Esbjerg fB Scandic Olympic Cup 2020 ny dato

Esbjerg fB Scandic Olympic Cup 2020 ny dato

Scandic Olympic CUp 2020

Esbjerg fB afholder for anden gang dette stævne i påsken 2020, og henvender sig til klubber og hold der til dagligt spiller i liga 2, liga 3 og M rækkerne, i 2019 deltog der 40 hold i alt og vi garanterer en fantastisk oplevelse på alle aspekter, som forplejning, indkvartering, baner og logistik

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Male A/B 8 4 0
U14 Male A/B 11 4 0
U11 Male A/B 8 1 0
U13 Male A/B 11 6 0
U15 Male A/B 11 6 0
U16 Male A/B 11 5 0
U17 Male A/B 11 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NSA (Norge) A Nsa (norge)
Esbjerg fB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Vellinge FF (Sverige) A Vellinge IF Logo Vellinge IF
Herlev IF B Herlev IF Logo Herlev IF

U14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hviding IF B Hviding IF Logo Hviding IF
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Esbjerg fB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Brønderslev IF B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg fB B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
vri Aarhus C
Hjerting IF A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Ishøj IF A ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Esbjerg fb A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Brønderslev IF B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svendborg fB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hjortshøj Egå IF A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hørsholm ui A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Ølstykke FC B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Brønderslev IF B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U16 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg fB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
B1903 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB (1) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Odense Boldklub B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
9. - October 12
Last signup
Tuesday, September 15, 2020

Organisation
Esbjerg Fb
Place
Veldtofte Idrætspark
Address
Sportsvej
Postalcode
6700
City
Esbjerg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
torben@efbelitecup.dk
Esbjerg fB Scandic Olympic Cup 2020 ny dato map

Tournament overview