Silkeborg Mesterskabet 2020

Silkeborg Mesterskabet arrangeres af Horn/Fårvang IF for 15. gang. Stævnet foregår på klubbens baner på adressen Thorsøvej 17, 8882 Fårvang. Stævnet afvikles på ca. 20 forskellige baner, henholdsvis 3, 5- og 8-mands.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Drenge A (Mål:8) Mixed 5 375 8-mands mål anvendes 0 0
U7 Drenge søndag Mixed 3 325 0 0
U12 Piger søndag Mixed 8 425 1 0
U11 Piger lørdag Mixed 8 425 0 0
U10 Piger søndag Mixed 5 375 2 0
U8 Piger lørdag Mixed 5 375 1 0
U8 Piger søndag Mixed 5 375 0 0
U7 Piger lørdag Mixed 3 325 1 0
U7 Piger søndag Mixed 3 325 0 0
U12 Drenge A søndag Mixed 8 425 0 0
U12 Drenge B søndag Mixed 8 425 1 0
U11 Drenge A lørdag Mixed 8 425 0 0
U11 Drenge B lørdag Mixed 8 425 1 0
U7 Drenge lørdag Mixed 3 325 1 0
U10 Drenge A (Mål:5) Mixed 5 375 5-mands mål anvendes 0 0
U9 Drenge A lørdag Mixed 5 375 1 0
U9 Drenge B lørdag Mixed 5 375 4 0
U8 Drenge lørdag Mixed 5 375 1 0
U8 Drenge søndag Mixed 5 375 3 0
U6 Piger/Drenge lørd Mixed 3 325 0 0
U6 Piger/Drenge sønd Mixed 3 325 0 0
U5 Piger/Drenge lørd Mixed 3 325 0 0
U5 Piger/Drenge sønd Mixed 3 325 0 0
U9 Piger lørdag Mixed 5 375 2 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
U10 Drenge B (Mål:5) Mixed 5 375 5-mands mål anvendes 0 0
U10 Drenge B (Mål:8) Mixed 5 375 8-mands mål anvendes 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10 Drenge A (Mål:8) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8-mands mål anvendes

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge søndag 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger søndag 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF A Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U11 Piger lørdag 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger søndag 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs/svejbæk if 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/svejbæk if 1 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U8 Piger lørdag 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle b A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U8 Piger søndag 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger lørdag 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle b Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U7 Piger søndag 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge A søndag 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B søndag 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fårvang if B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

U11 Drenge A lørdag 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge B lørdag 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fårvang IF C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

U7 Drenge lørdag 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Guldminen B Guldminen

U10 Drenge A (Mål:5) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5-mands mål anvendes

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge A lørdag 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Guldminen A Guldminen

U9 Drenge B lørdag 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Isenvad SF B Isenvad Sport & Fritid
Øbg buskelund (u8) B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Fårvang if B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

U8 Drenge lørdag 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge søndag 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Øbg buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Øbg buskelund 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ans if C Ans IF Logo Ans IF

U6 Piger/Drenge lørd 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Piger/Drenge sønd 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5 Piger/Drenge lørd 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5 Piger/Drenge sønd 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger lørdag 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fårvang IF C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Guldminen B Guldminen

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B (Mål:5) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5-mands mål anvendes

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B (Mål:8) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8-mands mål anvendes

Teamname LVL Logo Club
Fårvang if C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
30. - May 31
Last signup
Sunday, May 10, 2020

Organisation
Horn-Fårvang Idrætsforening
Place
Fårvang Stadion
Address
Thorsøvej 17
Postalcode
8882
City
Fårvang
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
olef@dbujylland.dk
Silkeborg Mesterskabet 2020 map

Tournament overview