Sydbank Store Bededags Cup 2020

Sydbank Store Bededags Cup 2020

Næstved IF Fodbold inviterer til
Sydbank Store Bededags Cup 2020

Fredag 8. maj  /  Lørdag 9. maj  /  Søndag 10. maj
U7 & U11                  U6, U8 & U12           U9 & U10

Næstved IF Fodbold afholder igen i år den traditionsrige Sydbank Store Bededags Cup 2020, hvor der spilles fodbold alle dagene i Store Bededagsferien på vores skønne anlæg.

Sidste år deltog mere end 2000 spillere fordelt på 246 hold fra hele Sjælland, Fyn, Jylland og Sverige.
OBS: Det gik igen meget stærkt med tilmeldingerne, så hvis I ønsker at deltage i dette års stævne, så se at få jeres hold tilmeldt i god tid.

Der spilles lige fra 3-mands til 8-mands fodbold inddelt i forskellige niveauer.
Piger er selvfølgelig velkommen til at deltage i rækkerne for drenge/mixede hold.

Fra U8 til U12 afsluttes gruppespillet med semifinaler og finale eller finalerunde, alt afhængig af antallet af deltagende hold i rækken.

---

Rækker
U6 - 3-mands
U7 - 5-mands
U8 - 5-mands A-B-C
U9 - 5-mands A-B-C
U10 - 5-mands B & C (på 8-mandsmål)
U10 - 8-mands A
U11 - 8-mands A-B-C
U12 - 8-mands A-B-C

---

Præmier
I rækkerne U6 - U8 er der præmier til alle spillerne.
I de øvrige rækker er der præmier til nr. 1 & 2

---

Pris for deltagelse
Kr. 300,- for 3-mands rækker
Kr. 400,- for 5-mands rækker (U7)
Kr. 500,- for 5-mands rækker
Kr. 600,- for 8-mands rækker

---

Betaling
Tilmeldingen er først gældende, når betaling er modtaget.
Bank: SydbankReg.nr.: 6060Kontornr.: 5556772
Mobilepay: 27660

Husk at anføre holdnavn, klub og række,
når du betaler, så vi kan identificere betalingen.

---

Følg os på Facebook: 
https://www.facebook.com/StoreBededagsCup/

Følg os på vores hjemmeside: 
https://www.niffodbold.dk/klub/naestved-if-fodbold/sider/sydbank-store-bededags-cup-2020

---

Kontakt:
Stævneledelse
Martin Vestergaard
mtv@niffodbold
Mobil 28113959

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed - 3-mands 5 stk 300 Lør 9/5 kl. 9:30-13:30 8 0
U7 Mixed - 5-mands 8 stk 400 Fre 8/5 kl. 9:30-14:00 14 0
U8A Mixed A 5-mands 8 stk 500 Lør 9/5 kl.11:45-15:45 3 0
U8B Mixed B 5-mands 8 stk 500 Lør 9/5 kl.11:45-15:45 7 0
U8C Mixed C 5-mands 8 stk 500 Lør. 9/5 kl.9:00-11:30 4 0
U9A Mixed A 5-mands 8 stk 500 Søn. 10/5 kl. 12:30-17:00 11 0
U9B Mixed B 5-mands 8 stk 500 Søn. 10/5 kl. 12:30-17:00 12 0
U9C Mixed C 5-mands 8 stk 500 Søn. 10/5 kl. 9:00-12:00 11 0
U10A Male A 8-mands 11 stk 600 Søn. 10/5 kl. 10:00-16:00 19 0
U10B Male B 5-mands 8 stk 500 Søn. 10/5 kl. 13:00-17:00 13 0
U10C Male C 5-mands 8 stk 500 Søn. 10/5 kl. 09:00-13:00 14 1
U11A Male A 8-mands 11 stk 600 Fre. 8/5 kl. 10:00-16:00 29 2
U11B Male B 8-mands 11 stk 600 Fre. 8/5 kl. 9:00-17:00 9 0
U11C Male C 8-mands 11 stk 600 Fre. 8/5 kl. 9:00-17:00 7 0
U12A Male A 8-mands 11 stk 600 Lør. 9/5 kl. 9:00-17:00 18 1
U12B Male B 8-mands 11 stk 600 Lør. 9/5 kl. 9:00-17:00 12 1
U12C Male C 8-mands 11 stk 600 Lør. 9/5 kl. 9:00-17:00 10 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 9/5 kl. 9:30-13:30

