Sydbank Store Bededags Cup 2020

Sydbank Store Bededags Cup 2020

Næstved IF Fodbold inviterer til
Sydbank Store Bededags Cup 2020

Fredag 8. maj  /  Lørdag 9. maj  /  Søndag 10. maj
U7 & U11                  U6, U8 & U12           U9 & U10

Næstved IF Fodbold afholder igen i år den traditionsrige Sydbank Store Bededags Cup 2020, hvor der spilles fodbold alle dagene i Store Bededagsferien på vores skønne anlæg.

Sidste år deltog mere end 2000 spillere fordelt på 246 hold fra hele Sjælland, Fyn, Jylland og Sverige.
OBS: Det gik igen meget stærkt med tilmeldingerne, så hvis I ønsker at deltage i dette års stævne, så se at få jeres hold tilmeldt i god tid.

Der spilles lige fra 3-mands til 8-mands fodbold inddelt i forskellige niveauer.
Piger er selvfølgelig velkommen til at deltage i rækkerne for drenge/mixede hold.

Fra U8 til U12 afsluttes gruppespillet med semifinaler og finale eller finalerunde, alt afhængig af antallet af deltagende hold i rækken.

---

Rækker
U6 - 3-mands
U7 - 5-mands
U8 - 5-mands A-B-C
U9 - 5-mands A-B-C
U10 - 5-mands B & C (på 8-mandsmål)
U10 - 8-mands A
U11 - 8-mands A-B-C
U12 - 8-mands A-B-C

---

Præmier
I rækkerne U6 - U8 er der præmier til alle spillerne.
I de øvrige rækker er der præmier til nr. 1 & 2

---

Pris for deltagelse
Kr. 300,- for 3-mands rækker
Kr. 400,- for 5-mands rækker (U7)
Kr. 500,- for 5-mands rækker
Kr. 600,- for 8-mands rækker

---

Betaling
Tilmeldingen er først gældende, når betaling er modtaget.
Bank: SydbankReg.nr.: 6060Kontornr.: 5556772
Mobilepay: 27660

Husk at anføre holdnavn, klub og række,
når du betaler, så vi kan identificere betalingen.

---

Følg os på Facebook: 
https://www.facebook.com/StoreBededagsCup/

Følg os på vores hjemmeside: 
https://www.niffodbold.dk/klub/naestved-if-fodbold/sider/sydbank-store-bededags-cup-2020

---

Kontakt:
Stævneledelse
Martin Vestergaard
mtv@niffodbold
Mobil 28113959

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed - 3-mands 5 stk 300 Lør 9/5 kl. 9:30-13:30 8 0
U7 Mixed - 5-mands 8 stk 400 Fre 8/5 kl. 9:30-14:00 14 0
U8A Mixed A 5-mands 8 stk 500 Lør 9/5 kl.11:45-15:45 3 0
U8B Mixed B 5-mands 8 stk 500 Lør 9/5 kl.11:45-15:45 7 0
U8C Mixed C 5-mands 8 stk 500 Lør. 9/5 kl.9:00-11:30 4 0
U9A Mixed A 5-mands 8 stk 500 Søn. 10/5 kl. 12:30-17:00 12 0
U9B Mixed B 5-mands 8 stk 500 Søn. 10/5 kl. 12:30-17:00 13 0
U9C Mixed C 5-mands 8 stk 500 Søn. 10/5 kl. 9:00-12:00 12 0
U10A Male A 8-mands 11 stk 600 Søn. 10/5 kl. 10:00-16:00 19 0
U10B Male B 5-mands 8 stk 500 Søn. 10/5 kl. 13:00-17:00 13 0
U10C Male C 5-mands 8 stk 500 Søn. 10/5 kl. 09:00-13:00 14 1
U11A Male A 8-mands 11 stk 600 Fre. 8/5 kl. 10:00-16:00 29 2
U11B Male B 8-mands 11 stk 600 Fre. 8/5 kl. 9:00-17:00 9 0
U11C Male C 8-mands 11 stk 600 Fre. 8/5 kl. 9:00-17:00 7 0
U12A Male A 8-mands 11 stk 600 Lør. 9/5 kl. 9:00-17:00 18 0
U12B Male B 8-mands 11 stk 600 Lør. 9/5 kl. 9:00-17:00 12 1
U12C Male C 8-mands 11 stk 600 Lør. 9/5 kl. 9:00-17:00 10 0

