BK SKJOLD/NØRREBRO UNITED NYTÅRSCUP 2020

BK SKJOLD/NØRREBRO UNITED NYTÅRSCUP 2020

Det glæder os at kunne byde velkommen til indendørsstævne i den legendariske Nørrebrohal. Stævnet er arrangeret i samarbejde mellem Boldklubben Skjold og Nørrebro United.

Lørdag og Søndag d. 11. Januar og 12. Januar.

Nørrebrohallen

Nørrebrogade 208

2200 København

Tilmelding på staevner.dk senest  d. 4. Januar. Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når i tilmelder jer. Tilmeldingen foregår efter "først til mølle" princippet, men husk at det først er når stævnegebyret er indbetalt at i er sikret tilmeldelse.

Årgange:

Lørdag u6, u8, u10, u12

Søndag u7, u9, u11, u13

Antal spillere:

U6 og U7 spiller 3 mod 3.

U8 - U11 spiller 4 mod 4

U12 - U13 spiller 5 mod 5.

Det præcise kampprogram udsendes senest 5 dage før stævnet til den angivede holdleder pr. mail

Vi lægger vægt på at holdene spiller så mange lige kampe som muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde hold i forskellige niveauer i de ældre årgange. Afhængig af antallet af tilmeldte hold kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen. Dette gælder specielt pigerækkerne, da der sjældent er særlig mange tilmeldinger.

Der vil være medaljer til alle spillerne. Stævnet er et breddestævne og overskuddet går til Bk Skjold og Nørrebro Utd.s ungdomsarbejde.

Deltagergebyr:U6-U7: 150,- pr. hold U8-13: 350,- per hold.

Indbetaling sker på vores bankkonto 5501 0746908830 eller mobilepay: 99479  senest lørdag 4. november 2020 .Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.

VIGTIGT! Ved indbetaling skal i mærke jeres indbetaling med ordet "NYTÅRSCUP", Samt klubnavn, årgang, række, kontaktperson og mobilnummer (fx. CUPPEN - Skjold U8 B-række, (NUMMER KONTAKPERSON)

Spørgsmål sendes på email: tz@bkskjold.dk

De bedste hilsner BK Skjold / Nørrebro United

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - Årgang 2014 Mixed - 3 150 Lørdag morgen 8 0
U7 - Årgang 2013 Mixed - 3 150 Søndag morgen 12 0
U8 piger - Årgang 2012 Female - 4 350 Lørdag formiddag/eftermiddag 1 0
U8 drenge - Årgang 2012 Male - 4 350 Lørdag formiddag/eftermiddag 2 0
U9 piger - Årgang 2011 Female - 4 350 Søndag formiddag/eftermiddag 0 0
U9 drenge A - Årgang 2011 Male A 4 350 Søndag formiddag/eftermiddag 0 0
U9 drenge B - Årgang 2011 Male B 4 350 Søndag formiddag/eftermiddag 2 0
U9 drenge C - Årgang 2011 Male C 4 350 Søndag formiddag/eftermiddag 0 0
U10 piger - Årgang 2010 Female - 4 350 Lørdag eftermiddag 4 0
U10 drenge A - Årgang 2010 Male A 4 350 Lørdag eftermiddag 1 0
U10 drenge B - Årgang 2010 Male B 4 350 Lørdag eftermiddag 1 0
U10 drenge C - Årgang 2010 Male C 4 350 Lørdag eftermiddag 2 0
U11 piger - Årgang 2009 Female - 4 350 Søndag eftermiddag/aften 6 0
U11 drenge A - Årgang 2009 Male A 4 350 Søndag eftermiddag/aften 0 0
U11 drenge B - Årgang 2009 Male B 4 350 Søndag eftermiddag/aften 0 0
U11 drenge C - Årgang 2009 Male C 4 350 Søndag eftermiddag/aften 0 0
U12 piger - Årgang 2008 Female - 5 350 Lørdag eftermiddag/aften 3 0
U12 drenge A - Årgang 2008 Male A 5 350 Lørdag aften 0 0
U12 drenge B - Årgang 2008 Male B 5 350 Lørdag aften 1 0
U12 drenge C - Årgang 2008 Male C 5 350 Lørdag aften 1 0
U13 piger - Årgang 2007 Female - 5 350 Søndag aften 0 0
U13 drenge A - Årgang 2007 Male A 5 350 Søndag aften 0 0
U13 drenge B - Årgang 2007 Male B 5 350 Søndag aften 0 0
U13 drenge C - Årgang 2007 Male C 5 350 Søndag aften 4 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 - Årgang 2014 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold sort B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1903 1 A B1903 Logo B1903
B93 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U7 - Årgang 2013 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold - Tigerne A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold - Leoparderne Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold - Elefanterne Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Løverne Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold - Pandaerne Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HIF Tigere A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Løver B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Geparder C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Pantere C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB2013Q1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb2013q1b B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 piger - Årgang 2012 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge - Årgang 2012 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 2 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U9 piger - Årgang 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge A - Årgang 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge B - Årgang 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge C - Årgang 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger - Årgang 2010 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge A - Årgang 2010 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge B - Årgang 2010 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge C - Årgang 2010 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 piger - Årgang 2009 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Frederiksberg Boldklub A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
KFUM 1
KFUM 2 B
Frederiksberg Boldklub B

U11 drenge A - Årgang 2009 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge B - Årgang 2009 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge C - Årgang 2009 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U12 piger - Årgang 2008 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U12 drenge A - Årgang 2008 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge B - Årgang 2008 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U12 drenge C - Årgang 2008 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U13 piger - Årgang 2007 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge A - Årgang 2007 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge B - Årgang 2007 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge C - Årgang 2007 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aften

Teamname LVL Logo Club
Skjold Rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Grøn C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - January 12 2020
Last signup
Saturday, January 4, 2020

Organisation
No Club
Place
Nørrebro Hallen
Address
Nørrebrogade 208
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
tz@bkskjold.dk
BK SKJOLD/NØRREBRO UNITED NYTÅRSCUP 2020 map

Tournament overview