Djurslands Bank Cup 2021, VRI indestævne

Djurslands Bank Cup 2021 hos VRI i Bellevuehallerne

Dato: 6. og 7. marts 2021  Sted: Bellevuehallerne i Risskov VRI har endnu en gang fornøjelsen af at indbyde til indendørsfodbold i Bellevuehallerne i Risskov for alle U5-U11 hold. Der er fodboldstatuetter til alle uanset placering, spurtpræmier under kampene, stor tombola fyldt med fede præmier, samt mange andre aktiviteter under stævnet.

Så kom og vær med til et brag af en fodboldweekend hos VRI.

Djurslands Bank er hovedsponsor og det lokale erhvervsliv støtter op med flotte gaver til vores store tombola.

Der kan maksimalt tilmeldes 200 hold til Djurslands Bank Cup 2021 og der plejer at blive fyldt op. Så husk at tilmelde jer i god tid –først til mølle!

Holdmuligheder:

3-mandshold (max 5 spillere pr. hold): Mix - ingen niveau opdeling eller fast målmand,  (Ingen registrering af resultater)

U5 - spiller søndag formiddag

U6 - spiller lørdag formiddag

U7 - spiller søndag formiddag

5-mandshold (max 7 spillere pr. hold) Målmanden må parere og der er sænket overligger

U8 drenge niveauopdeles A-B-C rækker - spiller lørdag

U9 drenge niveauopdeles i A-B-C rækker - spiller søndag

U8 piger B række spiller lørdag

U9 piger B række spiller lørdag

U10 piger B række spiller lørdag

4-mandshold (max 6 spillere pr. hold) Ingen fast målmand

U10 drenge niveauopdeles i A-B-C rækker - spiller søndag

U11 drenge niveauopdeles i B-C rækker - spiller lørdag

U11 piger B række spiller lørdag

**Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved for få tilmeldinger - samt lukke rækker, hvis der ikke opnås puljer af en vis størrelse, ændre spilledag mm. Vi gør dog alt hvad vi kan for at få tingene til at gå op**

Turneringsform:

- U5+U6+U7 spiller 3 kampe mod forskellige modstandere fra forskellige klubber.

- U8+U9+U10+U11 spiller om at vinde puljen. 5 hold pr. pulje. 4 kampe.

Regler: Kampene dømmes af lokale dommere, og der spilles efter DBU regler.

Kamptid og kampantal:

U5-U7 er garanteret 3 kampe af en varighed på 8 minutter.

U8-U11 spiller 5-holds-puljer. De er garanteret mindst 4 kampe af en varighed på 9 minutter.

Endeligt kampprogram er klar ca. 14 dage før Djurslands Bank Cup starter og e-mailes til alle tilmeldte hold.

Medaljer og pokaler:

Der er fodboldstatuetter til alle deltagende spillere i Djurslands Bank Cup 2020. Derudover vil der også være en stor holdpokal til 1. og 2. pladsen for U8 til U11 hold. Begge dage er der masser af spurtpræmier. I hal C er der præmieoverrækkelse, hvor man også finder vores store tombola samt flere andre aktiviteter.

Pris:

3-mandshold U5+U6+U7 (max 5 spillere pr. hold) - 400 kr.

4 mandshold U10 Drenge-U11drenge og piger (max 6 spillere pr. hold) - 550 kr.

5 mandshold U8-U9 drenge -U10 piger (max 7 spillere pr. hold) - 640 kr.

Tilmelding:

Sidste frist for tilmelding er d.12 februar og er efter først-til-mølle princip. Tilmeldingen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt. Vi opdaterer løbende.

Tilmeldingen er først gældende, når betalingen er korrekt registreret. Betalingen skal falde inden 10 dage fra tilmeldingen, ellers kan i risikere at miste jeres plads til andre deltagere. Vi tjekker betalinger hver uge. Alt efter antal tilmeldinger kan der komme ændringer i antallet af puljer samt tilgængelige rækker. Afbud efter tilmeldingsfristen refunderes ikke.

Betalingen skal indbetales på konto 3627-11254691 (Danske Bank). HUSK at angive Id nummer (fra staevner.dk), klubnavn samt årgang på bankoverførslen! Betales der for flere hold på en gang, så er klubnavn og de forskellige id numre også nødvendigt.

Vi glæder os til at se jer til en rigtig sjov weekend i Bellevuehallerne.

