Mini Skaw Cup 2020

Den 15-16 August og søndag den 23. August afholdes Mini Skaw Cup.

Holdene bliver inddelt i A og B niveau. Sørg for at tilmelde sig det niveau hvor man hører til.

U5-U7 (årgang 2016-2014) spiller tremands. (max. 5 spillere)    - spilletid 1x10 min.

U8-U10 (årgang 2013-2011) spiller femmands. (max. 8 spillere) - spilletid 1x15 min.

U11-U13 (årgang 2010-2008) spiller ottemands (max. 11 spillere) spilletid 1*20 min.

U8-U10 drenge spiller lørdag den 15. August

U12-U13 drenge spiller søndag den 16. August

U11 drenge spiller enten lørdag den 15. eller Søndag den 16. August

U5-U7 spiller søndag den 23. August

Alle pigerækker spiller søndag den 23. Augsut.

I drengerækkerne U8-U13 kan man en klub kun stille med et A og et B hold i hver årgang.

Pga. Covid-19 vil der være nogle retningslinier som der skal overholdes. Derfor vil de tilmeldte hold få tilsendt information vedr. dette i ugen op til afvikling af stævnet.

Tilmelding af hold kan ske her på staevner.dk eller på familienbech@skagennet.dk med oplysning om klub, kontaktperson, spillerække samt niveau. Når turneringsprogrammet er klart, vil det blive lagt ud på hjemmesiden: www.skagenik.dk og på Mini Skaw Cups facebook side: www.facebook.com/miniskawcup. Alle regler vedr. stævnet kan findes på hjemmesiden: www.skagenik.dk

Ønsker man at overnatte kan vi tilbyde en pakke med aftensmad, overnatning og morgenmad til fornuftige priser. Yderligere oplysninger omkring stævnet kan rettes til Henrik Bech, tlf.: 24 42 02 36 eller på familienbech@skagennet.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 5 drenge Male 5 500 Søndag den 23. August 0 0
U 6 drenge Male 5 500 Søndag den 23. August 0 0
U 7 drenge Male 5 500 Søndag den 23. August 1 0
U 8 drenge Male 8 600 Lørdag den 15.August 1 0
U 9 drenge Male 8 600 Lørdag den 15.August 3 0
U10 drenge Male 8 600 Lørdag den 15. August 0 0
U 11 drenge Male 11 900 Lørdag den 15. eller søndag den 16. August 1 0
U 12 drenge Male 11 900 Søndag den 16. August 2 0
U 13 drenge Male 11 900 Søndag den 16. August 2 0
U 5 piger Female 5 500 Søndag den 23. August 0 0
U 6 piger Female 5 500 Søndag den 23. August 0 0
U 7 piger Female 5 500 Søndag den 23. August 0 0
U 9/U10 piger Female 8 600 Søndag den 23. August 0 0
U11/U12 piger Female 11 900 Søndag den 23. August 1 0
U 13 piger Female 11 900 Søndag den 23. August 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 5 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 23. August

Teamname LVL Logo Club

U 6 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 23. August

Teamname LVL Logo Club

U 7 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 23. August

Teamname LVL Logo Club
Tornby IF B Tornby IF Logo Tornby IF

U 8 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.August

Teamname LVL Logo Club
Klokkerholm IF C Klokkerholm Idrætsforening Logo Klokkerholm Idrætsforening

U 9 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.August

Teamname LVL Logo Club
Klokkerholm u9 C Klokkerholm Idrætsforening Logo Klokkerholm Idrætsforening
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U10 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. August

Teamname LVL Logo Club

U 11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15. eller søndag den 16. August

Teamname LVL Logo Club
Tornby IF B Tornby IF Logo Tornby IF

U 12 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. August

Teamname LVL Logo Club
Korup-ubberud A
Tornby IF B Tornby IF Logo Tornby IF

U 13 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. August

Teamname LVL Logo Club
Korup-ubberud 1 A

U 5 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 23. August

Teamname LVL Logo Club

U 6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 23. August

Teamname LVL Logo Club

U 7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 23. August

Teamname LVL Logo Club

U 8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9/U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 23. August

Teamname LVL Logo Club

U 10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11/U12 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 23. August

Teamname LVL Logo Club
TSV SULSTED C Sulsted IF Logo Sulsted IF

U 13 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 23. August

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF A Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 16
Last signup
Friday, July 31, 2020

Organisation
Skagen IK
Place
Skagen Idræts Klub
Address
Stadionvej 2
Postalcode
9990
City
Skagen
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
familienbech@skagennet.dk
Mini Skaw Cup 2020 map

Tournament overview