REMA 1000 SIF CUP 2021

Strib IF byder velkommen til vores traditionsrige indendørsstævne i Strib Fritidscenter den 08. - 10. januar 2021.

Stævnet afvikles i 2 haller og vi garanterer mange kampe. FBU dommere i alle rækker sikrer en fair og sportslig afvikling. Præmier til de 3 bedste i hver række. Der er en pose med frugt, slik, chips m.m. til ALLE deltagere.

Holdene inddeles i puljer efter niveau og derfor er dette vigtig information ved tilmelding.

U11-U15: i alt 7 personer kan deltage i stævnet pr. hold (fx 4 spillere på banen + 2 udskiftere + 1 træner/ 4 spillere på banen + 1 udskifter + 2 trænere)
U10 drenge A-B-C: i alt 7 personer kan deltage i stævnet pr. hold (fx 4 spillere på banen + 2 udskiftere + 1 træner/ 4 spillere på banen + 1 udskifter + 2 trænere)
U9/U10 piger og U10 drenge: i alt 7 personer kan deltage i stævnet  pr. hold (fx 5 spillere på banen + 1 udskiftere + 1 træner/ 5 spillere på banen + 0 udskifter + 2 trænere)
U21: i alt 7 personer kan deltage i stævnet pr. hold (fx 4 spillere på banen + 2 udskiftere + 1 træner/ 4 spillere på banen + 1 udskifter + 2 trænere)

COVID-19 Tilmelding og holdgebyr

Vi afvikler stævnet såfremt at situationen omkring COVID-19 muliggør en sikker afvikling indenfor de til den tid gældende COVID-19 restriktioner og retningslinjer. Af hensyn hertil vil holdgebyr først blive opkrævet, når vi er sikrer på, at vi kan gennemfører turneringen. Vi forholder os retten til at ændre i turneringsstrukturen såfremt dette er påkrævet af hensyn til et evt. forsamlingsforbud.Turneringen er baseret på et forsamlingsforbud på max. 50 personer og derfor vil der være restriktioner på antal udskiftere og tilskuere. Nærmere information vil følge sammen med program og diverse info om stævnet senere.

Tilmeldingsgebyr U9 425 kr. og U10-U15 400 kr. U21 500 kr. pr. hold. Der indbetales via mobilepay 38047 med tydelig angivelse af klubnavn og den række man ønsker at deltage i. Har du spørgsmål kan du kontakte Marlene på 20 12 97 56.

Vi glæder os til at byde masser af piger, drenge og trænere velkommen til REMA 1000 SIF cup 2021.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 (2012) drenge (425) - UDSOLGT Male A-B-C 5 425 Søndag formiddag 18 5
U10 (2011) drenge (400) - UDSOLGT Male A-B-C 4 400 Lørdag formiddag 21 2
U10 (2011) piger (400) - UDSOLGT Female A-B-C 4 400 Lørdag formiddag 8 2
U11 (2010) piger (400) - UDSOLGT Female A-B-C 4 400 Søndag 7 1
U12 (2009) piger (400) - UDSOLGT Female A-B-C 4 400 Søndag 32 1
U13 (2008) piger (400) - UDSOLGT Female A-B-C 4 400 BC spiller Fredag efterm./AB spiller Lørdag efterm 17 0
U13 (2008) drenge (400) - 1 plads i B-rækken Male A-B-C 4 400 Lørdag eftermiddag 24 2
U14 (2007) piger (400) - 2 ledige pladser Female A-B-C 4 400 Fredag eftermiddag/aften 6 0
U14 (2007) drenge (400) Male A-B-C 4 400 Søndag eftermiddag 13 0
U15 (2006) drenge (400) - 2 pladser i A-rækken Male A-B-C 4 400 Fredag eftermiddag / aften 12 0
U21piger (500) Female ABC 4 500 Søndag Eftermiddag/aften 2 0
U21drenge (500) Male A-B-C 4 500 Lørdag eftermiddag/aften 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 (2012) drenge (425) - UDSOLGT 12 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Strib IF C Strib IF Logo Strib IF
Tved Boldklub C
Midtals I A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Strib IF 2 C Strib IF Logo Strib IF
Dalby 1 A Dalby Gf
Dalby 2 B Dalby Gf
Dalby 3 C Dalby Gf
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vejle Boldklub U9 piger A A
KFUM Løver C Fredericia Kfum

