GF Forsikring Cup 2020

GF Forsikring Cup 2020

et breddestævne for spillere
og hold på A- og B/C-niveau

Der spilles efter DBU Fyns regler med fri udskiftning, ved spilstop, under hele kampen. Formålet med stævnet er, at alle spillere får mest mulig spilletid og holdene nogle jævnbyrdige kampe, hvorfor vi opfordrer ALLE til at være realistiske omkring angivelse af holdets niveau.

Der benyttes boldstørrelse 4 i alle rækker og spilletiden forventes at være 2 x 10 min. med en pause på 2 min. Alle hold får min. 80 minutters fodbold under stævnet.

Der må maksimalt benyttes 8 spillere pr. hold i 5-mandskampe (U8-U10) og 11 spillere pr. hold i 8-mandskampe (U11-U13) og spillerne må kun deltage på ét hold i den pågældende årgang. Piger må godt deltage på drengehold.

I tvivl?? Kontakt stævneledelsen - se herunder.

Præmier:

Der er medaljer til alle spillere samt en pokal til de hold, der bliver nr. 1, 2 og 3 på hver årgang og niveau.

Rækker:

  • Piger: U11 og U13
  • Drenge: U8, U9, U10, U11, U12 & U13

Der spilles, om muligt, på både A- og B/C-niveau i alle rækker. (U11 Piger dog kun BC-niveau.)
Max. 8 hold pr. række og niveau! Alle resultater kan under stævnet ses online.
Ved fuldt bookede rækker oprettes venteliste, mens der kan forekomme aflyste eller sammenlagte rækker ved få tilmeldinger.

Spilledage:

  • Lørdag den 15. august: U8, U9 og U12 (drenge) samt U11 og U13 (piger)
  • Søndag den 16. august: U10, U11 og U13 (drenge)

Deltagelsen koster for:

  • U8-U10: Kr. 500,-/hold
  • U11-U13: Kr. 600,-/hold

Tilmelding er først gældende ved betaling. Betaling foretages til: 4092 4092603733.
Husk at notere klubnavn samt række og niveau - fx. Fjordager U13A DR.

Spørgsmål kan rettes til:

  • Heine Krogh Jørgensen, heinekj@hotmail.com, 4017 1861
  • Jacob Kjær Hansen, fjordager2006@gmail.com, 2533 3565
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8A Drenge Male A 8 500 lørdag (ca. kl. 900-1330) 4 0
U8BC Drenge Male B/C 8 500 lørdag (ca. kl. 900-1330) 1 0
U9A Drenge Male A 8 500 lørdag (ca. kl. 1345-1815) 0 0
U9BC Drenge Male B/C 8 500 lørdag (ca. kl. 1345-1815) 0 0
U10A Drenge Male A 8 500 søndag (ca. kl. 915-1345) 0 0
U10BC Drenge Male B/C 8 500 søndag (ca. kl. 915-1345) 3 0
U11A Drenge Male A 11 600 søndag (ca. kl. 900-1330) 2 0
U11BC Drenge Male B/C 11 600 søndag (ca. kl. 900-1330) 3 0
U12A Drenge Male A 11 600 lørdag (ca. kl. 915-1345) 1 0
U12BC Drenge Male B/C 11 600 lørdag (ca. kl. 915-1345) 3 0
U13A Drenge Male A 11 600 søndag (ca. kl. 1345-1815) 0 0
U13BC Drenge Male B/C 11 600 søndag (ca. kl. 1345-1815) 1 0
U11BC Piger Female B/C 11 600 lørdag (ca. kl. 1400-1830) 0 0
U13A Piger Female A 11 600 lørdag (ca. kl. 1400-1830) 0 0
U13BC Piger Female B/C 11 600 lørdag (ca. kl. 1400-1830) 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8A Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag (ca. kl. 900-1330)

Teamname LVL Logo Club
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Nørre Aaby A
Hover if A Hover if Logo Hover if

U8BC Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag (ca. kl. 900-1330)

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF piger (U9) C Dalum

U9A Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag (ca. kl. 1345-1815)

Teamname LVL Logo Club

U9BC Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag (ca. kl. 1345-1815)

Teamname LVL Logo Club

U10A Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag (ca. kl. 915-1345)

Teamname LVL Logo Club

U10BC Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag (ca. kl. 915-1345)

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse - Søby B Nr. Lyndelse / Søby
SfB C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U11A Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag (ca. kl. 900-1330)

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U11BC Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag (ca. kl. 900-1330)

Teamname LVL Logo Club
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U12A Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag (ca. kl. 915-1345)

Teamname LVL Logo Club
Feh 1 A Feh

U12BC Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag (ca. kl. 915-1345)

Teamname LVL Logo Club
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
B67 B B.67 Logo B.67
Feh 2 C Feh

U13A Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag (ca. kl. 1345-1815)

Teamname LVL Logo Club

U13BC Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag (ca. kl. 1345-1815)

Teamname LVL Logo Club
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U11BC Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag (ca. kl. 1400-1830)

Teamname LVL Logo Club

U13A Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag (ca. kl. 1400-1830)

Teamname LVL Logo Club

U13BC Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag (ca. kl. 1400-1830)

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg Fodbold B
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - August 16
Last signup
Sunday, August 2, 2020

Organisation
Fjordager IF
Place
Fjordager IF's baner
Address
Østbirkvej 21
Postalcode
5240
City
Odense NØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
fjordagerstaevner@gmail.com
GF Forsikring Cup 2020 map

Tournament overview