De åbne Randers Mesterskaber 2020 - indoor

I samarbejde med Nyt Syn Torvegade Randers byder Dronningborg Boldklub velkommen til De åbne Randers Mesterskaber 2020 -  Indoor for drenge og piger i aldersgrupperne fra U6 til U12 samt drenge i U13, U14, U15, U17 og U19.

Der er niveaudeling fra U8 og opefter.

PRÆMIER:

Pokal til alle deltagere fra U6 til U12

Særligt gældende for  U8 - U12:

  • Pokaler til 1., 2., og 3. pladsen i hver række og niveau
  • Stor holdpokal til alle vindende hold.

Særligt for U13 og U14 drenge

  • Gavekort/personlig præmie til nr. 1 og 2 i A og B/C-rækken

Særligt for U15, U17 og U19 drenge

  • A og B-rækker
  • Pengepræmier (A-rækker): 2.400 kr. til nr. 1 og 1.200 kr. til nr. 2
  • Gavekort (B-rækker):  1.200 kr. til nr. 1 og 600 kr. til nr. 2

SPILLETID:

Alle rækker: 1 x 8 min.

Uret stopper ikke mellem kampene.

REGLER:

Der spilles efter DBU Jyllands regler – se også vores hjemmeside

Kampene afvikles på håndboldmål

I U6 og U7 3 mands er der tale om mix hold max 5 spiller pr. hold. (Ingen registrering af resultater)

Særregel i U7 5 mands-rækken, hvor der spilles på stor bane og med 5 spillere på banen ad gangen inkl. målmand.

Max 7 spillere pr. hold fra U7 5 mands til U12.

Max 6 spillere pr. hold i U13, U14, U15, U17 og U19

Kampene dømmes af frivillige fra Dronningborg Boldklub

KAMPE/RÆKKER:

Alle hold spiller min.4 kampe.

Vi opfordrer alle til at udvise fairplay og tilmelde sig i de rigtige rækker.

Vi forbeholder os dog retten til at slå niveaudelte rækker sammen ved for få tilmeldte.

FØLG OS:

  • på Facebook  (De Åbne Randersmesterskaber)
  • på vores hjemmeside  (https://www.procup.se/cup/34275.htm)

hvor der løbende vil komme opdateringer, nyheder og overblik over tilmeldte hold i de enkelte rækker.

TILMELDING:

Da der vil være et maksimum for antal deltagende hold til stævnet, anbefaler vi hurtig tilmelding - dette efter "først til mølle princippet".

Tilmeldingerne er bindende og først gældende når holdgebyret er indbetalt.

Såfremt I har spørgsmål til stævnet er i velkommen til at kontakte de stævneansvarlige på aabnerandersmesterskaber@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13A - 4 mands Male A 4 (6 pr. hold) 550 Søndag, den 13. december 2020 19 0
U13B/C - 4 mands Male B/C 4 (6 pr hold) 550 Søndag, den 13. december 2020 12 0
U14B/C - 4 mands Male B/C 4 (6 pr hold) 550 Søndag, den 13. december 2020 9 0
U14A - 4 mands Male A 4 (6 pr. hold) 550 Søndag, den 13. december 2020 7 0
U6 - 3 mands Mixed 3 (5 pr. hold) 250 Lørdag, den 12. december 2020 27 1
U7 - 3 mands Mixed 3 (5 pr. hold) 250 Lørdag, den 12. december 2020 12 0
U9A - 5 mands Male A 5 (7 pr. hold) 550 Lørdag, den 12. december 2020 16 1
U9B - 5 mands Male B 5 (7 pr. hold) 550 Lørdag, den 12. december 2020 9 1
U9C - 5 mands Male C 5 (7 pr. hold) 550 Lørdag, den 12. december 2020 10 0
U11A - 4 mands Male A 4 (7 pr. hold) 550 Lørdag, den 12. december 2020 5 0
U11B - 4 mands Male B 4 (7 pr. hold) 550 Lørdag, den 12. december 2020 17 0
U11C - 4 mands Male C 4 (7 pr. hold) 550 Lørdag, den 12. december 2020 12 1
U12A - 4 mands Male A 4 (7 pr. hold) 550 Lørdag, den 12. december 2020 21 1
U12B - 4 mands Male B 4 (7 pr. hold) 550 Lørdag, den 12. december 2020 14 1
U12C - 4 mands Male C 4 (7 pr. hold) 550 Lørdag, den 12. december 2020 16 2
U8A - 5 mands Male A 5 (7 pr. hold) 550 Søndag den 13. december 2020 5 0
U8B - 5 mands Male B 5 (7 pr. hold) 550 Søndag den 13. december 2020 12 0
U8C - 5 mands Male C 5 (7 pr. hold) 550 Søndag den 13. december 2020 15 0
U10B - 4 mands Male B 4 (7 pr. hold) 550 Søndag den 13. december 2020 8 0
U10C - 4 mands Male C 4 (7 pr. hold) 550 Søndag den 13. december 2020 11 0
U10B/C piger - 5 mands Female B / C 5 (7 pr. hold) 550 Søndag den 13. december 2020 7 0
U15A Male A 4 (6 pr. hold) 850 Fredag, den 11. december 2020 6 0
U15B Male B 4 (6 pr. hold) 600 Fredag, den 11. december 2020 3 0
U17A Male A 4 (6 pr. hold) 850 Fredag, den 11. december 2020 1 0
U17B Male B 4 (6 pr. hold) 600 Fredag, den 11. december 2020 10 0
U19A Male A 4 (6 pr. hold) 850 Fredag, den 11. december 2020 1 0
U19B Male B 4 (6 pr. hold) 600 Fredag, den 11. december 2020 0 0

