MARKON CRAFT CUP i VRI Udendørs fodboldstævne

MARKON CRAFT CUP i VRI

Udendørs fodboldstævne 12. juni 2021 U5 - U12 (drenge og piger)

Stævnet med præmier til alle!

Forplejningszone ude på banerne med stort udvalg!

Vejlby-Risskov Idrætsforening (VRI) har sammen med hovedsponsor MARKON CRAFT fornøjelsen af at indbyde til udendørs fodboldstævne for årgangene U5 - U12 (drenge og piger).

Alle kampe spilles på baneanlægget ved Bellevuehallerne, Nordre Strandvej i Risskov - nabo til én af Østjyllands bedste badestrande.

OBS! - U7 kan også tilmeldes som 5-mandshold mix (ikke niveauopdelt række), og U10 drenge og piger kan også tilmeldes som 8-mandshold.

Puljerne spilles færdig inden for kortest mulig tidsramme. Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet. Stævneadministrationen forbeholder sig ret til at lægge rækker sammen såfremt antal tilmeldinger taler herfor.

Præmier: Præmier til alle deltagende spillere. Stor holdpokal til nr. 1 og nr. 2 i U8 – U12 rækkerne.

Aktiviteter og forplejningsmuligheder:

Vi gentager succesen med KÆMPE TOMBOLA, og spillerne kan i pauserne dyste på PANNABANEN eller prøve FARTMÅLEREN. Fodboldbanerne ligger direkte op til én af  Østjyllands bedste badestrande.

Så husk evt. håndklæde og badetøj til en dukkert efter kampene. Der er mulighed for at købe mad og drikkevarer i boderne under hele stævnet. Udvalget består blandt andet af diverse sandwich, pølser med brød, kage, is, slik, sodavand og juice. Fra morgenstunden sælges der endvidere rundstykker, kaffe og te.

Stævneafvikling: 3-mandshold U5, U6 og U7 mix (ikke niveauopdelte rækker) - max. 5 spillere på holdet. Garanteret 4 kampe.

5-mandshold U7 mix, U8, U9 og U10 drenge og piger (A-, B- og C-rækker) - max. 7 spillere på holdet. Garanteret 4 kampe.

8-mandshold U10, U11 og U12 drenge og piger (A-, B- og C-rækker) - max. 10 spillere på holdet. Garanteret 4 kampe.

Holdgebyr: 3-mandshold 400kr., 5-mandshold 550kr., 8-mandshold 640kr.

Tilmelding på www.staevner.dk senest den 20.maj 2021. Tilmelding er først gældende, når deltagergebyr er indbetalt på konto: 3627-11254691 HUSK at påføre flg. ved indbetaling: ID-nummer fra staevner.dk, klub samt række(r). Ved afbud efter udsendelse af kampprogram refunderes stævnegebyret ikke.

Regler/Dommere: Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper. U5-U10 (3- og 5-mands hold) dømmes af lokale dommere og U10-U12 (8-mands) hold dømmes af DBU-dommere.

Covid-19, tilmelding & holdgebyr

Vi afvikler naturligvis kun MARKON CRAFT CUP, såfremt situationen omkring covid-19 muliggør en sikker afviklingen inden for de til den tid gældende covid-19 restriktioner og retningslinjer.

Kontakter i forbindelse med spørgsmål ang. tilmelding og stævneansvarlig: allingevej@gmail.com

Vi glæder os til at se jer
Venlig hilsen VRI Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 piger B-række Female B 8 640 0 0
U 12 Drenge A Male A 8 640 1 0
U12 Drenge B Male B 8 640 1 0
U12 Drenge C Male C 8 640 0 0
U7 - Mix Mixed 5 600 0 0
U5 - Mix Mixed 3 400 6 0
U6 - Mix Mixed 3 400 22 0
U7 - Mix Mixed 3 400 49 0
U10 - Drenge - C Mixed C 8 640 25 3
U8 - Piger - B Female B 5 550 7 1
U8 - Drenge - C Mixed C 5 550 16 4
U8 - Drenge - B Mixed B 8 550 17 2
U8 - Drenge - A Mixed A 5 550 6 1
U9 - Piger - B Female B 5 550 14 1
U9 - Drenge - C Mixed C 5 550 9 0
U9 - Drenge - B Mixed B 5 550 16 0
U9 - Drenge - A Mixed A 5 550 7 0
U10 - Piger - B Female 8 640 10 1
U10 - Drenge - B Mixed 8 640 19 3
U10 - Drenge - A Mixed A 8 640 3 0
U11 - Piger - B Female B 8 640 18 9
U11 - Drenge - C Mixed C 8 640 15 0
U11 - Drenge - B Mixed B 8 640 12 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12 piger B-række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vri B Vri

