FLEXA CUP 2020

Indbydelse til FLEXA CUP 2020 Lørdag/Søndag den 8/9. februar 2020. Der spilles i følgende rækker: 2014 (U6) & 2013 (U7): 3-bold 2012 (U8) & 2011 (U9) : 4-mands med sænket overligger. 2010 (U10) : 4-mands 2009 (U11) : 4-mands 2008 (U12) : 4-mands Oldboys : 4-mands Husk at angive niveau ved tilmelding Der er præmier til alle deltagere. Max antal spillere pr. hold: 3-bold Max 5 spillere. 4-mands Max 6 spillere. Er der spørgsmål kan man kontakte Henrik Vestergaard på tlf. 40685679. Dette nr. kan også bruges til betaling af stævnegebyr via mobilpay

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Oldboys Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag/aften 4 0
U6 (2014) Mixed 5 300 Lørdag formiddag 10 0
U7 (2013) Mixed 5 300 Lørdag formiddag 7 0
U8 (2012) Mixed 6 400 Lørdag for/eftermiddag 11 0
U9 (2011) Mixed 6 400 Søndag formiddag 2 0
U10 (2010) Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 12 0
U11 (2009) Mixed 6 400 Søndag for/eftermiddag 9 0
U12 (2008) Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 8 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Oldboys 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
As Dreamteam As If
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U6 (2014) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Rårup C Rårup
Ss skjold C Ss Skold
Egebjerg If C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg IF (2) C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening

U7 (2013) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
ØBG C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Grejs-Dalen IK B Grejs

U8 (2012) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag for/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-torsted a A
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Hornsyld IF U8 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Daugård IF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Gedved United B Gedved IF Logo Gedved IF
Ss skold C Ss Skold
Hatting-torsted c1 C
Hatting-torsted c2 C
Hatting-torsted c3 C

U9 (2011) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet Rårup GIF Logo Rårup GIF
Olsens Drenge A

U10 (2010) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SS Skjold C Ss Skjold
Team varde B Varde IF Logo Varde IF
AS IF B As If
AS IF C As If
De konge blå B Løsning IF Logo Løsning IF
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sammenholdet Vest B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Sammenholdet Øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Gedved United C Gedved IF Logo Gedved IF
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U11 (2009) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag for/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Oxen B
Bording IF 1 C Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
De Kongeblå 2 C
Hatting/Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B B Hedensted IF Logo Hedensted IF
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
B67 C B.67 Logo B.67
Jelling united C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U12 (2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet Nord Rårup
Dansk Reolinspektion C
FC Horsens U13 Piger 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
FC Horsens U13 Piger 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Juelsminde IF C Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Sammenholdet Vest Rårup GIF Logo Rårup GIF
Sammenholdet Øst Rårup GIF Logo Rårup GIF
Gauerslund IF C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - February 9
Last signup
Monday, January 27, 2020

Organisation
Rårup GIF
Place
Rårup Hallen
Address
Kirkedalsvej 53 Rårup
Postalcode
7130
City
Juelsminde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
abcde@c.dk
FLEXA CUP 2020 map

Tournament overview