ELRO DAGE i Hinnerup 30. maj 2021

ELRO dag i Hinnerup. Et hyggestævne for de små fødder:-)

Deltag i ELRO-dag i Hinnerup og få 1000kr til dit hold!!!

Kun hold der ligger i ELROs tidligere forsyningsområde kan deltage!

Stævnet henvender sig til:

Spillere        Niveauer          Spilletider                                     Baner         Max antal

U6 Mix         1 niveau          1 halvleg á 10 minutter pr. kamp    3x3             5

U7 Mix         1 niveau          1 halvleg á 10 minutter pr. kamp    3x3             5

Piger U8       1 niveau         1 halvleg á 15 minutter pr. kamp    5x5             8

Piger U9       1 niveau         1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8

Piger U10     1 niveau         1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8

Piger U11      1 niveau        1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    8x8             8

Piger U12      1 niveau        1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    8x8             8

Drenge U8     1 niveau        1 halvleg á 15 minutter pr. kamp    5x5             8

Drenge U9   Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8

Drenge U10 Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8

Drenge U11 Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    8x8             8

Drenge U12 Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    8x8             8

Niveau 1 er A- og B-hold, og niveau 2 er B- og C-hold. Så matcher vi puljerne så det bliver så jævnbyrdigt som muligt med efterfølgende slutspil

Regler:

Der spilles efter DBU Jyllands regler, med enkelte tilføjelser.

Dispensationsregler følger DBU Jyllands regelsæt.

Flydende udskiftninger.

Kampledere på alle kampe i 5 og 8-mandskampe. Førstnævnte hold stiller med en kampleder til kampene i U6 og U7.

Kampprogram udsendes til de tilmeldte hold senest en uge inden stævnet.

Der tages forbehold for at slå rækker sammen ved få tilmeldinger

Holdgebyr - GRATIS:

Der er intet holdgebyr - til gengæld vil ELRO FONDEN give alle hold 1000 kr. for at deltage.

Pengene kan bruges på holdet til deltagelse i et andet stævne, til sociale tiltag på holdet eller hvad fantasien eller kan byde på.

Præmier:

Der er  medaljer til alle deltagere.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Piger Female 8 0 2 0
U11 Drenge Niveau 2 Male 2 8 0 7 0
U11 Drenge Niveau 1 Male 1 8 0 2 0
U10 Drenge Niveau 2 Male 2 5 0 11 0
U10 Drenge Niveau 1 Male 1 5 0 3 0
U9 Drenge Niveau 2 Male 2 5 0 2 0
U9 Drenge Niveau 1 Male 1 5 0 2 0
U8 Drenge Male 5 0 11 0
U12 Drenge Niveau 2 Male 2 8 0 7 0
U11 Piger Female 8 0 5 0
U10 Piger Female 5 0 5 0
U9 Piger Female 5 0 9 0
U8 Piger Female 5 0 3 0
U7 Mix Mixed 3 0 19 0
U6 Mix Mixed 3 0 3 0
U12 Drenge Niveau 1 Male 1 8 0 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge Niveau 2 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Oif C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hadsten Sports Klub B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Høst if Høst IF Logo Høst IF
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
Hog 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Sif/assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U11 Drenge Niveau 1 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsten sports klub C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hog 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U10 Drenge Niveau 2 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langå IK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Ommersyssel IF 1 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel IF 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Høst if Høst IF Logo Høst IF
Vri 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TMIF C Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
IF Alliancen C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Vri 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sabro IF C Sabro IF Logo Sabro IF
Hadsten Sports Klub C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U10 Drenge Niveau 1 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vri 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
If alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U9 Drenge Niveau 2 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog 2012 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Gui 2 C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening

U9 Drenge Niveau 1 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog 2012 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Gui 1 B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening

U8 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK1 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Høst if Høst IF Logo Høst IF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog 3 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 4 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Helsted Fremad IF 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Romalt if C Romalt IF Logo Romalt IF

U12 Drenge Niveau 2 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
LIK U12 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK U12 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Høst if Høst IF Logo Høst IF
Virup if B Virup IF Logo Virup IF
Smiff09 B SMIFF Logo SMIFF

U11 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog girls 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog girls 1 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Helsted B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Høst if C Høst IF Logo Høst IF
Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U10 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog girls B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Helsted B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
OIF U10 PIGER C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
OIF U10 PIGER C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U9 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OIF U9 PIGER C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
OIF U9 PIGER C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hornbæk sf 1 (u9-piger) B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk SF 2 (U9-Piger) B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted fremad if C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad if C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad if C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U8 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Stavtrup piger 1 B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Team Stavtrup piger 2 C Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Hornbæk sf (u8-piger) B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U7 Mix 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK3 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Høst if C Høst IF Logo Høst IF
AGF Århus GF Logo Århus GF
AGF Århus GF Logo Århus GF
bmi u7 piger C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
bmi u7 piger C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hornbæk sf 1 (u7-piger) B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk sf 2 (u7-piger) B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk sf 3 (u6-piger) C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted Pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Tøserne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Tøserne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U6 Mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG MIX 1 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
AGF Århus GF Logo Århus GF

U12 Drenge Niveau 1 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 30
Last signup
Sunday, May 23, 2021

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
Haldums Hinnerups baner
Address
Svinget 6
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
runejchristensen@gmail.com
ELRO DAGE i Hinnerup 30. maj 2021 map

Tournament overview