Brøndby Mini Cup 8.November

Brøndby Mini Cup 8.November

Antal kampe min. 5 kampe i alt. Og deltager Pokaler til alle !

Alle rækker afvikles i en turnerings form, som gør at man som minimum får 5 kampe.

Der spilles 1x10 minutter.

Brøndbyernes IF fokuserer i børnefodbolden på glæde og spilletid og ikke resultater.

Det opførte hjemmehold stiller med en dommer.

U6 & U7 spiller 3-mands og må have 5 spillere med.

Der er et holdgebyr på 400kr. pr. deltagende hold.

Betalingsinfo: Der sendes en faktura på mail når i har tilmeldt jer. Bemærk at holdgebyr ikke tilbagebetales ved afbud efter udsendelse af kampprogram.

Turneringsledelsen forbeholder sig ret til at flytte tilmeldte hold op eller ned i niveau. Spilledagen er vejledende, alt efter hvor mange hold der tilmeldes.

Vi henviser til DBU Sjællands regler for 3-mands.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3-Mands 400 Søndag morgen 34 0
U7 Mixed 3-Mands 400 Søndag morgen 65 1

Signetud teams

U6 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Gentofte Fodbold Akademi A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Bagsværd boldklub B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Greve Fodbold U6 Hold Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bagsværd Bk C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
BK Skjold Sort B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Gul B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Blå C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Farum BK Grøn Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
KBQ3 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ3 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Allerød Fodbold Klub (AFK) A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
NIF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
NIF C Næstved IF Logo Næstved IF
Farum BK Blå B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U7 54 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Skovshoved C C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Ørestad if grøn C Ørestad IF Logo Ørestad IF
Ørestad IF Orange A Ørestad IF Logo Ørestad IF
Ørestad if sort A Ørestad IF Logo Ørestad IF
Vallensbæk IF, VI39 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF, VI39 2
NFC Blå A
Greve Fodbold hold hvid 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve fodbold hold hvid 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold hold blå 3 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vallensbæk IF, VI39 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF, VI39 4 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve Fodbold hold blå 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold hold blå 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FB A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BK Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Gul C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Rød A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Sort B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1973, Herlev 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lsf 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AB Tårnby A Kastrup
Solrød FC B
Gentofte Fodbold Akademi A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Skovshoved B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FC Nakskov 2 B Fc Nakskov 2
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
FC Nakskov A Fc Nakskov
Høng GF - blå C Høng GF Logo Høng GF
Høng GF - hvid C Høng GF Logo Høng GF
Brøndby
Kastrup C C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup C C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B1973, Herlev 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 3 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 3 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B1973, Herlev 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Glostrup FK 2 Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup fk 3 Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup FK 1 Glostrup FK Logo Glostrup FK
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
KB løverne 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb løverne 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HVB 2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB Barca A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
NFC A

U8-A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Brøndby A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
RIF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
HVB løvernes konge A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B73 Slagelse U8 A B73 Slagelse
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF1 A Ledøje Smørum Fodbold

U8-B 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Brøndby B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Karlslunde B
Farum BK U8 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Ølstykke Fc Ølstykke Fc
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Himmelev- Veddelev Boldklub 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
EIF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Hekla B Hekla
Næstved IF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
LSF2 Ledøje Smørum Fodbold
Herfølge Bk B

U8-C/D 11 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Ølstykke fc C Ølstykke Fc
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BK RØDOVRE U8 C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
LSF3 C Ledøje Smørum Fodbold
Frederiksværk fodboldklub C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Hekla C Hekla
B73 Slagelse U8 C B73 Slagelse
B73 Slagelse U8 C B73 Slagelse
Greve Fodbold

U10-A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FB A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Solrød Grøn Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Grøn Solrød FC Logo Solrød FC
Greve Fodbold
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U10-B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK 1 B
FC Lejre B B
Solrød Blå Solrød FC Logo Solrød FC
HIK 2 B Hik
Greve Fodbold 1 B
Greve Fodbold 2 B
Farum BK 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U10-C/D 13 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK 2 C
HIK ORANGE C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vestermose U10 C Vestermose IF Logo Vestermose IF
FC Lejre C/D C
Hellas C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Farum BK 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Vallensbæk IF 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 4 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ejby IF Fodbold C Ejby IF Logo Ejby IF
B82 Virum C
HIK RØD C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve Fodbold Hold3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9-A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Avarta A
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
NFC A

U9-B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
BK Vestia 1 B Boldklubben Vestia
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Mørkøv IF U9 B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B82 B B82 Virum Logo B82 Virum
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BK RØDOVRE U8 B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Avarta
Bagsværd Boldklub 3 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Bagsværd Boldklub B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Brøndbyernes IF B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF

U9-C/D 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
BK Vestia 2 C Boldklubben Vestia
Bagsværd Boldklub 2 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
HFC drengene U9 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Svogerslev Boldklub C
NFC
BK RØDOVRE U9-2 C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
VBA C Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Brøndbyernes IF C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF

U9-Pige B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Michael Vedeby

U9-Pige C/D 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes IF C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U10-Pige B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AFK piger U10 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Brøndby IF - 1 A
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U10-Pige C/D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF - 1 C
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - November 8 2020

Organisation
Brøndbyernes IF
Place
Brøndby Stadion, kunst banerne
Address
Brøndby Stadion 26
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
brondbycup@brondbyif.net
Brøndby Mini Cup 8.November map

Tournament overview