Sponsorer der har valgt at støtte vores stævne er pt: Djurslands Bank; McDonald's (RISSKOV : RANDERSVEJ : VIBY MEGA SYD : VIBY TORV : ST.TORV); Føtex Storcenter Nord; Racehall Aarhus; Danske Bank; Scan Choco A/S; Fit&Sund Egå/Risskov og Lystrup; JJDK; By Ava;  JJFisk; Hummel Kids; Terminalen; INTERLEX Advokater; OK benzin; Forfjor Living. Der er også plads til flere

Venlig hilsen VRI Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 - Drenge - C Mixed 4 550 25 4
U5 - Mix Mixed 3 400 6 0
U6 - Mix Mixed 3 400 22 0
U7 - Mix Mixed 3 400 45 5
U8 - Piger - B Mixed 5 640 7 1
U8 - Drenge - C Mixed 5 640 16 4
U8 - Drenge - B Mixed 5 640 17 1
U8 - Drenge - A Mixed 5 640 6 1
U9 - Piger - B Mixed 5 640 14 1
U9 - Drenge - C Mixed 5 640 9 0
U9 - Drenge - B Mixed 5 640 16 0
U9 - Drenge - A Mixed 5 640 7 0
U10 - Piger - B Mixed 5 640 8 1
U10 - Drenge - B Mixed 4 550 19 4
U10 - Drenge - A Mixed 4 550 3 1
U11 - Piger - B Mixed 4 550 15 9
U11 - Drenge - C Mixed 4 550 15 0
U11 - Drenge - B Mixed 4 550 12 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10 - Drenge - C 9 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASA II C ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI 4 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sabro IF C Sabro
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup 4 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Stavtrup C Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Fc Skanderborg 3 C

U5 - Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI U5 mix 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U5 mix 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Brabrand IF B Brabrand
HEI Fighters Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U6 - Mix 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub Piger C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Grundfør GUI B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
IF Alliancen U6 B
Stavtrup 12 C Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Stavtrup 37 C Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Fc Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens

U7 - Mix 23 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 2014 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2014 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2014 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2014 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lyseng 1 B If Lyseng
Lyseng 2 B If Lyseng
Lyseng 3 B If Lyseng
tst2 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
tst3 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
tst1 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
tst4 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
BIF 1 C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
BIF 2 C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Lysengs u7 piger C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Romalt if 1 C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt if 3 Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt if 2 C Romalt IF Logo Romalt IF
Lund IF 1 C
Lund IF 2 C
Holstebro boldklub 1 A
Holstebro boldklub 2 C
Lyseng 4 B If Lyseng
Lyseng 4 B If Lyseng

U8 - Piger - B 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stavtrup pigerne B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Helsted Fremad IF U8 piger Hold 1 B Helsted Fremad If
Hornbæk SF (U8-Piger) B Hornbæk Sf

U8 - Drenge - C 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI Gavtyve C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI Pirater C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI C C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
ØBG Buskelund C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Holstebro Boldklub U8 C Holstebro Boldklub
Holstebro Boldklub U8 C Holstebro Boldklub
Stilling IF C

U8 - Drenge - B 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI Skurke B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI Slyngler B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI B B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lund if B
Stilling IF B Stilling IF Logo Stilling IF
Stilling IF B Stilling IF Logo Stilling IF
TMG B B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U8 - Drenge - A 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI Banditter A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI A A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad IF 1 A Helsted Fremad If
Herning Fremad A Herning Fremad
TMG A A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U9 - Piger - B 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng piger IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng B Lyseng
Vejle Boldklub B
Vejle Boldklub B
VRI C Vri
Hornbæk SF (U9-Piger) B Hornbæk Sf
Hatting-Torsted U9 piger B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9 - Drenge - C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 4
HEI
Solbjerg IF C C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
tst C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
ØBG Silkeborg C C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
team messi C Uldum

U9 - Drenge - B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sabro IF B Sabro IF Logo Sabro IF
VRI 2 B
VRI 3
HEI 1
HEI 2
Solbjerg IF B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
tst B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
B93 BS B93
TEAM BØF B Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Skive IK - Blå B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK - Blå B Skive IK Logo Skive IK
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9 - Drenge - A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 A
HEI 1
tst A Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
ØBG Silkeborg A A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Skive IK - Gul Skive IK Logo Skive IK

U10 - Piger - B 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hatting Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U10 - Drenge - B 7 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASA I B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
VSK Ellevang Vsk
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Stavtrup B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Stavtrup2 B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF

U10 - Drenge - A 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Fc Skanderborg 1 A Fc Skanderborg

U11 - Piger - B 5 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup 1 Skødstrup
Skødstrup 2 Skødstrup
Skødstrup 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Dalum if B Dalum IF Logo Dalum IF

U11 - Drenge - C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søften GF Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
B1 U11 Drenge VRI B Risskov
B1 U11 Drenge VRI B Risskov
VRI 1 C Risskov
VRI 1 C Risskov
Gødvad IF C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Stjær Boldklub C Stjær

U11 - Drenge - B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søften GF Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
TRIF 1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
VRI 2 B Risskov
VRI 2 B Risskov
VRI 1 B Risskov
VRI 1 B Risskov
VRI 1 B Risskov

U11 - Drenge - A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
6. - March 7 2021
Last signup
Friday, February 12, 2021

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
Bellevuehallerne
Address
Vestre Strandallé 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
thomas.r.s@hotmail.com
Djurslands Bank Cup 2021, VRI indestævne map

Tournament overview