Sportmaster cup 2020

Horsens fS Indbyder til Sportmaster Cup 10. – 12. januar 2020

Drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14 og U15 i Vesthallen, Torstedhallen, Lundhallen og Stensballehallen.

Præmier: Statuetter til alle spillere fra U6-U12 samt finalepræmier fra U8 til U15 til nr. 1 og 2 i alle rækker.

Niveau-opdeling i A, B og C-rækker (maks. 12 hold pr. række). Max. 24 hold i hver årgang U6-U7 - ingen niveau opdeling.

Alle hold er garanteret minimum 4 kampe.

Årgangene bliver lukket når de er fyldt, så det er først til mølle. Spilletid: 7 minutter

U6 og U7 spiller 3 bold - spiller lørdag

U8 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U9 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U10 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U11 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U12 spiller 4 mands bold - spiller søndag

U13 spiller 4 mands bold - spiller fredag aften

U14 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U15 spiller 4 mands bold - spiller søndag

Holdgebyr U6 og U7 pris pr. hold kr. 400,- (præmier til max. 5 spillere pr. hold)

U8 - U15 pris pr. hold kr. 500,- (præmier til max. 6 spillere pr. hold)

Tilmelding foregår på staevner.dk (husk niveau skal angives ved tilmelding) og er først gældende når indbetalingen er registreret (husk at oplyse årgang, klub og holdnavn). Tilmelding: senest den 2. januar 2020.

Indbetaling skal ske ved tilmelding på konto: 5376-0000242062

Spørgsmål kan rettes til: kontor@horsensfs.dk

Program uploades ca. 1 uge før stævnet.

Vi forbeholder os ret til at slå niveauinddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U6 Mixed 3 400 Lørdag formiddag 12 0
Drenge U7 Mixed 3 400 Lørdag formiddag 14 0
Drenge U8 Male A 5 500 Lørdag d. 11. januar 1 0
Drenge U8 Male B 5 500 Lørdag d. 11. januar 0 0
Drenge U8 Male C 5 500 Lørdag d. 11. januar 10 0
Drenge U9 Male A 5 500 Lørdag d. 11. januar 1 0
Drenge U9 Male B 5 500 Lørdag d. 11. januar 9 0
Drenge U9 Male C 5 500 Lørdag d. 11. januar 8 0
Drenge U10 Male A 5 500 Lørdag d. 11. januar 2 0
Drenge U10 Male B 5 500 Lørdag d. 11. januar 1 0
Drenge U10 Male C 5 500 Lørdag d. 11. januar 8 0
Drenge U11 Male A 4 500 Lørdag d. 11. januar 9 0
Drenge U11 Male B 4 500 Lørdag d. 11. januar 10 0
Drenge U11 Male C 4 500 Lørdag d. 11. januar 13 0
Drenge U12 Male A 4 500 Søndag d. 12. januar 0 0
Drenge U12 Male B 4 500 Søndag d. 12. januar 7 0
Drenge U12 Male C 4 500 Søndag d. 12. januar 12 0
Drenge U13 Male A 4 500 Fredag d. 10. januar 11 0
Drenge U13 Male B 4 500 Fredag d. 10. januar 12 0
Drenge U13 Male C 4 500 Fredag d. 10. januar 2 0
Drenge U14 Male A 4 500 Lørdag d. 11. januar 11 0
Drenge U14 Male B 4 500 Lørdag d. 11. januar 9 0
Drenge U14 Male C 4 500 Lørdag d. 11. januar 3 0
Drenge U15 Male A 4 500 Søndag d. 12. januar 3 0
Drenge U15 Male B 4 500 Søndag d. 12. januar 8 0
Drenge U15 Male C 4 500 Søndag d. 12. januar 6 0

Signetud teams

Drenge U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Egebjerg if C Egebjerg If
Vivild If
HFS U6 Horsens FS Logo Horsens FS
Hatting Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hovedgård IF Hovedgård
Hedensted 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF

Drenge U7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Horsens Kfum C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
ØB Mælkevejen C Ølholm Boldklub Logo Ølholm Boldklub
BUF Horsens 1 Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
ØBG C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gedved Ninjas Gedved IF Logo Gedved IF
Gauerslund C Gauerslund
BUF Horsens 2 Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Ammitsbøl Fodbold B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold

Drenge U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club
BMI C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Horsens fs 2 C Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS C Horsens FS Logo Horsens FS
Fc horsens C
Ammitsbøl fodbold C
Hei C Egå
Gedved united C Gedved IF Logo Gedved IF
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Stensballe ik 2 C Stensballe Ik

