ELRO FODBOLD DAGE 2020(Helsted Fremad, Randers NV)

ELRO FODBOLD DAGE 2020(Helsted Fremad, Randers NV)

ELRO FODBOLD DAGE 2020 I HELSTED FREMAD!!

OBS. Kun for hold der ligger i ELROs tidligere forsyningsområde!

https://www.elrofonden.dk/default.asp?id=24

Helsted Fremad afholder et gratis fodboldstævne for børn og unge, både piger og drenge i grupperne U6 – U13!

JERES KLUB FÅR PENGE FOR AT DELTAGE!!

Der er intet holdgebyr - ELRO FONDEN giver alle deltagende hold 1000 kr. for at deltage.

Præmier: Der er medaljer til alle deltagere samt pokaler til rækkevindere i 5- og 8 mands stævnet.

Sted: Helsted Fremad, Rønnebærvej 35, 8920 Randers NV

Stævnet er en del af Helsted Dagene, så der er en masse aktiviteter på pladsen. Lykkehjul, slikbod, hoppepude/borg m.m.

Vi håber på en fantastisk (solrig)dag, masser af deltagere, ledere og forældre med højt humør samt sjove og spændende fodboldkampe.

U6/U7 er 3 mands, max 6 spillere pr. hold. U7 drenge tilbyder også en række til de mest øvede.
U8/U9/U10 er 5 mands, max 8 spillere pr. hold. 
U11/U12/U13 er 8 mands, max 11 spillere pr. hold

Obs. U11/U12/U13 C række tilbydes også som 5 mands stævne, max 8 spillere pr. hold.

Stævnet afvikles efter DBU reglement. Tiden styres fra dommerborde, så alle starter og slutter på samme tid, så programmet overholdes. Vi forventer at have frivillige til at dømme 3- og 5 mands samt “sorte” dommere til 8 mands.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 piger Female 3 0 3 0
U7 piger Female 3 0 1 0
U8 piger A Female A 5 0 0 0
U8 piger B Female B 5 0 3 0
U8 piger C Female C 5 0 0 0
U9 piger A Female A 5 0 0 0
U9 piger B Female B 5 0 0 0
U9 piger C Female C 5 0 1 0
U10 piger A Female A 5 0 0 0
U10 piger B Female B 5 0 2 0
U10 piger C Female C 5 0 0 0
U11 piger A Female A 8 0 0 0
U11 piger B Female B 8 0 1 0
U11 piger C Female C 8 0 0 0
U12 piger A Female A 8 0 1 0
U12 piger B Female B 8 0 2 0
U12 piger C Female C 8 0 1 0
U13 piger A Female A 8 0 0 0
U13 piger B Female B 8 0 1 0
U13 piger C Female C 8 o 1 0
U6 drenge Male 3 0 16 0
U7 drenge Male 3 0 10 0
U8 drenge A Male A 5 0 1 0
U8 drenge B Male B 5 0 4 0
U8 drenge C Male C 5 0 8 0
U9 drenge A Male A 5 0 3 0
U9 drenge B Male B 5 0 2 0
U9 drenge C Male C 5 0 4 0
U10 drenge A Male A 5 0 3 0
U10 drenge B Male B 5 0 3 0
U10 drenge C Male C 5 0 6 0
U11 drenge A Male A 8 0 1 0
U11 drenge B Male B 8 0 2 0
U11 drenge C Male C 8 0 1 0
U12 drenge A Male A 8 0 0 0
U12 drenge B Male B 8 0 3 0
U12 drenge C Male C 8 0 1 0
U13 drenge A Male A 8 0 1 0
U13 drenge B Male B 8 0 1 0
U13 drenge C Male C 8 0 1 0
U7 drenge, øvede Male 3 0 1 0
U11 drenge C, 5 mands Male C 5 0 2 0
U12 drenge C, 5 mands Male C 5 0 1 0
U13 drenge C, 5 mands Male C 5 0 0 0
U11 piger C, 5 mands Female C 5 0 1 0
U12 piger C, 5 mands Female C 5 0 1 0
U13 piger C, 5 mands Female C 5 0 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF C

U7 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF U7 piger Helsted Fremad If

U8 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF B
Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF

U8 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF U9 Piger C Romalt IF Logo Romalt IF

U10 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted tøser B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U11 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF A Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U12 piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 12B B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF

U12 piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 12C C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U13 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF

U13 piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 13C C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U6 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad U6 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hornbæk SF B Randers Nv
Hornbæk SF C Randers Nv
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted Fremad U6 1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Romalt if
Romalt if
HSK1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK3 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Spentrup if C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Helsted Fremad 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF C
Hornbæk SF B Randers Nv
Hornbæk SF C Randers Nv
OIF 1
OIF 2
Helsted Fremad IF 3 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vorup FB A Randers Sv
Vorup FB1 C Randers Sv

U8 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U8 drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dronningborg
Hornbæk SF A Randers Nv
Helsted B B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U8 drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LiK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Dronningborg
Hornbæk SF A
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Helsted C C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Romalt IF U8C Romalt IF Logo Romalt IF
OIF 1 C Ommersyssel If
OIF 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U9 drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Dronningborg boldklub 1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Helsted Fremad 1 A Helsted Fremad If

U9 drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dronningborg boldklub 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Helsted Fremad 2 B Helsted Fremad If

U9 drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dronningborg boldklub 3 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad If

U10 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF A

U10 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF B

U10 drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF C
Langå IK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Ommersyssel if C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U11 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted A Helsted

U11 drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OIF 1 B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad If

U11 drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langå IK C Langaa Ik

U12 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF B
HSK1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U12 drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U13 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF (A) A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U13 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF (B) Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U13 drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF (C) C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 drenge, øvede 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 4 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U11 drenge C, 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OIF 2 Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U12 drenge C, 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langå C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U13 drenge C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger C, 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted piger C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U12 piger C, 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U13 piger C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 30
Last signup
Friday, May 15, 2020

Organisation
Helsted Fremad IF
Place
Helsted Fremad IF
Address
Rønnebærvej 35
Postalcode
8920
City
Randers NV
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
ELROMESTERSKABER2020@GMAIL.COM
ELRO FODBOLD DAGE 2020(Helsted Fremad, Randers NV) map

Tournament overview