Brøndby Mini Cup

Brøndby Mini Cup

Antal kampe min. 5 kampe i alt. Og deltager Pokaler til alle !

Alle hold i en årgang spiller samme dag. Der vil være fokus på spilletid og korrekt matching, hvilket vi beder jer fokusere på, når I melder til, så alle får mest muligt ud af stævnet.

Alle rækker afvikles i en turnerings form, som gør at man som minimum får 5 kampe.

Brøndbyernes IF fokuserer i børnefodbolden på glæde og spilletid og ikke resultater.

Det opførte hjemmehold stiller med en dommer.

U6 & U7 spiller 3-mands og må have 5 spillere med, mens øvrige rækker spiller 5-mands, og må have 8 spillere med.

Der er som udgangspunkt plads til 30 hold i alle rækker. Der er et holdgebyr på 575kr. pr. deltagende hold (U6 & U7 der spiller 3-mands med et holdgebyr på 400kr. ).

Er efterspørgslen stor vil rækkerne kunne udvides.

Betalingsinfo sendes på mail. Bemærk at holdgebyr ikke tilbagebetales ved afbud efter udsendelse af kampprogram.

Turneringsledelsen forbeholder sig ret til at flytte tilmeldte hold op eller ned i niveau. Spilledagen er vejledende, alt efter hvor mange hold der tilmeldes.

Vi henviser til DBU Sjællands regler for 3-mands & 5-mands fodbold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3-Mands 400 Lørdag morgen 5 0
U7 Mixed 3-Mands 400 Lørdag morgen 17 0
U8-A Male A 5-Mands 575 Lørdag morgen 5 0
U8-B Male B 5-mands 575 Lørdag morgen 10 0
U8-C/D Male C/D 5-mands 575 Lørdag morgen 5 0
U10-A Male A 5-mands 575 Lørdag Eftermiddag 2 0
U10-B Male B 5-mands 575 Lørdag Eftermiddag 2 0
U10-C/D Male C/D 5-mands 575 Lørdag Eftermiddag 4 0
U9-A Male A 5-mands 575 Søndag morgen 1 0
U9-B Male B 5-mands 575 Søndag morgen 5 0
U9-C/D Male C/D 5-mands 575 Søndag morgen 6 0
U9-Pige B Female B 5-mands 575 Søndag eftermiddag 0 0
U9-Pige C/D Female C/D 5-mands 575 Søndag eftermiddag 2 0
U10-Pige B Female B 5-mands 575 Søndag eftermiddag 2 0
U10-Pige C/D Female C/D 5-mands 575 Søndag eftermiddag 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Greve Fodbold hold hvid 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U7 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Ørestad IF Orange A Ørestad IF Logo Ørestad IF
Ørestad if sort A Ørestad IF Logo Ørestad IF
Ørestad if grøn C Ørestad IF Logo Ørestad IF
Vallensbæk IF, VI39 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF, VI39 2
Vallensbæk IF, VI39 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF, VI39 4 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve Fodbold hold blå 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold hold blå 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold hold blå 3 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB Barca A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
kastrup C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
NFC A
NFC Blå A
Greve Fodbold hold hvid 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8-A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Brøndby A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
RIF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
HVB løvernes konge A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Ølstykke Fc Ølstykke Fc

U8-B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
EIF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Brøndby B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Greve Fodbold Blå B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herfølge Bk B
Karlslunde B
Farum BK U8 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Ølstykke Fc Ølstykke Fc
Ølstykke Fc Ølstykke Fc

U8-C/D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold Blå C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold
Greve Hvid 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Karlslunde
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U10-A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U10-B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK 2 B Hik
Glostrup FK 1 B

U10-C/D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK RØD C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK ORANGE C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve Fodbold Hold3 C Greve Fodbold
Glostrup FK 2 C

U9-A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U9-B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
B82 B B82 Virum Logo B82 Virum
BK Vestia 1 B Boldklubben Vestia
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Bagsværd Boldklub B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Brøndbyernes IF B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF

U9-C/D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
BK Vestia 2 C Boldklubben Vestia
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
HFC drengene U9 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Brøndbyernes IF C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Bagsværd Boldklub 2 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub

U9-Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9-Pige C/D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes IF C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U10-Pige B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF - 1 A
AFK piger U10 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U10-Pige C/D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF - 1 C

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - November 8
Last signup
Monday, October 19, 2020

Organisation
Brøndbyernes IF
Place
Brøndby Stadion, kunst banerne
Address
Brøndby Stadion 26
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Outdoor cup

Organisermail
brondbycup@brondbyif.net
Brøndby Mini Cup map

Tournament overview