HIF - Medaljestævne d.14-15 december

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold, for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U9 lørdag og søndag d.14-15 december 2019.

Tilmeldingsgebyret er KUN 250,- pr. hold (medaljer til alle)

Tid og sted: Dansborghallen, Sollentuna Allé 2, 2650 Hvidovre.

U6 spiller lørdag kl.9-11 og kl.11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U7 spiller søndag kl.9-11 og kl.11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U8 spiller lørdag kl.13-15 og kl.15-17: A pulje og B/C pulje, 5 kampe til alle hold.
U9 spiller søndag kl.13-15 og kl.15-17: A pulje og B/C pulje, 5 kampe til alle hold.

Drenge              Format              Holdgebyr        Antal spillere
U6 (2014)         3 vs. 3                Kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U7 (2013)         3 vs. 3                Kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U8 (2012)         4 vs. 4                kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 4 vs. 4 (med målmand)
U9 (2011)         4 vs. 4                kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 4 vs. 4 (med målmand)

Der spilles 8 minutter pr. kamp, uden pause i kampen, dvs. kun 1 halvleg. Tidtagningen styres centralt af dommerbordet med ”running clock”.

Medaljer til alle hold, hvert hold tildeles 5 medaljer. Ekstra medaljer kan bestilles for 30,- pr. medalje.

Alle kampe i U6 og U7 spilles på tværs af 1/3 del håndboldbane på bandemål med net i banden. Alle kampe i U8 og U9 spilles på tværs af 1/2 del håndboldbane på bandemål med net i banden.

Dette indendørsstævne afvikles med bander hele vejen rundt og store midterpølser til opdeling af banerne. Alle kampe afvikles med FUTSAL bolde ud fra devisen, flere boldberøringer, mere spil, flere afleveringer, flere 1 vs. 1 dueller og flere skud på mål. Skriv endelig til risbjerg@hif.dk for nærmere uddybelse.

Der spilles med en speciel støddæmpet Futsalbold, som er mindre og giver spillere en unik mulighed for at drible, tæmme og sparke i højt tempo.

Der er 3 spillere på banen af gangen i U6 og U7. 4 spillere på banen ad gangen i U8 og U9 hvoraf den ene må tage med hænder (er målmand). Der spilles med udgangspunkt i Holdninger & Handlinger og Fair Play. Det anbefales at vi spiller efter HAK (alle børn spiller lige meget).

Ingen niveaudelte hold i U6 og U7. Niveaudeling i U8 og U9 med A pulje og B/C pulje.

Tilmelding til stævnet d.14-15 december sker på stævner.dk

Ved spørgsmål skriv til risbjerg@hif.dk

Info om indbetaling udsendes primo december til de hold der har fået bekræftet tilmeldingen. Endelig tilmelding deltagelse i stævnet er først reelt gyldig efter modtagelse af betaling.

Program fremsendes så snart det er muligt.

Med Venlig hilsen
Jack Nilaus
Børneakademileder U3 til U12
Hvidovre IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 lørdag kl.9-11 Male ingen 3 250 Lørdag d.14/12 kl.9-11 16 0
U6 lørdag kl.11-13 Male ingen 3 250 Lørdag d.14/12 kl.11-13 7 0
U8 B/C søndag kl.11-13 Male ingen 4 250 Søndag d.15/12 kl.11-13 5 0
U7 søndag kl.11-13 Male ingen 3 250 Søndag d.15/12 kl.11-13 7 0
U8 B/C lørdag kl.13-15 Male B/C 4 250 Lørdag d.14/12 kl.13-15 13 0
U8 B/C lørdag kl.15-17 Male B/C 4 250 Lørdag d.14/12 kl.15-17 9 0
U8 A lørdag kl.15-17 Male A 4 250 Lørdag d.14/12 kl.15-17 4 0
U9 B/C søndag kl.13-15 Male B/C 4 250 Søndag d.15/12 kl.13-15 15 0
U9 B/C søndag kl.15-17 Male B/C 4 250 Søndag d.15/12 kl.15-17 0 0
U9 A søndag kl.15-17 Male A 4 250 Søndag d.15/12 kl.15-17 5 0

Signetud teams

U6 lørdag kl.9-11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.14/12 kl.9-11

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BK Union U6 Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
B1903 2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BK Skjold Hvid Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HIF Ulvene Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Rævene Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Fb gul Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U6 lørdag kl.11-13 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.14/12 kl.11-13

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold Sort B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Rebæk IF C Rebæk If Logo Rebæk If
BK Skjold rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Rosenhøj 4 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 3 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HIF Løverne Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Tigerne Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U8 B/C søndag kl.11-13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.15/12 kl.11-13

Teamname LVL Logo Club
Vanløse if B Vanløse IF Logo Vanløse IF
HIF Tigere Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Løver Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Geparder Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kastrup boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U7 søndag kl.11-13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.15/12 kl.11-13

Teamname LVL Logo Club
HIF Jaguar Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Panter Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Pumaer Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hekla 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 3 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U8 B/C lørdag kl.13-15 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.14/12 kl.13-15

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre 3 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BK Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Husum 2 C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Avedøre if C Avedøre IF Logo Avedøre IF
BK Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B93 2012-2 A B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 2012-2 b Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Husum C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Jægersborg boldklub 2 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U8 B/C lørdag kl.15-17 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.14/12 kl.15-17

Teamname LVL Logo Club
Hellas 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
SGIF. Banditter B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Hareskov bøllerne B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov rødderne C Hareskov IF Logo Hareskov IF
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Jægersborg boldklub C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U8 A lørdag kl.15-17 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.14/12 kl.15-17

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Kb q4 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Avedøre IF A Avedøre IF Logo Avedøre IF

U9 B/C søndag kl.13-15 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.15/12 kl.13-15

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre if Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
SGIF U9 Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
B93 Emil B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIF Eugen Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hellas 2 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
JEMDAM B Jemdam
Lundtofte 1 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 4 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 2 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 3 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub

U9 B/C søndag kl.15-17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.15/12 kl.15-17

Teamname LVL Logo Club

U9 A søndag kl.15-17 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.15/12 kl.15-17

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvb1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Greve fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - December 15 2019

Organisation
Hvidovre IF
Place
Dansborghallen
Address
Sollentuna Allé 2
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
risbjerg@hif.dk
HIF - Medaljestævne d.14-15 december map

Tournament overview