Alhede-Cup 2020

Der spilles på STORE mål i følgende række:

Herre-Senior A (GPM), Herre-Senior B (max. serie 2), U19 - U16 Drenge.

Hvert hold består af max. 7 spillere = 1 målmand + 3 markspillere og 3 udskiftere.

.

Der spilles på almindelige håndboldmål i følgende rækker:

Dame-Senior, U18 - U8 Piger, U15 - U8 Drenge.

Hvert hold består af max. 6 spillere = 4 markspillere og 2 udskiftere.

U8 – U10 dog max. 7 spillere = 1 målmand + 4 markspillere og 2 udskiftere.

Ved 10 - 14 hold, så brydes rækkerne om i A- og B-slutspil.

Ved mindst 15 hold, så brydes rækkerne om i A-, B- og C-slutspil.

.

Der spilles på 3-bolds-mål i følgende rækker:

U7 Piger, U7 og U6 Drenge.

Hvert hold består af max. 5 spillere = 3 markspillere og 2 udskiftere.

Hver pulje afvikles særskilt uden videregående kampe.

Dette betyder, at puljerne normalt kan afvikles inden for ca. 2 timer med efterfølgende præmieoverrækkelse.

.

Præmier:

Dame-Senior, U16 - U19:

Penge-præmier til nr. 1 og 2.

Herre-Senior:

A: Nr. 1: 5000,- kr. Nr. 2: 2500,- kr. Nr. 3: 1000,- kr.

B: Præmier til nr. 1, 2 og 3.

U12 - U15:

Personlige præmier til nr. 1 og 2.

U8 – U11:

Guldmedaljer til nr. 1, sølvmedaljer til nr. 2 og bronzemedaljer til alle øvrige hold.

U6 – U7:

Guldmedaljer til alle hold.

.

Tilmelding senest: Søndag den 15. december 2019.

I tilfælde af overtegning bliver rækkerne fyldt op i den rækkefølge vi modtager tilmeldingerne.

Ved udeblivelse fra stævnet, vil deltagergebyret blive opkrævet.

PS: Herre-Senior, U19 Drenge, U17 Drenge betaler ved tilmeldingen.

Deltagergebyret indsættes på: Reg. nr. 5959 Kontonr. 8506604

eller via mobilepay 40 79 79 54

Bekræftelse fremsendes på mail eller SMS, når beløbet er modtaget.

.

Tilmelding samt yderligere oplysninger hos:

Tage Johansen

Tlf: 40 79 79 54

Mail: tage-johansen@jubii.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Herre-Senior Male A 4 700 Fredag den 10. januar 3 0
Herre-Senior Male B 4 550 Fredag den 10. januar 0 0
U19 Drenge Male 4 500 Lørdag den 11. januar 0 0
U17 Drenge Male 4 450 Lørdag den 11. januar 1 0
U16 Drenge Male 4 450 Søndag den 12. januar 2 0
Dame-Senior Female 4 500 Søndag den 12. januar 7 0
U18 Piger Female 4 450 Søndag den 12. januar 0 0
U16 Piger Female 4 400 Lørdag den 11. januar 2 0
U15 Piger Female 4 400 Lørdag den 11. januar 0 0
U15 Drenge Male 4 400 Søndag den 12. januar 2 0
U14 Piger Female 4 400 Lørdag den 11. januar 0 0
U14 Drenge Male 4 400 Søndag den 12. januar 2 0
U13 Piger Female 4 400 Lørdag den 11. januar 0 0
U13 Drenge Male 4 400 Søndag den 12. januar 2 0
U12 Piger Female 4 400 Søndag den 12. januar 0 0
U12 Drenge Male 4 400 Søndag den 12. januar 1 0
U11 Piger Female 4 350 Søndag den 12. januar 0 0
U11 Drenge Male 4 350 Lørdag den 11. januar 0 0
U10 Piger Female 5 350 Søndag den 12. januar 0 0
U10 Drenge Male 5 350 Søndag den 12. januar 2 0
U9 Piger Female 5 350 Lørdag den 11. januar 0 0
U9 Drenge Male 5 350 Lørdag den 11. januar 0 0
U8 Piger Female 5 350 Lørdag den 11. januar 0 0
U8 Drenge Male 5 350 Lørdag den 11. januar 0 0
U7 Piger Female 3 300 Lørdag den 11. januar 0 0
U7 Drenge Male 3 300 Lørdag den 11. januar 0 0
U6 Drenge Female 3 300 Lørdag den 11. januar 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Herre-Senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 10. januar

Teamname LVL Logo Club

Herre-Senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 10. januar

Teamname LVL Logo Club

U19 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Team panasonic/dahl pedersen viborg B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
El Capitanos A Vinderup

Dame-Senior 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM 1 B
Alhedens IF 1 B
Silkeborg KFUM 2 B
Alhedens IF 2 C
Eastside viborg C Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Romalt IF A Romalt IF Logo Romalt IF
Forza Ceres B

U18 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club
BMK C Bmk

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Sills flügger drenge B Bording IF Logo Bording IF
Rlk C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
The Green Boys A
Rlk C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Team AIF/KKIK 2 C
Team aif/kkik 1 C Karup J

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Team Spar A

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12. januar

Teamname LVL Logo Club
Team AIF/KKIK 1 B
Team AIF/KKIK 2 B

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11. januar

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - January 12 2020
Last signup
Sunday, December 15, 2019

Organisation
Alhedens Idrætsforening
Place
Alhede-Hallerne
Address
Trehusevej 7, Frederiks
Postalcode
7470
City
Karup J
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
tage-johansen@jubii.dk
Alhede-Cup 2020 map

Tournament overview