Maliq Cup 2020 Inde

MALIQ VINTER CUP 2020.

Traditionen tro afholder BUI Broager Maliq Cup

Dato for stævnet er 25.-26. januar 2020.

Vi glæder os til at vi igen kan byde jer velkommen i Broager Hallerne til vores fantastiske fodboldstævne.

Stævnet afvikles for både piger og drenge u6-u13. u6-u7-u8 ingen rækkeopdeling og blandede hold, u9-u13 drenge opdeles i B og C rækker. vi opfordrer til at alle stiller med jævnbyrdige hold i de aldersgrupper, hvor der ikke er opdelt i B- og C rækker.

DBU´s aldersgrænser for årgangen skal overholdes.

Har nu ændret U8-U9-U10 til at være ifølge DBU's regler - altså 4+1 - 5 spillere i alt

Retningslinjer:

- u6 - u7: Pokal og sidepræmie til alle deltagerer.

- u8 - u9: spiller pokal til 1. og 2. pladsen.

- u10 - u13: Hold pokal til 1. og 2. pladsen.

Deltagergebyr pr. hold - 3 mands: 250 kr. - 4 mands: 400 kr. Tilmeldingen er endelig, når betalingen er modtaget på vores konto 9797-8830021443. Husk tydelig markering af Staevner.dk ID nummer (6-cifret nummer, se min tilmelding), klub og hold ved indbetaling.

Stævnet er oprettet på Staevner.dk – så gerne tilmelding den vej –

Link https://staevner.dk/T16271/maliq-cup-2020-inde

Evt. spørgsmål kan rettes til

Marius Nielsen på 21741755

eller Mail: marius@6310.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed Mixed 3 250 Søndag 6 0
U7 Mixed Mixed 3 250 Søndag 10 1
U8 Mixed Mixed 4+1 DBU regler 250 Lørdag 5 0
U9 Piger Female C 4+1 DBU regler 400 Lørdag 0 0
U10 Piger Female C 4+1 DBU regler 400 Lørdag 1 0
U11 Piger Female C 4 400 Søndag 0 0
U12 Piger Female C 4 400 Søndag 0 0
U13 Piger Female C 4 400 Søndag 0 0
U9 Drenge Male B 4+1 DBU regler 400 Lørdag 2 0
U10 Drenge Male B 4+1 DBU regler 400 Lørdag 0 0
U11 Drenge Male B 4 400 Søndag 8 0
U12 Drenge Male B 4 400 Søndag 1 0
U13 Drenge Male B 4 400 Søndag 0 0
U9 Drenge Male C 4+1 DBU regler 400 Lørdag 1 0
U10 Drenge Male C 4+1 DBU regler 400 Lørdag 1 0
U11 Drenge Male C 4 400 Søndag 1 0
U12 Drenge Male C 4 400 Søndag 0 0
U13 Drenge Male C 4 400 Søndag 0 0

Signetud teams

U6 Mixed 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
PowerPuff pigerne Bui
Egen Egen
Midtals 2
Sønderborg Boldklub Sønderborg Boldklub
Dybbøl IU Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BNS (U7 piger) C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U7 Mixed 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Egen Egen
Broager 1
Broager 2
Broager 3
Midtals 1 B
Sønderborg Boldklub Sønderborg Boldklub
Sønderborg Boldklub Sønderborg Boldklub
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U8 Mixed 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nordals boldklub B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Midtals 1 A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals 2 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Broager 1 Broager
Broager 2 Broager

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bui 1 C Broager UI Logo Broager UI
Sønderborg Boldklub 1 B Sønderborg Boldklub

U10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Fremad 1 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BBI C
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Harreslev Kobbermølle UF B

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bui 2 C Broager UI Logo Broager UI

U10 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
EUI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
24. - January 25
Last signup
Sunday, January 19, 2020

Organisation
Broager UI
Place
Broagerhallen - Inde
Address
Skolevej 5
Postalcode
6310
City
Broager
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
marius@6310.dk
Maliq Cup 2020 Inde map

Tournament overview