SSB Cup

SSB Cup

Storvorde Sejlflod Boldklub inviterer til:

SSB CUP

Søndag 12. og 13. september 2019

Vi afvikler stævnet for 6. gang, sidste år var der 107 tilmeldte hold til stævnet.

Stævnet afvikles for rækkerne U5 til U10 piger og drenge. Hvis du anfører niveau for dit hold, vil vi tage hensyn til dette under planlægningen af dine kampe.
Stævnet afvikles på SSB's anlæg Tofthøjvej 45, 9280 Storvorde.
Stævnet afvikles som et breddestævne, med præmier til alle. Alle hold garanteres minimum 3 kampe, der kåres ingen vindere, og der er dermed ingen slutspilskampe. Kampene vil blive afviklet med lokale kampledere fra SSB. Stævnet afvikles efter DBU's anbefalinger, og som stævnearrangør, henstiller vi til at man på de deltagende hold anvender "HAK princippet", dvs. alle spillere spiller mindst halvdelen af kampen, så alle spillere får en god oplevelse af at være til stævne. Præmieoverrækkelse foretages løbende.

På stævnedagen vil der være åbent i SSB's cafeteria, og salgsbod, hvor der kan købes forplejning.

Seneste tilmelding 28. august, via staevner.dk  Betaling som bankoverførsel til konto: 9128-4573444960, ved betaling angiv da, klub og række: eksempelvis; SSBU8P, (læs Storvorde Sejlflod Boldklub U8 piger). Tilmeld dit hold efter efterårsbetegnelsen. Eks: U7 forår, spiller U8 om efteråret.

Stævneledelsen vil arbejde på at offentliggøre et stævneprogram en uge inden stævnet, via et link som vil blive offentliggjort under fanebladet "Program" på staevner.dk, og på SSB's hjemmeside ssb-storvorde.dk Vi arbejder på at tilgængeligheden skal være tilrettet såvel smartphone/tablet som pc.

Weekendtur for dit hold
Vi tilbyder dit hold mulighed for overnatning på Tofthøjskolen, fra lørdag til søndag
Overnatningspris pr. person kr. 125,- incl. aftensmad og morgenmad i klubhuset.
Har du spørgsmål til stævneledelsen, er du velkommen til at kontakte os:

Vel Mødt

cup@ssb-storvorde.dk
Thomas Jensen  tlf: +4551320954
Thor Sørensen  tlf: +4522797757

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5-Mix Mixed 3-Mands 275 Lørdag fra middag 2 0
U6-Mix Mixed 3-Mands 275 Lørdag fra middag 11 0
U7-Piger Female 3-Mands 275 Lørdag over middag 0 0
U7-Drenge Male 3-mands 275 Søndag fra middag 6 0
U8-Piger Female 5-Mands 375 Lørdag formiddag 1 0
U8-Drenge Male 5-Mands 375 Søndag formiddag 10 0
U9-Piger Female 5-Mands 375 Lørdag middag 2 0
U9-Drenge Male 5-Mands 375 Søndag middag 5 0
U10-Piger Female 5-Mands 425 Lørdag eftermiddag 1 0
U10-Drenge Male 5-Mands 425 Søndag eftermiddag 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5-Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra middag

Teamname LVL Logo Club

U6-Mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra middag

Teamname LVL Logo Club
Skalborg SK C
Skalborg SK II C Skalborg Sk
Gug 1 B Gug Boldklub
Gug 2 C Gug Boldklub
BI1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SSB 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U7-Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club

U7-Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra middag

Teamname LVL Logo Club
Gug 1 B Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub
Skagen IK B Skagen Ik
SSB C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U8-Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
U8 piger C Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber

U8-Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Øster Han Herred 2 C Øster Han Herred Logo Øster Han Herred
Vorup FB B Vorup Fb
Øster Han Herred C
NFB2 C Nørresundby Forenede Boldklubber
Skagen IK Skagen Ik
B52 U8 B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
HB C Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
NFB1 B Nørresundby Forenede Boldklubber

U9-Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Vaarst-Fjellerad Boldklub C
Helsted Pigerne C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U9-Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
SSB1 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
LKB 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U10-Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørresundby Forenede Boldklubber U10 Piger A Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber

U10-Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - September 13
Last signup
Friday, August 28, 2020

Organisation
Storvorde Sejlflod Boldklub
Place
Storvorde Sejlflod Boldklub
Address
Tofthøjvej 45
Postalcode
9280
City
Storvorde
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
cup@ssb-storvorde.dk
SSB Cup map

Tournament overview