LSF - Sydbank Pokal Cup januar 2021

LSF afholder SYDBANK Pokal Cup Indendørs stævne for de yngste. U6 til U10.

Drenge U6 og U7 hvor der spilles på niveau B/C/D.
Drenge U8, U9 og U10 er målrettet niveau C/D spillere.
Piger U7, U8, U9 og U10 niveau B/C.

HUSK at oplyse niveau ved tilmelding.

Påsatte dommere til alle kampene.

U6 og U7: 3 mands på halv bane. Max 5 spillere pr. hold og målmanden må IKKE tage med hænder.

U8, U9 og U10: 5 mands på hel bane. Max 8 spillere pr. hold.

Der spilles uden resultatnotering og slutspil.

Der spilles efter SBU´s regler.

POKALER TIL ALLE OG PRÆMIEOVERRÆKKELSE MED KONFETTI.

Kampene afvikles i Ledøje Smørum idrætscenter. Flodvej 62, 2765 Smørum.

Sidste tilmelding er 10 januar - 2021

Dato:
Søndag d. 24 januar - 2021

Pris:
U6/U7 = 350,-
U8/U9/U10 = 400,-

Tilmelding:
Via Staevner.dk

Betaling skal ske til: Sydbank på konto
6814 1102589.
Tilmeldingen er først gældende ved betaling af deltagergebyr.
Husk at oplyse Klub, Årgang, og hold navn på indbetalingen.

Spørgsmål vedr. stævnet: staevne@lsf.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - piger Female B-C 5 350 5 0
U8 - piger Female B-C 8 400 5 0
U6 - drenge Male B-C-D 5 350 8 0
U7 - drenge Male B-C-D 5 350 10 0
U8 - drenge Male C-D 8 400 8 0
U9 - piger Female B-C 8 400 2 0
U9 - drenge Male C-D 8 400 17 0
U10 - drenge Male C-D 8 400 3 0
U10 - Piger Female B-C 8 400 4 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 - piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF piger C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF U7 piger C
AFK Piger U7 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Greve fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 - piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF piger C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF piger C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BB U8 C Bagsværd Boldklub
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U6 - drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
KBQ3 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ3 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Herstedøster IC C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Brønshøj C Brønshøj Bk
KBQ3 3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 - drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 B Bsf
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vallensbæk IF B
Vallensbæk IF B
Vallensbæk IF C
Vallensbæk IF C
Vallensbæk IF C
Brønshøj C Brønshøj Boldklub
Karlslunde B Karlslunde
NFC A

U8 - drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Herfølge Bk C Tureby
Husum C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Espergærde IF C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Farum BK U8 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK U8 Rød C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U9 - piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AFK Piger U9 B Allerød Fk
Greve B Greve

U9 - drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KB Q3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Virum B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
St. Pauli København A St. Pauli København
Værløse 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse 2 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse 3 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Fix 1
Hillerød Fodbold C

U10 - drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold Hold3 C Greve Fodbold
B82 C
Bandittterne Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber

U10 - Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AFK piger U10 A Afk
Brøndby IF - 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lyngby BK C Lyngby Bk

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 24 2021
Last signup
Sunday, January 10, 2021

Organisation
Ledøje-Smørum Fodbold
Place
Ledøje-Smørum Hallen
Address
Flodvej 62
Postalcode
2765
City
Smørum
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
staevne@lsf.dk
LSF - Sydbank Pokal Cup januar 2021 map

Tournament overview