AFLYST! Træningsstævne på kunstgræs for B-C hold

Bliv klar til udendørssæsonen med kampe på kunstgræs!

DGI Sydøstjylland afholder træningsstævne for hold i rækkerne U7-U12 drenge

Der er kun plads til 4 hold pr. række, så det er tilmelding efter princippet først til mølle.

Da den sportslige oplevelse og heraf matching er vigtig for os, så skal de tilmeldte hold sigte efter et b-c niveau.

U7-U10 spiller i tidsrummet kl. 9-12 og U11-U12 spiller i tidsrummet kl. 12.30-15.30.

U7-U10 spiller på 5-mands baner, mens U11-U12 spiller på 8-mands baner.

Alle hold spiller 3 kampe af 2 x 12 min med en et kort pause, sådan at de enkelte kampe kan afvikles på 30 min.

Maks. 30 min. ventetid mellem kampene.

Førstnævnte hold stiller med en dommer/vejleder til hver kamp.

Spørgsmål ? så kontakt DGI

Britta Roslyng, britta.roslyng@dgi.dk, 79404418

Nichlas Knudsen, nichlas.knudsen@dgi.dk, 79404407

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Male B-C 8 150 lørdag kl 9-12 8 0
U7-8 Male B-C 8 150 lørdag kl 9-12 1 0
U9 Male B-C 8 150 lørdag kl 9-12 6 0
U10 Male B-C 8 150 lørdag kl 9-12 2 0
U11 Male B-C 11 150 Lørdag kl. 12:30-15:30 6 1
U12 Male B-C 11 150 Lørdag kl. 12:30-15:30 1 0

Signetud teams

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 9-12

Teamname LVL Logo Club
SSIF (U6) C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
VRI 1 C
VRI 2 C
Horsens Freja C
Buf horsens B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Herning Fremad 2 Herning

U7-8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 9-12

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad 1 C Herning

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 9-12

Teamname LVL Logo Club
Sejs Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SIK1 C Stensballe
SIK2 C Stensballe
Horsens kfum B Horsens

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 9-12

Teamname LVL Logo Club
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF

U11 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12:30-15:30

Teamname LVL Logo Club
Lystrup IF 1
Lystrup IF 2
Hatting torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vejle fc C

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12:30-15:30

Teamname LVL Logo Club
Horsens Freja C

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
March 28

Organisation
DGI Sydøstjylland
Place
Kunstgræsbanen ved Vesthallen
Address
Fussingsvej 65
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
britta.roslyng@dgi.dk
AFLYST! Træningsstævne på kunstgræs for B-C hold map

Tournament overview