U10 (2011) drenge (400) - UDSOLGT 18 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Mg&bk 1 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 2 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Tved BK C Tved Bk
Dalby GF 1 B
Dalby gf 2 B
SfB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Dalby GF 3 C
Næsby A
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 C Strib IF Logo Strib IF
Gauerslund IF B Gauerslund If
Assens FC B Assens FC Logo Assens FC
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Skodborg if A
Team Erling Nielsen A Skibet IF Logo Skibet IF

U10 (2011) piger (400) - UDSOLGT 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Strib 1 C Middlefart
Næsby B
Hedensted IF C Hedensted If
Vejle Boldklub U9 piger A B
U9 piger Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalby GF C Dalby Gf

U11 (2010) piger (400) - UDSOLGT 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Korup Ubberud C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Strib 1 C Middlefart
Trelde A Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening
Assens C Assens FC Logo Assens FC
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Tjæreborg IF B Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF

U12 (2009) piger (400) - UDSOLGT 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Korup Ubberud C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Dalum IF 2 A Dalum If
Team autohuset vestergaard B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
FC GOG/Jelling SF B Gadbjerg
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
Dalum IF 5 C Dalum If
Dalum IF 4 B Dalum If
Vinding SF 1 A
Vinding SF 2 C
Trelde A Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening
Tårup if u12 piger B Tårup IF Logo Tårup IF
MC Girls A
Afc pink ladies A Assens Fc
AFC Pink Ladies 2 C Assens FC Logo Assens FC
Tjæreborg IF C Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Mobikom.dk A Nbsif
AFC Pink Girlpower 2 C Assens FC Logo Assens FC

U13 (2008) piger (400) - UDSOLGT 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: BC spiller Fredag efterm./AB spiller Lørdag efterm

Teamname LVL Logo Club
Strib u13 piger B Strib IF Logo Strib IF
Strib u13 piger C Strib IF Logo Strib IF
Dalum IF 1 A Dalum If
Dalum if 3 B Dalum If
FC GOG/Jelling SF B Gadbjerg
Sportigan Hadsund A Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Dalum IF 6 C Dalum If
Dalby 1 A Dalby Gf
Dalby 2 B Dalby Gf
RS-Huse Pigerne A
Dalby B Dalby 3
TIF A Tjørring IF Logo Tjørring IF

U13 (2008) drenge (400) - 1 plads i B-rækken 17 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
boeslund
Team RL B
SFB 1 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Team Rosè A
Strib 2 C Strib If
Strib 1 C Strib If
OKS - 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby C Næsby Boldklub
Team Small Rags A
MG&BK 1 A Mg&bk
MG&BK 2 A Mg&bk
Mg&bk 3 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Drengene fra fyn A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Boldklub B Næsby 3
Bolddrengene B Vejle
Vejle boldklub B Vejle Boldklub

U14 (2007) piger (400) - 2 ledige pladser 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Strib u14 hvid B Strib IF Logo Strib IF
Strib u14 blå B Strib IF Logo Strib IF
Skodborg piger C Skodborg
OKS Pigerne C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U14 (2007) drenge (400) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Smølferne B
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF
De Sløve Skildpadder A Privat
Balle A
Team WALS A
Balle FC B Horsens
Drengene fra fyn A Næsby Boldklub
Dalum Q B Dalum IF Logo Dalum IF
The Tigers B Private

U15 (2006) drenge (400) - 2 pladser i A-rækken 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag / aften

Teamname LVL Logo Club
Team A
Strib IF 1 B Strib IF Logo Strib IF
Strib IF 2 Strib IF Logo Strib IF
De lyseblå A
Team LA Travel B
De Sløve Skildpadder B Privat
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Striwerne fra Midtfyn B
Dalum IF A
The Lions A Hedensted If

U21piger (500) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Strib 1 Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 Strib IF Logo Strib IF

U21drenge (500) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Strib 1 A Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
Strib 3 C Strib IF Logo Strib IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - January 10 2021
Last signup
Saturday, January 2, 2021

Organisation
Strib IF
Place
Strib IF (SIF)
Address
Ny Billeshavevej 1-3
Postalcode
5500
City
Middelfart
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
maa@andersenhus.dk
REMA 1000 SIF CUP 2021 map

Tournament overview