Julefodboldstævne i Tingstedhallen 2019

Julefodboldstævne i Tingstedhallen 2019

TINGSTED BOLDKLUB'S FORÆLDRE OG VENNEFORENING
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
i dagene 27. – 30. december 2019

I børne- og ungdomsrækkerne afvikles stævnet som et Bredde-stævne. Vi beder jer om at være opmærksomme på dette, når I tilmelder jeres hold.

  • Vi henstiller til, at man alene tilmelder hold med spillere på B-niveau og/eller C-niveau.
  • Alternativt kan man tilmelde hold med en blanding af spillere på A, B, og C-niveau.

Der kan tilmeldes hold i følgende rækker:

Fredag 27. december 2019
U15 drenge max. 9 hold
U16 drenge max. 9 hold
U18/19 piger
U17 drenge
max. 4 hold
max. 6 hold
Senior - Herre Niveau A max. 7 hold
Lørdag 28. december 2019
U11 drenge max. 10 hold
U12 drenge max. 12 hold
U13 drenge max. 13 hold
Søndag 29. december 2019
U5-U7 mix max. 11 hold
U8 drenge max. 4 hold
U9 drenge max. 7 hold
U10 drenge max. 12 hold
U11/12 piger max. 4 hold
U14 drenge max. 12 hold
Mandag 30. december 2019
Senior - Mix max. 5 hold
Senior - Herre Hygge max. 15 hold

Hvis du ikke kan finde dit holds række i oversigten, er du velkommen til at kontakte stævneledelsen mhp. mulig løsning.

Man kan kun deltage på 1 hold i hver række.
Alle rækker max. 6 spillere på hvert hold.
U5-U7 spiller på ½-bane til bande mål.
Øvrige hold spiller på hel bane til håndboldmål.

Holdgebyr:
Til og med U12 kr. 300,- pr. hold
U13 – U18/19 kr. 400,- pr. hold
Senior kr. 600,- pr. hold

Tilmelding af hold er senest mandag 9. december 2019 på www.stævner.dk - (du er tilmeldt, når betaling er registreret hos stævneledelsen)
Holdgebyr betales til MobilePay 344500, alternativt indbetaling til reg.2650 kto.6755 641 802
Husk at påføre holdnavn samt række sammen med indbetalingen

Stævneledelse:
Sten Heinz
Mail: shbog21@hotmail.com
Tlf. 25 71 99 40

Der spilles efter Dansk Foldbolddommer-Union spilleregler for Indefodbold.
Arrangørerne forbeholder sig ret til at justere i puljerne på afviklingsdagene, således stævnet ikke bliver berørt af afbud eller lignende.

På gensyn
Tingsted Boldklubs Forældre- og Venneforening

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U15 drenge Male 6 400 Fredag 27. dec. kl. 10 18 0
U16 drenge Male 6 400 Fredag 27. dec. kl. 13 10 0
U18-U19 piger Female 6 400 Fredag 27. dec. kl. 16 2 0
U17 drenge Male 6 400 Fredag 27. dec. kl. 17 2 0
Senior Herre A Male A 6 600 Fredag 27. dec. kl. 19 2 0
U11 drenge Male 6 300 Lørdag 28. dec. kl. 09 8 0
U12 drenge Male 6 300 Lørdag 28. dec. kl. 12 8 0
U13 drenge Male 6 400 Lørdag 28. dec. kl. 16 4 0
U5-U7 mix Mixed 6 300 Søndag 29. dec. kl. 09 1 0
U8 drenge Male 6 300 Søndag 29. dec. kl. 11 2 0
U9 drenge Male 6 300 Søndag 29. dec. kl. 12 7 0
U10 drenge Male 6 300 Søndag 29. dec. kl. 14 4 0
U11-U12 piger Female 6 300 Søndag 29. dec. kl. 17 0 0
U14 drenge Male 6 400 Søndag 29. dec. kl. 18 5 0
Senior Mix Mixed B/C 6 600 Mandag 30. dec. kl. 18 1 0
Senior Herre Hygge Male B/C 6 600 Mandag 30. dec. kl. 19 11 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U15 drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27. dec. kl. 10

Teamname LVL Logo Club
MFK United C Møns FK Logo Møns FK
L38 Orange Luif 7 B1938
Toms drenge TGB B Tgb
TyggeGummiBanden TGB B Tgb
Lahm’s tropper
J.A AUTO B B1903 Logo B1903
L38 sort B Luif/b1938
Vestegnen
Dølle B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
VB 2 Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Tingsted team 1 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted team A B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
MFK City C Møns FK Logo Møns FK
HIK

U16 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27. dec. kl. 13

Teamname LVL Logo Club
Orange L38 B1938
Legenderne fra Dissing
Karise IK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Holdnavn B
Dølle B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Sydhavsfest
VB 1 B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

U18-U19 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27. dec. kl. 16

Teamname LVL Logo Club
Tingsteds piger 1 B
Tingsteds piger 2 B Tingsted Boldklub

U17 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27. dec. kl. 17

Teamname LVL Logo Club
Trussetyvene B
Sovs på drengene B Nykøbing F

Senior Herre A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 27. dec. kl. 19

Teamname LVL Logo Club
Lollands Bank A Nordfalster Fb
Marius Mortensens Eftf.

U11 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28. dec. kl. 09

Teamname LVL Logo Club
NFC 5 Nykøbing Fc
NFC 6 Nykøbing Fc
NFC 1 Nykøbing Fc
NFC 2 Nykøbing Fc
NFC 3 Nykøbing Fc
NFC 4 Nykøbing Fc
B.Frem B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U12 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28. dec. kl. 12

Teamname LVL Logo Club
B.frem 1 B
B. Frem 2
BD Bd
Tingsted United Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
NFC Rød Nykøbing Fc
NFC Blå Nykøbing Fc
Tingsted FC Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

U13 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28. dec. kl. 16

Teamname LVL Logo Club
Errindlev G&I C
LUIF/ B1938 (2) B Luif
Tingsted Boldklub B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
B1938/LUIF (1) B B1938

U5-U7 mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29. dec. kl. 09

Teamname LVL Logo Club
NFC U7 A

U8 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29. dec. kl. 11

Teamname LVL Logo Club
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
B1938 B Heidi Rygaard

U9 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29. dec. kl. 12

Teamname LVL Logo Club
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NFC Blå C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
VIF Blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF Hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
LUIF allstarts A
LUIF allstarts A

U10 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29. dec. kl. 14

Teamname LVL Logo Club
TGB
Nfc B Nfc
LUIF B
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

U11-U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29. dec. kl. 17

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29. dec. kl. 18

Teamname LVL Logo Club
Green Bay Packers B
Washington Redskins
Carolina Panthers
Seattle Seahawks
SSMV.DK

Senior Mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 30. dec. kl. 18

Teamname LVL Logo Club
The mixed team

Senior Herre Hygge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 30. dec. kl. 19

Teamname LVL Logo Club
Trænerteamet B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Pokerguys
Lords drenge B
Birdy’s disciple C
Marius Mortensens Eftf.
Dhaba Nykøbing B
Væggerløse Håndbryg B
Koch's VVS B
FC Barkass B
The Duddies B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Team M

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30
Last signup
Monday, December 9, 2019

Organisation
Tingsted Boldklub
Place
Tingsted Hallen
Address
Stationsvej 63
Postalcode
4800
City
Nykøbing Falster
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
mfh@tingsted-boldklub.dk
Julefodboldstævne i Tingstedhallen 2019 map

Tournament overview