Rønnede Cup 2020

Rønnede Cup 2020

Rønnede Cup 2020

Rønnede IF og Addere Revision byder velkommen til indendørs fodboldstævne for U9, U10 samt U11.

Hvornår & hvor?

Stævnet afvikles lørdag d. 29. februar 2020 i Rønnedehallen.

STÆVNEregler

Der spilles efter DBU Sjællands regler i de pågældende årgange og kampene dømmes af frivillige fra Rønnede IF.

STÆVNEform

Der spilles i 2 puljer pr. række, hvor puljevinderne mødes i en finalekamp. Nr. 2 i hver pulje mødes i en kamp om 3. pladsen. Dette kan dog ændres, hvis rækkerne ikke bliver fyldt op.

Stævnet er for hold på C-niveau og alle hold er garanteret minimum 3 kampe.

I U9 må der max medtages 7 spillere pr. hold.

I U10 og U11 må der max medtages 6 spillere pr. hold.

Præmier

Der er statuetter til alle spillere, samt holdpokal til første-, anden- og trediepladsen i hver række.

Der vil desuden være scorings- samt redningspræmier.

Spilletid

Spilletiden i alle rækker er 8 minutter.

Tilmelding og stævnegebyr

Stævnegebyret er kr. 325,- pr. hold for alle rækker.

Betaling af stævnegebyr på Regnr. 2360 Kontonr. 0715955296. Husk at angive række og klubnavn.

Tilmelding er ikke gældende før betaling af stævnegebyr er registeret.

Spørgsmål bedes rettet til Tina Marrup på tinamarrup.rif@gmail.com

Pladserne fordeles via først-til-mølle-principet.

Program

Stævneprogrammet udsendes på mail ca. en uge før stævnet

Forplejning

Rønnede IF’s Forældreforening holder åbent i Rønnedehallens cafeteria under hele stævnet, hvor der kan købes mad og drikke til rimelige priser.

Så kom og deltag i et hyggeligt stævne med fokus på det sociale

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 - Række 2 Mixed C 7 325 Lørdag middag 15 0
U9 - Række 1 Mixed C 7 325 lørdag morgen 15 1
U10 Mixed C 6 325 lørdag eftermiddag 13 1

Signetud teams

U9 - Række 2 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Hg blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Solrød FC Gul C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC Rød C Solrød FC Logo Solrød FC
Møns fk sort C Møns FK Logo Møns FK
Møns fk hvid C Møns FK Logo Møns FK
Nif u8 B Næstved IF Logo Næstved IF
Sb C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Kif C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Vestermose if C Vestermose IF Logo Vestermose IF
Rønnede if 2 C Rønnede IF Logo Rønnede IF

U9 - Række 1 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hg hvid C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg sort C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Taastrup fc C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Kfu C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Rønnede if 1 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Køge Nord FC C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Herfølge Boldklub C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Vif hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vif blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U10 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Faxe ladeplads 2 C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Rønnede IF 2 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
KIK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Lynge Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Rønnede IF 1 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
AIK 65 1 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Næstved I.F. C Næstved IF Logo Næstved IF
Faxe ladeplads 1 C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Melby-liseleje if C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 29
Last signup
Thursday, February 20, 2020

Organisation
Rønnede IF
Place
Rønnede Hallen
Address
Eskildstrupvej 7
Postalcode
4683
City
Rønnede
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
tinamarrup.rif@gmail.com
Rønnede Cup 2020 map

Tournament overview