Signetud teams

U13A - 4 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Byggemand Ras A
The Tigers A Privat
Team Rosé A
Team LS 1 A Løgstrup
Team LS 2 A Løgstrup
RIngsted If A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Mor's drenge A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U13B/C - 4 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Holstebro boldklub C Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
TømrerMester Frandsen C
Hornbæk SF 1 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk sf 2 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk sf 3 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
DB1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB2 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Alliancen A
Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U14B/C - 4 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Napoli C Napoli
DRONNINGBORG BOLDKLUB 1 C
DRONNINGBORG BOLDKLUB 2 C Dronningborg
Balle FC B Horsens
FC Silkeborg 1 B Fc Silkeborg
Fc silkeborg 2 B Fc Silkeborg
Fc silkeborg 3 C Fc Silkeborg

U14A - 4 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
De Sløve Skildpadder A Privat
Team WALS A
Samba Boys A Viborg
Nyt syn torvegade, randers A

U6 - 3 mands 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
DB U6 (2) B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB U6 (1) A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
KB1 C Kristrup Boldklub
KB2 C Kristrup Boldklub
TRIF 1 C Trif
TRIF 2 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Lystrup IF (2) Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF (1) Lystrup IF Logo Lystrup IF

U7 - 3 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Kfum u7 C Kfum Fodbold Randers
OIF Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
tst-banditterne C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
tst-piraterne C Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Dronningborg boldklub Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg boldklub Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hornbæk SF 1 Randers Nv
Hornbæk sf 3 Randers Nv
Hornbæk sf 4 Randers Nv
Hornbæk SF 2 Randers Nv

U9A - 5 mands 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
KB1 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
ØBG Silkeborg A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Tst A Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
AGF A Århus GF Logo Århus GF
HEI Hei
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U9B - 5 mands 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
KB2 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
DB 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
IF Alliancen B Stenvstrup
Tst B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Måbjerg B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Bryrup-Drengene 2 B Bryrup If

U9C - 5 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
KB3 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
DB 2 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB3 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Smiff u9 C SMIFF Logo SMIFF
Kfum u9 C Kfum Fodbold Randers
AGF C Århus GF Logo Århus GF
HEI Hei
Vejle Boldklub U9 piger A
Bryrup-Drengene 1 C Bryrup If

U9A piger - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U9B/C piger - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U11A - 4 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF 1 A Hornslet
AGF 1 A Agf
AGF 2 A Agf
Dronningborg A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U11B - 4 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Helsted fremad if B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HGF B B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Dronningborg B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
HT 1 B Hatting Torsted
HT 2 B Hatting Torsted
Sif/Assentoft B Sif/assentoft
Ørsted if B Ørsted IF Logo Ørsted IF
Viborg FF B Viborg
IFA 3 IF Alliancen Logo IF Alliancen
IFA 2 IF Alliancen Logo IF Alliancen

