Allingåbro Ungdoms Cup 2020

Allingåbro Ungdoms Cup 2020

Allingåbro IF afholder et af sæsonens hyggeligste indendørs fodboldstævner for ungdomsspillere, dette sker i 2 weekender i marts nemlig d. 6. til 8. og 14. til 15. marts 2020 i Allingåbro hallen.

I den 1. weekend spiller følgende årgange: U13dr, U12dr, U11dr, U10dr og U8 dr.

Den 2. weekend spiller følgende årgang: U10 PIGER, U9 dr, U7dr( 5 mands med målmand ), U7 -U6 - U5 piger og drenge rækkerne i 3mands

( I alle årgange er der mulighed for ABC rækker )

Vi vil meget gerne, at vores ungdomsstævne kan gå under visionen ” AT LIGE BØRN LEGER BEDST”, så derfor henstiller vi til, at holdene tilmeldes i den rigtige række, således at alle får noget ud af stævnet. (Der spilles efter DBUs turneringsreglement for indefodbold)

I 3 mandsrækkerne vil der være præmier til alle hold.

I U7( 5 mands ) , U8, U9, U10, U11, U12 og U13 vil der være præmier til alle puljevinderne.

Der findes IKKE en samlet vinder for årgangene, ved vores stævne finder vi mange vindere – nemlig alle puljevinderne.

I tilfælde af for lidt hold i en række, slås rækkerne sammen. 3 mands kampene varer 9 min med løbende ur og de andre kampe spilles der 10 med løbende ur.

Tilmelding og stævnegebyrbetaling skal ske ved at følge nedenstående link til  https://staevner.dk/T16015/allingaabro-ungdoms-cup-2020

Spørgsmål vedr. stævnet kan ske til aifungdomscup@gmail.com eller til 4085 2523

Vi glæder os til at byde Jer velkommen til Allingåbro Ungdoms Cup 2020

Informationer om stævnet kan også ses på Facebook i gruppen: Djurslands Bank og Allingåbro Ungdoms Cup 2020 og følg stævnet på siden https://fb.me/AllingaabroUngdomsCup2020

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 13 drenge Male A 7 350 Fredag d. 6. marts aften 9 0
U 13 drenge Male B 7 350 Fredag d. 6. marts aften 0 0
U 13 drenge Male C 7 350 Fredag d. 6. marts aften 1 0
U 12 drenge Male A 7 350 lørdag d. 7. marts eftermiddag 2 0
U 12 drenge Male C 7 350 lørdag d. 7. marts eftermiddag 0 0
U 12 drenge Male B 7 350 lørdag d. 7. marts eftermiddag 0 0
U 11 drenge Male A 7 300 lørdag d. 7. marts formiddag 1 0
U 11 drenge Male B 7 300 lørdag d. 7. marts formiddag 2 0
U 11 drenge Male C 7 300 lørdag d. 7. marts formiddag 2 0
U10 drenge Male A 7 300 Søndag d.8. marts eftermiddag 0 0
U10 drenge Male B 7 300 Søndag d.8. marts eftermiddag 0 0
U10 drenge Male C 7 300 Søndag d.8. marts ca middag 1 0
U8 drenge Male C 7 300 Søndag d.8. marts formiddag 1 0
U8 drenge Male B 7 300 Søndag d.8. marts formiddag 1 0
U8 drenge Male A 7 300 Søndag d.8. marts morgen 0 0
U9 drenge Male A 7 300 Lørdag d. 14. marts 5 0
U9 drenge Male B 7 300 Lørdag d. 14. marts middag 4 0
U9 drenge Male C 7 300 Lørdag d. 14. marts ca middag 7 0
U10 piger Female C 7 300 Lørdag d. 14. marts formiddag 3 0
U7 drenge ( 5 mands inkl målmand ) Male A 7 300 Søndag d. 15. marts eftermiddag 6 0
U7 drenge ( 5 mands inkl målmand ) Male B 7 300 Søndag d. 15. marts eftermiddag 4 0
U7 drenge ( 5 mands inkl målmand ) Male C 7 300 Søndag d. 15. marts middag 1 0
U7 drenge ( 3 mands ) Male C 5 200 Søndag d. 15. marts formiddag 6 0
U7 drenge ( 3 mands ) Male B 5 200 Søndag d. 15. marts formiddag 2 0
U7 drenge ( 3 mands ) Male A 5 200 Søndag d. 15. marts formiddag 0 0
U6 drenge ( 3 mands ) Male A 5 200 Søndag d. 15. marts formiddag 0 0
U6 drenge ( 3 mands ) Male C 5 200 Søndag d. 15. marts formiddag 1 0
U6 drenge ( 3 mands ) Male B 5 200 Søndag d. 15. marts formiddag 0 0
U5 drenge ( 3 mands ) Male A 5 200 Søndag d. 15. marts formiddag 0 0
U5 drenge ( 3 mands ) Male B 5 200 Søndag d. 15. marts formiddag 0 0
U5 drenge ( 3 mands ) Male C 5 200 Søndag d. 15. marts formiddag 0 0
U5 piger ( 3 mands ) Male 5 200 Søndag d. 15. marts formiddag 0 0
U6 piger ( 3 mands ) Male 5 200 Søndag d. 15. marts formiddag 0 0
U7 piger ( 3 mands ) Male 5 200 Søndag d. 15. marts formiddag 0 0
U10 piger Female A 7 300 Lørdag d.14. marts formiddag 1 0
U10 piger Female B 7 300 Lørdag d.14. marts formiddag 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 13 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 6. marts aften