U12 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 - Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5 - Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI U5 mix 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U5 mix 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Brabrand IF B Brabrand
HEI Fighters Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U6 - Mix 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub Piger C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Grundfør GUI B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
IF Alliancen U6 B
Stavtrup 12 C Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Stavtrup 37 C Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Fc Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens

U7 - Mix 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 2014 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2014 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2014 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2014 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lyseng 1 B If Lyseng
Lyseng 2 B If Lyseng
Lyseng 3 B If Lyseng
tst2 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
tst3 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
tst1 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
tst4 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
BIF 1 C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
BIF 2 C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Lysengs u7 piger C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Romalt if 1 C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt if 3 Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt if 2 C Romalt IF Logo Romalt IF
Lund IF 1 C
Lund IF 2 C
Holstebro boldklub 1 A
Holstebro boldklub 2 C
Lyseng 4 B If Lyseng
Lyseng 4 B If Lyseng

U10 - Drenge - C 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASA II C ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI 4 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sabro IF C Sabro
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup 4 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Stavtrup C Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Fc Skanderborg 3 C

U8 - Piger - B 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stavtrup pigerne B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Helsted Fremad IF U8 piger Hold 1 B Helsted Fremad If
Hornbæk SF (U8-Piger) B Hornbæk Sf

U8 - Drenge - C 9 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI Gavtyve C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI Pirater C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI C C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
ØBG Buskelund C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Holstebro Boldklub U8 C Holstebro Boldklub
Holstebro Boldklub U8 C Holstebro Boldklub

U8 - Drenge - B 7 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI Skurke B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI Slyngler B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI B B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lund if B
TMG B B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U8 - Drenge - A 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI Banditter A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI A A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad IF 1 A Helsted Fremad If
Herning Fremad A Herning Fremad
TMG A A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U9 - Piger - B 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng piger IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng B Lyseng
Vejle Boldklub B
Vejle Boldklub B
VRI C Vri
Hornbæk SF (U9-Piger) B Hornbæk Sf
Hatting-Torsted U9 piger B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9 - Drenge - C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 4
HEI
Solbjerg IF C C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
tst C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
ØBG Silkeborg C C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U9 - Drenge - B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sabro IF B Sabro IF Logo Sabro IF
VRI 2 B
VRI 3
HEI 1
HEI 2
Solbjerg IF B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
tst B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Skive IK - Blå B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK - Blå B Skive IK Logo Skive IK
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9 - Drenge - A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 A
HEI 1
tst A Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
ØBG Silkeborg A A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Skive IK - Gul Skive IK Logo Skive IK

U10 - Piger - B 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hatting Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U10 - Drenge - B 7 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASA I B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
VSK Ellevang Vsk
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Stavtrup B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Stavtrup2 B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF

U10 - Drenge - A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Fc Skanderborg 1 A Fc Skanderborg

U11 - Piger - B 2 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Dalum if B Dalum IF Logo Dalum IF

U11 - Drenge - C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søften GF Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
B1 U11 Drenge VRI B Risskov
B1 U11 Drenge VRI B Risskov
VRI 1 C Risskov
VRI 1 C Risskov
Gødvad IF C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U11 - Drenge - B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søften GF Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
TRIF 1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
VRI 2 B Risskov
VRI 2 B Risskov
VRI 1 B Risskov
VRI 1 B Risskov
VRI 1 B Risskov

U11 - Drenge - A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 12
Last signup
Thursday, May 20, 2021

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
Bellevuehallerne
Address
Vestre Strandallé 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
thomas.r.s@hotmail.com
MARKON CRAFT CUP i VRI Udendørs fodboldstævne map

Tournament overview