Drenge U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK

Drenge U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club
hfs U9 B Hfs U9
Hover IF B Hover if Logo Hover if
Vejle fc B Vejle Fc
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
HIF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
bmi - u9 b B Bmi
Stensballe ik u8 B Stensballe Ik

Drenge U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club
Bmi malling C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Horsens fs u9 C Horsens FS Logo Horsens FS
Ammitsbøl fodbold u8 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Vejle fc C Vejle Fc
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 4 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
HIF 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hover IF C Hover if Logo Hover if

Drenge U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club
BMI C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
HT 2010 3 C Hatting / Torsted
Horsens fs 1 C Horsens Fs
Stjær Boldklub C Stjær Boldklub
AS IF C As If
Egebjerg IF C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening

Drenge U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted A Horsens FS Logo Horsens FS
POCA A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vinding 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SIK 1 A

Drenge U11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 1 B B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ommersyssel if B Ommersyssel If
HT 2010 1 B Hatting / Torsted
Hatting/torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Silkeborg united B Silkeborg
SIK 2 B
Sabri if 1 B Sabro IF Logo Sabro IF
Sabri if 2 B Sabro IF Logo Sabro IF
Horsens fs B B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens fs b B Horsens FS Logo Horsens FS

Drenge U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club
SIK 3 C Stensballe Ik
Hedensted IF 1 C C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Øb galaksen C Ølholm Boldklub Logo Ølholm Boldklub
HT 2010 2 C Hatting / Torsted
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
FC Horsens C Horsens FS Logo Horsens FS
FC Horsens 2 C Fc Horsens
Sammenholdet C
Hatting/torsted 1 C Hatting/ Torsted
Horsens fs C Horsens FS Logo Horsens FS
Vejle FC C Vejle Fodbold Club

Drenge U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Horsens fs b B Horsens FS Logo Horsens FS
EUI B Engum Ui
Hatting - Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
BMI U12 - 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Freehand Coffee B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Moyserne B Skibet If
Frisør Morgenhår B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

Drenge U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Dansk Reolinspektion C
Fodbold Venner C Viby Jylland
Hatting - Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens FS C C Horsens FS Logo Horsens FS
BMI U12 drenge C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Bryrup if C Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
Sabri if C Sabro IF Logo Sabro IF

Drenge U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 10. januar

Teamname LVL Logo Club
Team wals A
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Kamelerne fra Horsens A
Hei 1 A Hei
Hei 2 A Hei
Kringlerne A Privat
Klejnerne A Privat
Silkeborg if A

Drenge U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 10. januar

Teamname LVL Logo Club
Team OK B
Factum2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Team restudy B Hedensted IF Logo Hedensted IF
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Horsens FS 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Torsted dækmontage B
De gule lyn B

Drenge U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 10. januar

Teamname LVL Logo Club
Vinding sf C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

Drenge U14 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club
Black Power A
Sportmaster Vejle A
Bænkevarmerne A
Team LA Travel 1 A Privat Hold
Team LA Travel 2 A Privat Hold
White Sharks A Kolding IF Logo Kolding IF
Black Panters A Kolding IF Logo Kolding IF
Hfs a A Horsens FS Logo Horsens FS
Sprinterne A

Drenge U14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Sammenholdet B Hornsyld If
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ok gutter B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Curlingbørnene B Vri
Horsens fs 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF

Drenge U14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11. januar

Teamname LVL Logo Club
Gulddrengene C Vri
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF

Drenge U15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. januar

Teamname LVL Logo Club
DET KRADZZER A FC Horsens Logo FC Horsens
Team Rosenberg/Depeche. A AC Horsens Logo AC Horsens

Drenge U15 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Horsens FS B Horsens Fs
Marius disciple B
Bøje, kran og maskintransport B FC Horsens Logo FC Horsens
Kids B Jan Storm
Byens Box B
Pussy destroyers B 8x
Balders drenge B

Drenge U15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad C1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad C2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Horsens FS C Horsens Fs
SH Tømrer- og Snedkerforretning C Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Bjerre Kød C Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Sammenholdet C

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - January 12
Last signup
Friday, January 3, 2020

Organisation
Horsens FS
Place
Vesthallen
Address
Fussingsvej 61
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
kontor@horsensfs.dk
Sportmaster cup 2020 map

Tournament overview