HIF - Medalje/Pokal- stævne d.7-8 marts

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold, for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U10 lørdag og søndag d.7-8 marts 2020.

Tilmeldingsgebyret er KUN 250,- pr. hold Der er medaljer til alle U6 – U7 – U8 hold Pokaler til puljevinderene i U9 og U10

Tid og sted: U6 – U7 – U8 (lille bane) i Dansborghallen, Sollentuna Allé 2, 2650 Hvidovre. U9 – U10 (stor bane) i Frydenhøjhallen, Egevolden 106C, 2650 Hvidovre.

U6 spiller lørdag kl.9-11 og kl.11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U7 spiller søndag kl.9-11 og kl.11-13 og kl.13-15: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U8 spiller lørdag kl.13-15 og kl.15-17: A pulje og B/C pulje, 5 kampe til alle hold.
U9 spiller lørdag C pulje kl.9-11.15, B pulje kl.11.15-13.30 og A pulje kl.13.30-15.45, 5 kampe til alle hold.
U10 spiller søndag C pulje kl.9-11.15, B pulje kl.11.15-13.30 og A pulje kl.13.30-15.45, 5 kampe til alle hold.

Drenge              Format              Holdgebyr        Antal spillere
U6 (2014)         3v3                      Kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U7 (2013)         3v3                      Kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U8 (2012)         4v4                      kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 4 vs. 4 (med målmand)
U9 (2011)         5v5                      kr. 250,-            Holdstørrelse 7 spillere, kampformat 5 vs. 5 (med målmand)
U10 (2010)       5v5                      kr. 250,-            Holdstørrelse 7 spillere, kampformat 5 vs. 5 (med målmand)

Der spilles 8 minutter pr. kamp, uden pause i kampen, dvs. kun 1 halvleg. Tidtagningen styres centralt af dommerbordet med ”running clock” i U6 – U7 – U8. Medaljer til alle hold, hvert hold tildeles 5 medaljer. Ekstra medaljer kan bestilles for 30,- pr. medalje.

Der spilles 8 minutter pr. kamp, uden pause i U9 og U10, dvs. kun 1 halvleg. Tidtagningen styres centralt af dommerbordet. Der er pokaler til puljevinderne af hvert niveau i U9 og U10.

Banestørrelses format: Alle kampe i U6 og U7 spilles på tværs af 1/3 del håndboldbane på bandemål med net i banden. Alle kampe i U8 spilles på tværs af 1/2 del håndboldbane på bandemål med net i banden. Alle kampe i U9 og U10 spilles på hel håndboldbane med bander og på håndboldmål.

Dette indendørsstævne afvikles med bander hele vejen rundt og store midterpølser til opdeling af banerne i U6, U7 og U8. Alle kampe afvikles med FUTSAL bolde ud fra devisen, flere boldberøringer, mere spil, flere afleveringer, flere 1 vs. 1 dueller og flere skud på mål. Skriv endelig til risbjerg@hif.dk for nærmere uddybelse.

Der spilles med en speciel støddæmpet FUTSAL bold, som er mindre og giver spillere en unik mulighed for at drible, tæmme og sparke i højt tempo.

Der er 3 spillere på banen af gangen i U6 og U7. 4 spillere på banen ad gangen i U8 hvoraf den ene må tage med hænder (er målmand). 5 spillere på banen ad gangen i U9 og U10 hvoraf den ene er målmand (må parere ikke samle op). Der spilles med udgangspunkt i Holdninger & Handlinger og Fair Play. Det anbefales at vi spiller efter HAK (alle børn spiller lige meget).

Ingen niveaudelte hold i U6 og U7. Niveaudeling i U8 med A og B/C puljer. Niveaudeling i U9 og U10 med A – B – C puljer.

Ved spørgsmål skriv til risbjerg@hif.dk

Info om indbetaling udsendes straks efter tilmelding. Tilmelding er først reelt gyldig efter modtagelse af betaling.