Teamname LVL Logo Club
SB&I 1 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
SB&I 2 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF

U7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre 8/5 kl. 9:30-14:00

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hgb 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Hgb 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
SB&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Herlufsholm 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
LSF Hvid Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF Sort Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Rød Næstved IF Logo Næstved IF
Ringsted IF Ringsted IF Logo Ringsted IF
Nfc Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U8A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 9/5 kl.11:45-15:45

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Køge boldklub 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U8B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 9/5 kl.11:45-15:45

Teamname LVL Logo Club
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Køge boldklub 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Næstved Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
Avedøre if B Avedøre IF Logo Avedøre IF
Nfc united B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nfc city B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U8C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 9/5 kl.9:00-11:30

Teamname LVL Logo Club
Vif C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Næstved Grøn C Næstved IF Logo Næstved IF
Avedøre if C Avedøre IF Logo Avedøre IF
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U9A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 10/5 kl. 12:30-17:00

Teamname LVL Logo Club
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
NFC Rød A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hg hvid A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B73 Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
ØGIF A Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Hik1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Gfa A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød A Solrød FC Logo Solrød FC
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 10/5 kl. 12:30-17:00

Teamname LVL Logo Club
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Hik2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hik2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hg sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Tune if B Tune IF Logo Tune IF
SfB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Faxe Ladeplads B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF

U9C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 10/5 kl. 9:00-12:00

Teamname LVL Logo Club
NFC Gul C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Vordingborg if 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Vordingborg if 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Hg grøn C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved Orange C Næstved IF Logo Næstved IF
SfB1 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10A 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 10/5 kl. 10:00-16:00

Teamname LVL Logo Club
Gfa A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Helsted fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
BM sort A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Glostrup fk A Glostrup FK Logo Glostrup FK
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Guldminen A FC Midtjylland Logo FC Midtjylland
Brøndby if 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Himmelev-Veddelev Boldklub I A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvidovre IF Tigere A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Tune IF A Tune IF Logo Tune IF

U10B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 10/5 kl. 13:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Bk friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Bm hvid B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FK Sydsjælland B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Haslev B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Hvidovre IF Løver B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B93 - HVID-E B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - HVID-O B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10C 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søn. 10/5 kl. 09:00-13:00

Teamname LVL Logo Club
Vordingborg if C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Glostrup fk C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Nyråd if C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Haslev 1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
Hvidovre IF Geparder C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF Leoparder C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
Nfc C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U11A 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fre. 8/5 kl. 10:00-16:00

Teamname LVL Logo Club
Greve fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
SfB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Gentofte Fodbold Akademi A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Herlev IF A Herlev IF Logo Herlev IF
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Brøndby if gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
Himmelev-Veddelev BK 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Holbæk B&I - A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Glostrup fk A Boldklubberne Glostrup Albertslund Logo Boldklubberne Glostrup Albertslund
KB Talent A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 S1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. 8/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Bk hekla 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Herlufsholm 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
AB 1 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Næstved grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Himmelev-Veddelev BK 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk b&i - b1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Lyngby BK U11B B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
GFA B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U11C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. 8/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Herlufsholm 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Holbæk b&i - c1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Lyngby BK U11C C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U12A 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lør. 9/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Brøndbyernes if A Brøndby IF Logo Brøndby IF
LB07 A Bunkeflo Division A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
B.93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nfc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Næsby BK A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Kalmar ff A
Lyngby BK 2 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby BK 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Bsv u12, 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U12B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lør. 9/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Vordingborg if B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Hg 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Boeslunde B Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
Tårnby ff B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Brøndbyernes if B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Kalmar FF B
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U12C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 9/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Vordingborg if C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
HG 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Tårnby ff C Tårnby FF Logo Tårnby FF
NFC 2 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Dalum if 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Bsv u12, 2 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - May 10
Last signup
Thursday, April 23, 2020

Organisation
Næstved IF
Place
Næstved IF Fodbold
Address
Rolighedsvej 25
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Outdoor cup

Organisermail
mtv@niffodbold.dk
Sydbank Store Bededags Cup 2020 map

Tournament overview