Teamname LVL Logo Club
NV Djurs C
NBK/AIF 2 C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Glenns drenge B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Skødstrup 2 B Skødstrup
Skødstrup 3 C Skødstrup
Skødstrup 4 C Skødstrup
NV Djurs C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U 13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 6. marts aften

Teamname LVL Logo Club

U 13 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 6. marts aften

Teamname LVL Logo Club
NBK/AIF 1 C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U 12 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7. marts eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
NV Djurs B
Skødstrup 1 A Skødstrup

U 12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7. marts eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U 12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7. marts eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U 11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club
NV Djurs B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U 11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
ST 70 U11 B B ST70 Logo ST70

U 11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
ST 70 U11 C C ST70 Logo ST70

U10 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.8. marts eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.8. marts eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.8. marts ca middag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U8 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.8. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club
AIF/VIF C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U8 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.8. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club
AIF/VIF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.8. marts morgen

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14. marts

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U9 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14. marts middag

Teamname LVL Logo Club
TMG B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TRIF 1 B Trif
ASA B Asa
ST70 U9 B B Bedsted IF Logo Bedsted IF

U9 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14. marts ca middag

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
TRIF 2 C Trif
TRIF 2 C Trif
ST70 U9 C C ST70 Logo ST70

U10 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club
TRIF 3 C Trif
Auning IF B Auning
PFU05 - U10 Piger C Pfu05

U7 drenge ( 5 mands inkl målmand ) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HEI1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 1 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 drenge ( 5 mands inkl målmand ) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub 1 C Kristrup Boldklub
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Kristrup Boldklub 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted IF 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 drenge ( 5 mands inkl målmand ) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts middag

Teamname LVL Logo Club
Kolt/Hasselager IF C Kolt/hasselager If

U7 drenge ( 3 mands ) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 4 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Helsted IF 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
VIF/AIF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng

U7 drenge ( 3 mands ) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge ( 3 mands ) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 drenge ( 3 mands ) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 drenge ( 3 mands ) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club
VIF/AIF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U6 drenge ( 3 mands ) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club

U5 drenge ( 3 mands ) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club

U5 drenge ( 3 mands ) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club

U5 drenge ( 3 mands ) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club

U5 piger ( 3 mands ) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 piger ( 3 mands ) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 piger ( 3 mands ) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.14. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro IF C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.14. marts formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
6. - March 15
Last signup
Friday, February 21, 2020

Organisation
Allingåbro IF
Place
Allingåbro hallen
Address
Halvej 4
Postalcode
8961
City
Allingåbro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
aifungdomscup@gmail.com
Allingåbro Ungdoms Cup 2020 map

Tournament overview