AVGIF Indoor Cup 2020 (tidligere LotraCup)

AVGIF Indoor Cup 2020 (tidligere LotraCup)

Vi er stolte over at kunne præsentere AVGIF Indoor Cup 2020 (tidligere Lotra Cup)

Stævnet afholdes i drengerækker, men piger er selvfølgelig også velkomne.

Stævnet afholdes lørdag d. 29. februar og søndag den 1. marts 2020.

For at få så jævnbyrdige kampe som muligt afholdes stævnet udelukkende som et B-stævne. Dette betyder, at vi kun ønsker klubhold til stævnet og ikke sammensatte sponsorhold. Stævneledelsen forbeholder sig derfor også ret til at fratage et evt. A-hold muligheden for præmier til stævnet.

Der vil være masser af muligheder for at få nogle hyggelige timer sammen til et stævne, der byder på en masse fodbold. Det er meget vigtigt for os, at alle hold får en god oplevelse ved AVGIF Indoor Cup 2020. Der vil også være en stor sponsor tombola samt lækker mad fra den lokale pølsevogn.

Tilmelding

Det går efter først-til-mølle princippet, så gør det med det samme.

HUSK AT VI HAR HAFT UDSOLGT I ALLE RÆKKER DE SIDSTE 5 ÅR - SÅ SKYND DIG AT TILMELDE DIT HOLD

Tilmelding og betaling skal ske senest d. 15. januar 2020.

Ved betaling;  HUSK at påføre holdets navn samt aldersrække, tak.

Rækker og afvikling af stævnet

Vi spiller efter DBUs nye regler. Dvs.:

U6-U7 er 3-mands på tværs af banen uden fast målmand. Førstnævnte hold leder kampen.

U8-U11 er med 5 mand på banen og fast målmand

Der vil være erindringspræmier til alle spillere i U6-U7

Der vil være præmier til de hold, der når semifinalerne i U8 til U11

Præmierne vil blive overrakt efter indmarch til musik og lysshow.

Hvornår

Lørdag d. 29. februar spiller U8 til U11

Søndag d. 1. marts spiller U6 og U7

Hvor

Stævnet afholdes i Almind/Viuf hallen Storegaden 9, 6052, Viuf

Vi glæder os til at byde jer velkommen.

Hvor mange

Max holdstørrelse for U6 - U7 er 5 spillere.

Max holdstørrelse for U8 - U11 er 7 spillere.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed B 3 350 Søndag d. 1. marts 2020 7 0
U7 Mixed B 3 350 Søndag d. 1. marts 2020 12 0
U8 Mixed B 5 395 Lørdag 29. februar 2020 10 0
U9 Mixed B 5 395 Lørdag 29. februar 2020 20 2
U10 Mixed B 5 395 Lørdag 29. februar 2020 8 0
U11 Mixed B 5 395 Lørdag 29. februar 2020 10 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1. marts 2020

Teamname LVL Logo Club
Avgif 1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Avgif 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Mg & bk 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1. marts 2020

Teamname LVL Logo Club
Avgif 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Avgif 1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Bredballe IF 5 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 4 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover if 1 Hover if Logo Hover if
Hover if 2 Hover if Logo Hover if

U8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29. februar 2020

Teamname LVL Logo Club
Seest boldklub B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Kolding if B Kolding IF Logo Kolding IF
Avgif 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Starup uif B Starup UIF Logo Starup UIF
Signe helms C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U9 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29. februar 2020

Teamname LVL Logo Club
Ssif smidstrup skærup idrætsforening C Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Hfk 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bgif u9 drenge B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vonsild fk B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Gauer drengene B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hedensted if 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted if 3 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Hedensted if 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Avgif/øsvn 1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF/ØSVN 2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29. februar 2020

Teamname LVL Logo Club
Jelling FS Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling holdet Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Vonsild fk C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Øsvn/avgif 1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Øsvn/avgif 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Avgif 3 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29. februar 2020

Teamname LVL Logo Club
AE U11 Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Lunderskov boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lb B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Rødekro if B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Avgif 1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Avgif 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Bredballe IF '09 B Bredballe IF Logo Bredballe IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 29 - March 1 2020
Last signup
Wednesday, January 15, 2020

Organisation
Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Hallen
Address
Storgaden 9
Postalcode
6052
City
Viuf
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
avgifcup@familienriis.dk
AVGIF Indoor Cup 2020 (tidligere LotraCup) map

Tournament overview