Sportigan Rønde Cup 2020

Sportigan Rønde Cup 2020

TRIF 2009 byder i samarbejde med Sportigan Rønde

velkommen til

Sportigan Rønde Cup 2020

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Vi er glade for kunne slå fast at Sportigan Rønde Cup i weekenden 15 og 16 August, gennemføres under de gældende retningslinjer fra myndighederneVi glæder os meget til at kunne byde jer alle velkommen til et fantastisk stævne efter en lang Corna pause. Vi oplever meget stor opbakning til stævnet, og er ved at have fuldt besætning i de forskellige rækker, så vi kan alle se frem til en super dag med masser af spiltid og god matching.

Vi har stadig få pladser i U11B (2010) og U12B (2009)Herudover kan vi åbne op for en pulje mere i U11A 2010 hvis der er 2 hold mere som er klar.

Vi forventer følgende spilletider - endelig program udsendes ca. 1/8

Lørdag d. 15 August09:00 -14:30 -U12A Årgang 200915:00- 19:00 -U11A Årgang 2010

Søndag d. 16 August09:00 – 15:30 -U12B Årgang 200909:00 – 15:30 -U11B Årgang 2010

Vi glæder os til at se jer alle i weekenden 15 & 16 august og indtil ønskes I alle en god sommer

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

TRIF 2009 inviterer  drenge og pigehold  U12 (årg2009) og drenge U11 hold  (årg.2010)  til Sportigan Rønde CUP 2020 på PR Park – Rønde Kunstgræs 15 & 16 august 2020 kl. 9:00-17:00

Vi samler over 60 dygtige U11 og U12 hold på A og B niveau så alle kan matches på eget niveau. Pigerne spiller A/B række

Vi spiller grundspil og ombryder efter puljespillet i Guld og Sølv slutspil

Vi spiller drenge A række lørdag og  drenge B række søndag. Pigerne spiller søndag

Begge dage fra 9:00-17:00

Alle hold spiller minimum 6 kampe af 17 minutter

Der er personlige præmier til alle guld og sølvvindere i både A og B rækken

Pris: 850 kr. pr. hold

Der er mulighed for at købe morgenmad, kaffe, frokost mm.

Program og yderligere info findes på  https://www.procup.se/cup/33606.htm

Stævnet afvikles på

PR Park - Rønde kunstgræ

Skrejrupvej 9B

8410 Rønde

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 A/B Piger (2009 Female 12 850 Søndag 7 1
U11 A Drenge (2010) Male A 12 850 Lørdag 17 0
U11 B Drenge (2010) Male A 12 850 Søndag 11 0
U12 A Drenge (2009) Male A 12 850 Lørdag 32 0
U12 B Drenge (2009) Male B 12 850 Søndag 17 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12 A/B Piger (2009 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 A Drenge (2010) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Trif A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Mejdal-Halgård Fodbold A Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Virup A Virup IF Logo Virup IF
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
FBS Als A Fodbold Bredde Samarbejdet Als Logo Fodbold Bredde Samarbejdet Als
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Aalborg Chang A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Skødstrup sf 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Bredballe if A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vri a1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Haderslev FK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U11 B Drenge (2010) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
FBS Als Fodbold Bredde Samarbejdet Als Logo Fodbold Bredde Samarbejdet Als
Skødstrup sf 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Grenaa if B Grenaa IF Logo Grenaa IF
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Vri b1. B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Trif q B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Vif / aif Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Trif B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U12 A Drenge (2009) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SSF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hei u11 a A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG Hinnerup A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Vri A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Bramdrupdam A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
AABK / Løjt A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Bredballe A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Aarhus fremad A Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Alliancen if A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Sik 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Boldklubben Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Dalum if A Dalum IF Logo Dalum IF
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
FC Noir A

U12 B Drenge (2009) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Hei u11 b B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Vri B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Gl. Estrup gartneri Gl. Estrup
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Stavtrup I.F. B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Ac norddjurs AC Norddjur
Skødstrup SF B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Sik B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Aarhus fremad B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - August 16
Last signup
Friday, July 31, 2020

Organisation
Thorsager - Rønde Idrætsforening
Place
PR Park - Rønde kunstgræs
Address
Skrejrupvej 9B
Postalcode
8410
City
Rønde
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
mdegn@mac.com
Sportigan Rønde Cup 2020 map

Tournament overview