U11C - 4 mands 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF 2 C Hornslet
VIF/AIF C Vivild If
Kolind/Perstrup IF C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Oif 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
HGF C C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Dronningborg C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Ht 3 C Hatting Torsted
Sif/Assentoft C

U11A piger - 4 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U11B/C piger - 4 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
NV Djurs 1 C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
NV Djurs 2 C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U12A - 4 mands 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
IK Rosendal 1 A Ik Rosendal
HT1 A Horsens
Holstebro boldklub A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
FC Noir sort A Fc Noir Sort
FC Noir hvid A Fc Noir Hvid
Fc Powerhosting A
Ksdh 2 A Århus GF Logo Århus GF
KSDH 1 A Århus GF Logo Århus GF
Vildbjerg 1 A Vildbjerg Sf
Alliance 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Alliance 2 A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U12B - 4 mands 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
OIF Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
OIF 2 B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Aif/vif 1 B Allingåbro
IK Rosendal 3 B Ik Rosendal
IK Rosendal 2 B Ik Rosendal
Rs-huse pigerne
Tst1 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
HT2 B Horsens
HT3 B Horsens
FEH Ebberup
Vildbjerg 1 B Vildbjerg Sf
HOG 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12C - 4 mands 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
OIF Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Oks 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sportigan hadsund pigerne C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
KPI C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
DB - U12 - blå C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB - U12 - gul C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Aif/vif 2 C Allingåbro
Aif/vif 3 C Allingåbro
IK Rosendal 4 C Ik Rosendal
HT4 C Horsens
HOG 3 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 4 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12A piger - 4 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Mobikom.dk A Nbsif

U12B/C piger - 4 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U7 - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U8A - 5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
HEI3 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup 1 A Skødstrup
Helsted IF A Helsted If
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U8B - 5 mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Måbjerg B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
KB 1 B Kristrup Boldklub
Skødstrup 2 B Skødstrup
Hornslet IF 1 B Hornslet
Hornslet IF 2 B Hornslet
OIF Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
TRIF 1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U8C - 5 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
HEI1 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
KB 2 C Kristrup Boldklub
Skødstrup 3 C Skødstrup
Dronningborg boldklub C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Bjerregrav Boldklub C
Helsted IF C Helsted If
TRIF 2 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
KB 3 C Kristrup Boldklub

U8A piger - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U8B/C piger - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub U8 piger B

U10A - 4 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U10B - 4 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 4 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Db 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Db 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
VIF/AIF B Vivild If
Helsted fremad b B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk SF B Randers Nv
FC Balle B

U10C - 4 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Sabro IF C Sabro IF Logo Sabro IF
DB 3 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB 4 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Kolind/Perstrup IF C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Smiff u10 SMIFF Logo SMIFF
Helsted Fremad C C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad c2 C Helsted Fremad

U10A - piger 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U10B/C piger - 5 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Oif pigerne C Ommersyssel If
Vejle boldklub u9 piger C
Vorup fb C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup Frederiksberg Boldklub B Vorup Frederiksberg Boldklub
IF Alliancen IF Alliancen Logo IF Alliancen
Lund if C Lund
Hornbæk SF (U9-Piger) C

U15A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, den 11. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Team LA Travel A
The lions A Ingen
Team A
The Green Boys A

U15B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, den 11. december 2020

Teamname LVL Logo Club
De Sløve Skildpadder B Privat
Team Øko B

U17A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, den 11. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U17B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, den 11. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad (U16)
Dronningborg boldklub - gul B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg boldklub - blå B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Nyt Syn Torvegade, Randers B
Mors drenge B
Team PIJK B
Manhattanhair B

U19A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, den 11. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U19B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, den 11. december 2020

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - December 13
Last signup
Wednesday, November 25, 2020

Organisation
Dronningborg Boldklub
Place
Randers Arena
Address
Fyensgade 1
Postalcode
8900
City
Randers
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
aabnerandersmesterskaber@gmail.com
De åbne Randers Mesterskaber 2020 - indoor map

Tournament overview