Med Venlig hilsen
Jack Nilaus
Børneakademileder U3 til U12
Hvidovre IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 B/C lørdag kl.15-17 Male B/C 4 250 Lørdag d.7/3 kl.15-17 14 0
U6 lørdag kl.9-11 Male ingen 3 250 Lørdag d.7/3 kl.9-11 11 0
U6 lørdag kl.11-13 Male ingen 3 250 Lørdag d.7/3 kl.11-13 6 0
U7 søndag kl.9-11 Male ingen 3 250 Søndag d.8/3 kl.9-11 11 0
U7 søndag kl.11-13 Male ingen 3 250 Søndag d.8/3 kl.11-13 14 0
U8 B/C lørdag kl.13-15 Male B/C 4 250 Lørdag d.7/3 kl.13-15 9 0
U7 Pige søndag kl.11-13 Female ingen 3 250 Søndag d.8/3 kl.11-13 0 0
U8 A lørdag kl.15-17 Male A 4 250 Lørdag d.7/3 kl.15-17 4 0
U9 C lørdag kl.9-11.15 i Frydenhøjhallen Male C 5 250 Lørdag d.7/3 kl.9-11.15 14 8
U9 B lørdag kl.11.15-13.30 i Frydenhøjhallen Male B 5 250 Lørdag d.7/3 kl.11.15-13.30 9 2
U9 A lørdag kl.13.30-15.45 i Frydenhøjhallen Male A 5 250 Lørdag d.7/3 kl.13.30-15.45 8 0
U10 C søndag kl.9-11.15 i Frydenhøjhallen Male C 5 250 Søndag d.8/3 kl.9-11.15 6 0
U10 B søndag kl.11.15-13.30 i Frydenhøjhallen Male B 5 250 Søndag d.8/3 kl.11.15-13.30 4 0
U10 A søndag kl.13.30-15.45 i Frydenhøjhallen Male A 5 250 Søndag d.8/3 kl.13.30-15.45 2 0
U7 søndag kl.13-15 Mixed ingen 3 250 Søndag d.8/3 kl.13-15 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 B/C lørdag kl.15-17 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.7/3 kl.15-17

Teamname LVL Logo Club
Bytoften 1 C If Bytoften
Bytoften 2 C If Bytoften
Avedøre if C Avedøre IF Logo Avedøre IF
Hif rød B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Bk hekla 4 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FC Holte 2 C FC Holte Logo FC Holte

U6 lørdag kl.9-11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.7/3 kl.9-11

Teamname LVL Logo Club
Kastrup Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kb løverne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Kb løverne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Avarta 1 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HIF Løverne Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Tigerne Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kb løverne 3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U6 lørdag kl.11-13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.7/3 kl.11-13

Teamname LVL Logo Club
BK Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Kastrup Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIF Rævene Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Ulvene Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB Barcelona Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Chelsea Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 søndag kl.9-11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.8/3 kl.9-11

Teamname LVL Logo Club
Hellas løver C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas tigre C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Avarta 1 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 2 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HIF Løver Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Tigere Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Geparder Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Nbu england Nørrebro United Logo Nørrebro United

U7 søndag kl.11-13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.8/3 kl.11-13

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Avarta 3 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HIF Barcelona Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Chelsea Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Rudersdal 2 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Rudersdal 3 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Rudersdal 1 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Rudersdal 4 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Eif blå B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Eif rød C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Eif hvid C Espergærde IF Logo Espergærde IF

U8 B/C lørdag kl.13-15 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.7/3 kl.13-15

Teamname LVL Logo Club
Lsf 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lsf 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hif gul B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB Legends Q2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Dream Team Q2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hif grøn B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kb u8 q4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fb 1 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FC Holte 1 B FC Holte Logo FC Holte

U7 Pige søndag kl.11-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.8/3 kl.11-13

Teamname LVL Logo Club

U8 A lørdag kl.15-17 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.7/3 kl.15-17

Teamname LVL Logo Club
Hif blå A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB All-Stars Q2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Avedøre if A Avedøre IF Logo Avedøre IF
Bk hekla 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U9 C lørdag kl.9-11.15 i Frydenhøjhallen 6 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.7/3 kl.9-11.15

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre if C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Østerbro IF 3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Vallensbæk IF 1 + 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Lundtofte bk C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Kb real madrid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 B lørdag kl.11.15-13.30 i Frydenhøjhallen 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.7/3 kl.11.15-13.30

Teamname LVL Logo Club
FB Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Hvidovre if Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Værløse bk B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
KB Barcelona Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 A lørdag kl.13.30-15.45 i Frydenhøjhallen 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.7/3 kl.13.30-15.45

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hik A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hvidovre if Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Virum-sorgenfri bk A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Kb chelsea Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10 C søndag kl.9-11.15 i Frydenhøjhallen 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.8/3 kl.9-11.15

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 1 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Hvidovre IF Geparder C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB Hvid 2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb 2010 hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10 B søndag kl.11.15-13.30 i Frydenhøjhallen 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.8/3 kl.11.15-13.30

Teamname LVL Logo Club
B93 - hvid B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hvidovre IF Tigere B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB Hvid 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10 A søndag kl.13.30-15.45 i Frydenhøjhallen 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.8/3 kl.13.30-15.45

Teamname LVL Logo Club
B93 - hvid B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hvidovre IF Løver A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U7 søndag kl.13-15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.8/3 kl.13-15

Teamname LVL Logo Club
Hif liverpool Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - March 8
Last signup
Tuesday, March 3, 2020

Organisation
Hvidovre IF
Place
Dansborghallen og Frydenhøjhallen
Address
Sollentuna Allé 2 og Egevolden 106
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
risbjerg@hif.dk
HIF - Medalje/Pokal- stævne d.7-8 marts map

Tournament overview