Brøndby Mini Cup

Antal kampe min. 5 kampe i alt. Og deltager Pokaler til alle !

Alle hold i en årgang spiller samme dag. Der vil være fokus på spilletid og korrekt matching, hvilket vi beder jer fokusere på, når I melder til, så alle får mest muligt ud af stævnet.

Alle rækker afvikles i en turnerings form, som gør at man som minimum får 5 kampe.

Brøndbyernes IF fokuserer i børnefodbolden på glæde og spilletid og ikke resultater.

Det opførte hjemmehold stiller med en dommer.

U7 spiller 3-mands og må have 5 spillere med, mens øvrige rækker spiller 5-mands, og må have 8 spillere med.

U10-A spiller efter SU regler med 8-mands mål, og Brøndbyernes IF påsætter dommer til disse kampe.

Der er som udgangspunkt plads til 24 hold i alle rækker (16 i U9 & U10 pige) og der er et holdgebyr på 575kr. pr. deltagende hold (U7 der spiller 3-mands med et hold gebyr på 400kr. ).

Er efterspørgslen stor vil rækkerne kunne udvides.

Betalingsinfo sendes på mail. Bemærk at holdgebyr ikke tilbagebetales ved afbud efter udsendelse af kampprogram. Turneringsledelsen forbeholder sig ret til at flytte tilmeldte hold op eller ned i niveau. Spilledagen er vejledende, alt efter hvor mange hold der tilmeldes.

Vi henviser til DBU Sjællands regler for 3-mands & 5-mands fodbold.

Lørdag kan man møde sine idoler fra Brøndby e-sport, som kommer  og skriver autografer.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Male 3-Mands 400 Lørdag morgen 42 10
U8-A Male A 5-mands 575 Lørdag morgen 23 0
U8-B Male B 5-mands 575 Lørdag morgen 27 0
U8-C/D Male C/D 5-mands 575 Lørdag morgen 25 0
U9-A Male A 5-mands 575 Lørdag Eftermiddag 24 0
U9-B Male B 5-mands 575 Lørdag Eftermiddag 32 0
U9-C/D Male C/D 5-mands 575 Lørdag Eftermiddag 32 0
U10-A Male A 5-mands 575 Søndag eftermiddag 3 0
U10-B Male B 5-mands 575 Søndag eftermiddag 8 0
U10-C/D Male C/D 5-mands 575 Søndag eftermiddag 4 0
U9-Pige A Female A 5-mands 575 Søndag morgen 2 0
U10-Pige A Female A 5-mands 575 Søndag morgen 2 0
U9-Pige B/C Female B/C 5-mands 575 Søndag morgen 16 0
U10 Pige B/C Female B/C 5-mands 575 Søndag morgen 5 0

Signetud teams

U7 30 confirmend signups, 10 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
HVB Rød C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Lyngby Boldklub 3 B Lyngby Boldklub Af 1921
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Herlufsholm 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
EIF - Rød B Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF - Hvid C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Karlslunde 3 B Karlslunde If
Ishøj if
Ishøj if 2
Lyngby Boldklub 1 A Lyngby Boldklub 1921
Lyngby Boldklub 2 B Lyngby Boldklub 1921
B 93 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B 93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HVB Grøn Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Blå Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde 1 C Karlslunde If
Karlslunde 2 Karlslunde If
KB Q4 Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q4 Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næstved IF 1 C Næstved IF Logo Næstved IF

