BSF PIGE CUP 2020

BSF PIGE CUP 2020

Ballerup-Skovlunde Fodbold afholder igen i år sit traditionsrige store indendørsstævne for piger "BSF PIGE CUP 2020".

Der vil som sædvanligt være et hav af scoringspræmier.

Der er medaljer og diplomer til alle deltagerne i U8 og U9. I rækkerne U10 til U14 er der præmier til nr. 1, 2 og 3

I år fejre vi 10 års dagen for sammenlægningen af Ballerup IF og Skovlunde IF, derfor vil der selvfølgelig være fødselsdagschokolade kage til alle hold.

Stævnet afvikles i Skovlunde Hallen, som lige 5 min. gang fra Skovlunde station.

400 kr. pr. hold på 9570 - 12075936 - Mobil Pay 367755

ll

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Female 7 400 Søndag kl. 09.00 14 3
U9 Female 7 400 Lørdag morgen kl. 09.00 10 1
U10 Female 7 400 Lørdag formiddag/eftermiddag 19 4
U11 Female 7 400 Lørdag eftermiddag 19 1
U12 Female 7 400 Søndag formiddag 10 0
U13 Female 7 400 Søndag /eftermiddag 16 0
U14 Female 7 400 Søndag eftermiddag 7 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.00

Teamname LVL Logo Club
GREVE Fodbold B
Hundige Boldklub C Greve
Bagsværd Boldklub C
BSF 1 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FC Bella C FC Bella Logo FC Bella
Hekla Hekla
FC Lejre C

U9 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen kl. 09.00

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold
Damsø B Damsø
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Måløv BK B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Hekla Hekla
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup Boldklub B Tårnby Kommune
FIX U9 B Boldklubben Fix

U10 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF - 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve Fodbold A Greve Fodbold U10 Ab
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 4 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hekla Hekla
FIX - U10 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Virum-Sorgenfri 1 Virum-Sorgenfri
Virum-Sorgenfri 2 Virum-Sorgenfri
Bsf 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold

U11 14 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hareskov IF Hareskov If
Allerød FK - Hvid Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK - Blå Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BB - Hvid B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
BB - Rød B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
BB - Blå C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
BB - Blå C
Måløv Boldklub B
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hekla Hekla
FC Lejre C
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Kastrup Boldklub 2 B Tårnby Kommune

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF Tårnby Ff
Hekla Hekla
FC Lejre C Fc Lejre
BSF Blå B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Gul C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greve Fodbold A Greve Fodbold U12

U13 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag /eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Måløv Hareskov U13 A Hareskov If
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Tårnby FF A Tårnby Ff
TFF2 Tårnby FF Logo Tårnby FF
Faxe B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Hekla 1 Hekla
Hekla 2 Hekla
Greve Fodbold A Greve Fodbold U12
Greve Fodbold A Greve Fodbold U12

U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Måløv Hareskov U14 A Måløv Bk
BSF pigerne A Bsf
BSF tøserne B Bsf
Greve 1 Greve Fodbold
Greve 2 Greve Fodbold
De små seje piger.

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
19. - December 20
Last signup
Monday, December 7, 2020

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Skovlunde Hallen
Address
Lundebjerggårdsvej
Postalcode
2740
City
Skovlunde
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
jj@bsfodbold.dk
BSF PIGE CUP 2020 map

Tournament overview