Brøndby Mini Cup 8.November

Brøndby Mini Cup 8.November

Antal kampe min. 5 kampe i alt. Og deltager Pokaler til alle !

Alle rækker afvikles i en turnerings form, som gør at man som minimum får 5 kampe.

Der spilles 1x10 minutter.

Brøndbyernes IF fokuserer i børnefodbolden på glæde og spilletid og ikke resultater.

Det opførte hjemmehold stiller med en dommer.

U6 & U7 spiller 3-mands og må have 5 spillere med.

Der er et holdgebyr på 400kr. pr. deltagende hold.

Betalingsinfo: Der sendes en faktura på mail når i har tilmeldt jer. Bemærk at holdgebyr ikke tilbagebetales ved afbud efter udsendelse af kampprogram.

Turneringsledelsen forbeholder sig ret til at flytte tilmeldte hold op eller ned i niveau. Spilledagen er vejledende, alt efter hvor mange hold der tilmeldes.

Vi henviser til DBU Sjællands regler for 3-mands.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3-Mands 400 Søndag morgen 29 0
U7 Mixed 3-Mands 400 Søndag morgen 61 5

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Farum BK Blå B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK Grøn Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
NIF C Næstved IF Logo Næstved IF
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
KBQ3 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ3 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Skjold rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Sort B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Gul B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Blå C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Allerød Fodbold Klub (AFK) A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
NIF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF

U7 48 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Ørestad IF Orange A Ørestad IF Logo Ørestad IF
Ørestad if sort A Ørestad IF Logo Ørestad IF
Ørestad if grøn C Ørestad IF Logo Ørestad IF
Vallensbæk IF, VI39 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF, VI39 2
Vallensbæk IF, VI39 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF, VI39 4 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve Fodbold hold blå 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold hold blå 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold hold blå 3 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB Barca A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
NFC A
NFC Blå A
Greve Fodbold hold hvid 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve fodbold hold hvid 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Kastrup C C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup C C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 3 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 3 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B1973, Herlev 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973, Herlev 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973, Herlev 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Glostrup FK 1 Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup fk 3 Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup FK 2 Glostrup FK Logo Glostrup FK
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve Fodbold B Greve Fodbold
KB løverne 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb løverne 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby A Kastrup
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lsf 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FB A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BK Skjold Gul C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Sort B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Rød A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Solrød FC B
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
FC Nakskov A Fc Nakskov

U8-A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Brøndby A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
RIF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
HVB løvernes konge A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF1 A Ledøje Smørum Fodbold
B73 Slagelse U8 A B73 Slagelse
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U8-B 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
EIF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Brøndby B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Herfølge Bk B
Karlslunde B
Farum BK U8 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Ølstykke Fc Ølstykke Fc
Næstved IF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
LSF2 Ledøje Smørum Fodbold
Hekla B Hekla
Himmelev- Veddelev Boldklub 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U8-C/D 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold
Karlslunde
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Ølstykke fc C Ølstykke Fc
Frederiksværk fodboldklub C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
BK RØDOVRE U8 C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
LSF3 C Ledøje Smørum Fodbold
Hekla C Hekla
B73 Slagelse U8 C B73 Slagelse
B73 Slagelse U8 C B73 Slagelse
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U10-A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve Fodbold
FB A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Solrød Grøn Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Grøn Solrød FC Logo Solrød FC

U10-B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK 2 B Hik
Glostrup FK 1 B
Greve Fodbold 1 B
Greve Fodbold 2 B
Farum BK 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FC Lejre B B
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Solrød Blå Solrød FC Logo Solrød FC

U10-C/D 13 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK RØD C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK ORANGE C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve Fodbold Hold3 C Greve Fodbold
Glostrup FK 2 C
Farum BK 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FC Lejre C/D C
Vallensbæk IF 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 4 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
B82 Virum C
Vestermose U10 C Vestermose IF Logo Vestermose IF
Ejby IF Fodbold C Ejby IF Logo Ejby IF
Hellas C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U9-A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
HIK A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
NFC A
Avarta A
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U9-B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
B82 B B82 Virum Logo B82 Virum
BK Vestia 1 B Boldklubben Vestia
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Bagsværd Boldklub B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Brøndbyernes IF B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Mørkøv IF U9 B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
BK RØDOVRE U8 B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Avarta
Bagsværd Boldklub 3 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U9-C/D 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
BK Vestia 2 C Boldklubben Vestia
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
HFC drengene U9 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Brøndbyernes IF C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Bagsværd Boldklub 2 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
NFC
BK RØDOVRE U9-2 C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
VBA C Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Svogerslev Boldklub C

U9-Pige B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Michael Vedeby

U9-Pige C/D 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes IF C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U10-Pige B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF - 1 A
AFK piger U10 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U10-Pige C/D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF - 1 C
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - November 8
Last signup
Monday, October 26, 2020

Organisation
Brøndbyernes IF
Place
Brøndby Stadion, kunst banerne
Address
Brøndby Stadion 26
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
brondbycup@brondbyif.net
Brøndby Mini Cup 8.November map

Tournament overview