U8-A 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B1903 sort A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Avarta A
B.1973 Herlev A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FK Sydsjælland 05 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Kastrup Boldklub 1 A Kastrup
Ishøj IF A ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Avedøre IF A Avedøre If
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum A
KBQ1 - Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum BK A
Nfc A
fix galakticos A Boldklubben Fix
Lyngby Boldklub 1 A Lyngby Boldklub 1921
BS72 Gul A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U8-B 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Avarta 2 B
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B.1973 Herlev B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BFC Lundegården I B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1903 rød B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1908 - PSG B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
KBQ1 - blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FHF 1 B Fløng-Hedehusene Fodbold Logo Fløng-Hedehusene Fodbold
Bagsværd Boldklub 1 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Bagsværd Boldklub 2 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
BK Vestia
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
fix legends B Boldklubben Fix
Lyngby Boldklub 2 B Lyngby Boldklub 1921
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
BS72 Blå B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U8-C/D 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
HG Hvid C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BK Vestia 2
Lyngby Boldklub 4 C Lyngby Boldklub 1921
B1903 Hvid C
B.1973 Herlev C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Brøndby 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kastrup Boldklub 2 C Kastrup
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
BFC Lundegården II C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
B1908 - Napoli C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
FHF 1 Fløng-Hedehusene Fodbold Logo Fløng-Hedehusene Fodbold
FHF 2 Fløng-Hedehusene Fodbold Logo Fløng-Hedehusene Fodbold
Bagsværd Boldklub 3 Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
HUI gul C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
fix legends C Boldklubben Fix
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Nfc C
Lyngby Boldklub 3 C Lyngby Boldklub 1921
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Ringsted IF 2013 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Næstved IF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF

U9-A 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
NFC Blå A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
GFA A Gentofte Fodbold Akademi
HG Hvid A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Solrød Grøn Solrød FC Logo Solrød FC
Hvidovre IF A Hvidovre Idrætsforening
Hakuna Matata A Hakuna Matata
Farum BK Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
RB1906 - 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B 1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Lyngby BK 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Hik A
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
B93 - TDP A Boldklubben Af 1893
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U9-B 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B93-thor B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FB 11 Gul Frederiksberg Boldklub
NFC Rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Frederiksværk Fodbold Klub B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Solrød Blå Solrød FC Logo Solrød FC
Hvidovre IF Hvidovre Idrætsforening
B93 Emil B B1893
Farum BK Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
RB1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HG Sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Aakanden gf. blå B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Nørrebro United B
Sundby Boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Tune IF B Tune If
FB Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Lundtofte 1 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 2 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Greve Fodbold 1 B
Greve Fodbold 2 B
kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Lyngby BK 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vanløse I.F. Blåt hold B Vanløse I.f.
Aakanden GF. Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Øbro Avengers B Østerbro If
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U9-C/D 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 4 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HIK Rød C Hellerup Idræts Klub
Vallensbæk IF Sort C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hvidovre IF Hvidovre Idrætsforening
Farum BK Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød FC Gul C Solrød FC Logo Solrød FC
RB1906 - 3 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Hg blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Grøn C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Nørrebro United 2 C
B 1903 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Frederiksværk Fodbold Klub C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Aakanden GF. Rød C Aakanden Gf
Lundtofte 4 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 3 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Solrød 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Taastrup FC1 C Taastrup
Sundby Boldklub C Sundby Boldklub
Greve Fodbold 3 C
Greve Fodbold 5 C
Greve Fodbold 4 C
kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Lyngby BK 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10-A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby A
Vallensbæk 1 A Vallensbæk If
Greve 1 A Greve Fodbold

U10-B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Frederiksberg Boldklub U10 A2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Vallensbæk 2 B Vallensbæk If
Greve 1 blå B Greve Fodbold
Greve 1 hvid B Greve Fodbold
B93 - HVID-O B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - HVID-E B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Brøndby B

U10-C/D 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads IF C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Vallensbæk 4 C Vallensbæk If
Brøndby C

U9-Pige A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10-Pige A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Greve A Greve Fodbold
FA2000 A Fa2000

U9-Pige B/C 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing Falster C Nfc
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AFK Piger B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HG's seje tøser B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlev IF B
Vestia C U9 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B1908 1908
Avedøre IF Sort C Avedøre IF Logo Avedøre IF
Avedøre IF Hvid C Avedøre IF Logo Avedøre IF
Greve pigerne B
Vestia CC U9 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Brøndby if - 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10 Pige B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing falster C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Greve B Greve Fodbold
Brøndbyernes if B
FA2000 C Fa2000

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
18. - April 19

Organisation
Brøndbyernes IF
Place
Brøndby Stadion, kunst banerne
Address
Brøndby Stadion 26
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
brondbycup@brondbyif.net
Brøndby Mini Cup map

Tournament overview