Signetud teams

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 9/5 kl. 9:30-13:30

Teamname LVL Logo Club
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
SB&I 1 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
SB&I 2 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre 8/5 kl. 9:30-14:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Rød Næstved IF Logo Næstved IF
Herlufsholm 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
SB&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Hgb 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Hgb 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Karlslunde 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Ringsted IF Ringsted IF Logo Ringsted IF
Nfc Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
LSF Hvid Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF Sort Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U8A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 9/5 kl.11:45-15:45

Teamname LVL Logo Club
Køge boldklub 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U8B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 9/5 kl.11:45-15:45

Teamname LVL Logo Club
Næstved Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
Avedøre if B Avedøre IF Logo Avedøre IF
Nfc united B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nfc city B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Køge boldklub 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U8C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 9/5 kl.9:00-11:30

Teamname LVL Logo Club
Næstved Grøn C Næstved IF Logo Næstved IF
Avedøre if C Avedøre IF Logo Avedøre IF
Vif C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U9A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 10/5 kl. 12:30-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød A Solrød FC Logo Solrød FC
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B73 Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
ØGIF A Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Gfa A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Hik1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hg hvid A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC Rød A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U9B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 10/5 kl. 12:30-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
SfB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Tune if B Tune IF Logo Tune IF
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Hik2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hik2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hg sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Faxe Ladeplads B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U9C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 10/5 kl. 9:00-12:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
SfB1 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Vordingborg if 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg if 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Næstved Orange C Næstved IF Logo Næstved IF
Hg grøn C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC Gul C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U10A 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 10/5 kl. 10:00-16:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Hvidovre IF Tigere A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BM sort A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Helsted fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Brøndby if 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Glostrup fk A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Guldminen A FC Midtjylland Logo FC Midtjylland
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Tune IF A Tune IF Logo Tune IF
Gfa A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U10B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 10/5 kl. 13:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Hvidovre IF Løver B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Bm hvid B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - HVID-E B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - HVID-O B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FK Sydsjælland B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Bk friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Haslev B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U10C 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søn. 10/5 kl. 09:00-13:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
Hvidovre IF Geparder C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF Leoparder C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vordingborg if C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Glostrup fk C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Nfc C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nyråd if C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Haslev 1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF

U11A 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fre. 8/5 kl. 10:00-16:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
Himmelev-Veddelev BK 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Glostrup fk A Boldklubberne Glostrup Albertslund Logo Boldklubberne Glostrup Albertslund
Greve fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby if gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Gentofte Fodbold Akademi A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
SfB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
B93 S1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Herlev IF A Herlev IF Logo Herlev IF
KB Talent A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U11B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. 8/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Himmelev-Veddelev BK 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk b&i - b1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Bk hekla 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Herlufsholm 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
AB 1 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
GFA B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Lyngby BK U11B B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U11C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. 8/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
Holbæk b&i - c1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Herlufsholm 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Lyngby BK U11C C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U12A 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 9/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
LB07 A Bunkeflo Division A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
Brøndbyernes if A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B.93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nfc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Næsby BK A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kalmar ff A
Lyngby BK 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby BK 2 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Bsv u12, 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF

U12B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lør. 9/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Tårnby ff B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Boeslunde B Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
Brøndbyernes if B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Vordingborg if B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Hg 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kalmar FF B

U12C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 9/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Tårnby ff C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Vordingborg if C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HG 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC 2 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Bsv u12, 2 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dalum if 2 C Dalum IF Logo Dalum IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - May 10 2020
Last signup
Thursday, April 23, 2020

Organisation
Næstved IF
Place
Næstved IF Fodbold
Address
Rolighedsvej 25
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Outdoor cup

Organisermail
mtv@niffodbold.dk
Sydbank Store Bededags Cup 2020 map

Tournament overview