Rema 1000 Stenlille Cup 2020

Stenlille IF holder fodboldstævne!
Den 31 jan -  2 feb går det løs i Stenlille hallen, hvor vi ser frem til at byde velkommen til en fantastisk weekend i selskab med fodbolden.

Der vil være unge dommere til de mindre årgange, mens der påsættes voksne/sort dommer til de ældre årgange.Hallens cafeteria vil være åbent alle dage, hvor der er salg af diverse mad og drikkevarer til stævne venlige priser.

Der spiller i følgende rækker:
Fredag aften:
- Motionsrækken 
- Damesenior

Lørdag:

- Drenge/Piger U6 række B/C ( Spilles på halv bane ) ( 4 på banen inklusiv målmand)
- Piger U-11 række B/C
- Drenge U-13 række B/C
- Herrer senior

Søndag:
- Drenge/Piger U7 række B/C ( Spilles på halv bane ) ( 4 på banen og uden målmand )
- Drenge/Piger U8 række B/C
- Drenge U-9 række B/C
- Drenge U-11 række B/C
- Drenge U-14 række B/C

Minimum: 8 hold før rækken spilles.
Holdgebyr:
U6 - U9 = 350-
U11 - Damesenior + Old boys  = 400,-
Herrer senior = 500,-

Præmier:
U6 - U7 = Præmier til alle deltagende hold
U8 – Damesenior + Motionsrækken = Præmier til første og anden pladsen.
Herrer senior = Pengepræmie til første og andenpladsen ( 3500,- & 1500,- )
Der vil til stævnet løbende blive uddelt præmier for "flotte mål, flotte redninger og flotte finter/driblinger"

Turneringsinformationer:
Der må medtages 7 spillere i rækkerne U6 - U7, hvor der spilles på halv bane.
Der må medtages 6 spillere fra U-8 og opefter. ( Med undtagelse af U11 piger, der må medtages 7 spillere ) 
U8 spiller 4-mands, hvor målmand må tage med hænder.
U9, U11 og U13 spiller 4-mands og ingen må tage med hænder.
Fra U14 og op efter spilles der jævnfør DBU regler med mand over midten.

VIGTIG INFO TIL ALLE TRÆNERE OG KLUBBER: VI FORBEHOLDER OS RETTEN TIL AT SMIDE HOLD UD, VED TILMELDING I FOR LAVE RÆKKER!!!

Stævnegebyret skal overføres på følgende konto:
Konto nr: 9883- 0000259150.
Husk tydeligt at skrive hvilket hold/årgang + klub der betales for. (Man er først tilmeldt, når holdgebyr er betalt)

Tilmeldingsfrist: 17/1-2020!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Motionsrækken Mixed 6 400,- Fredag aften 6 0
Dame Senior Female BC 6 400,- Fredag aften 6 0
Herrer Senior Male 6 500,- Lørdag eftermiddag/aften 15 1
U14 Mixed BC 6 400,- Søndag eftermiddag/aften 4 0
U13 Mixed BC 6 400,- Lørdag formiddag/eftermiddag 5 0
U11 Male BC 6 400,- Søndag eftermiddag 2 0
U11 Piger Female BC 7 400,- Lørdag formiddag 4 0
U9 Mixed BC 6 350,- Søndag formiddag 7 0
U8 Mixed BC 6 350,- Søndag formiddag 8 0
U7 Mixed BC 7 350,- Søndag formiddag/eftermiddag 10 0
U6 Mixed BC 7 350,- Lørdag formiddag/eftermiddag 6 0

Signetud teams

Motionsrækken 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Konges Alkohold C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille ( Veteraner ) C Stenlille Fodbold
Det lille bryggeri
Stenlille old boys C Stenlille If
Niløse IF C

Dame Senior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Stenlille IF C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Team Bagger Låse B
Team Smølf C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Fremad Valby C
Rutinen B B73 Slagelse

Herrer Senior 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Det Mexicanske Bøfhus
SIK United B Stenlille Fodbold
Hijos de Vahid
Team Palio B
Habbasutterne C
Vallensbæk If B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Torben Clausen A/S A Haderslev
Lunden’s Drenge
PluddiPower Dianalund
3 over midten C

U14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Boeslunde 1 C Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
Boeslunde 2 C Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Raklev B
Vipperød BK C Vipperød Bk
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Everyday Super Service B

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Stenlille 2 B Stenlille Fodbold
Stenlille 1 B Stenlille Fodbold

U11 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C
Skælskør B&I B Skælskør
Stenlille 1 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille 2 C Stenlille IF Logo Stenlille IF

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Høng B Høng GF Logo Høng GF
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Stenlille 1 B Stenlille Fodbold
Stenlille 2 C Stenlille Fodbold
NIF B Nykøbing IF Logo Nykøbing IF
Jyderup BK 1 B Jyderup Bk
Jyderup BK 2 B Jyderup Bk

U8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HBI Blå C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HBI Hvid C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Kværkeby IF C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
KIF Blå B Karlslunde If
KIF Hvid B Karlslunde If
B73 Slagelse U7 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold blå 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold blå 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Benløse if 3
Stenlille U7 C Stenlille If
Næstved IF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Benløse if 1 B
Benløse if 2
Næstved IF 3 B Næstved IF Logo Næstved IF

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Næstved if 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved if 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Stenlille U6 C Stenlille If
Dianalund U6 C
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 31 - February 2
Last signup
Friday, January 17, 2020

Organisation
Stenlille IF
Place
Stenlille Hallen
Address
Idrætsvej 4
Postalcode
4295
City
Stenlille
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
Lukze90@hotmail.com
Rema 1000 Stenlille Cup 2020 map

Tournament overview