Solrød Meny Cup 2021

Solrød Meny Cup 2021

Ved A- og B-række forstås, at B-rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i SBU 2-3 (B og C) og C-rækken henvender sig til nybegyndere og række 4 (D) o.l.

1. 5-holds puljer
2. Der spilles til store mål - 8 mandsmål **
3. Personlige pokaler til spillere på vindende hold og stor pokal til holdet.
4. Frugt og vand udleveres til alle ungdomsspillere.

** U-5, U-6 og U-7 drenge spiller på halv bane med minimål

Tilmelding : Senest Torsdag 24. december 2020

Deltagergebyr pr.hold
(max.6 spillere pr.hold - Undtagen U9 og nedefter her er 7 spillere pr. hold)
Der spilles med 4 spillere på banen på hvert hold for U10 og opefter, og med 5 spillere på U9 og U8.
I U5, U6 og U7 drenge spilles der med 4 spillere på banen som er en minibane.

U5 0g U6: kr. 250,- alle spillere får medaljer, ingen pokaler i U5 og U6.

Ungdom: kr. 400,-

Stævneinfo: Bo Løth Nielsen, mail: solrodfc@gmail.com

Et hold er først tilmeldt, når betalingen er modtaget, man kan altså godt være godkendt og alligevel ikke komme med hvis betalingen ikke registreres. Et hold er altså først tilmeldt når der er kommet svar retur om at betaling er modtaget. Så betal venligst når du modtager besked om at du er bekræftet og afventer betaling.
Betalingen kan ske på følgende måder:
Bankkonto: 2340 0718 802 237 (Nordea) - husk at skrive holdnummer først på indbetalingslinien
Betaling skal være Solrød FC i hænde senest torsdag 24. december 2020
Overholdes betalingsfristen ikke, kan holdet blive slettet og ventelisten benyttes.

Det forventede spilletidspunkt* er at de årgange der står først spiller fra morgenstunden og efter middag følger næste årgang og den sidste årgang om lørdagen spiller om aftenen.

Søndag 17. Januar               Lørdag 23. januar           Søndag 24. januar        
U5 + U6 Drenge                    U8 Drenge A + B + C        U9 Drenge A + B + C

U 7 Drenge A + B                  U10 Drenge A + B + C      U9 Piger

U12 Drenge A + B + C           U10 Piger                        U11 Drenge A + B + C

U13 Drenge B                       U13 Drenge A                  U11 Piger
                                            U13 Piger                       U12 Piger

*Ret til ændringer forbeholdes
- ved få tilmeldinger i A eller B rækker, kan disse rækker blive slået sammen

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-11 Pige (10) Mixed 6 400 0 0
U-10 Pige (11) Mixed 6 400 2 0
U-12 Pige (09-10) Mixed 6 400 0 0
U-9 Pige (12-13) Mixed 7 400 0 0
U-6 Drenge (15) Mixed 6 250 6 0
U-7 Drenge (14) A Mixed 6 400 6 0
U-7 Drenge (14) B Mixed 6 400 5 0
U-8 Drenge (13) A Mixed 7 400 3 0
U-8 Drenge (13) B Mixed 7 400 6 0
U-9 Drenge (12) A Mixed 7 400 1 0
U-9 Drenge (12) B Mixed 7 400 3 0
U-9 Drenge (12) C Mixed 7 400 2 0
U-10 Drenge (11) A Mixed 6 400 3 0
U-10 Drenge (11) B Mixed 6 400 1 0
U-10 Drenge (11) C Mixed 6 400 2 0
U-11 Drenge (10) A Mixed 6 400 0 0
U-11 Drenge (10) B Mixed 6 400 0 0
U-11 Drenge (10) C Mixed 6 400 0 0
U-12 Drenge (09) A Mixed 6 400 0 0
U-12 Drenge (09) B Mixed 6 400 0 0
U-12 Drenge (09) C Mixed 6 400 0 0
U-13 Drenge (08) A Mixed 6 400 2 0
U-13 Drenge (08) B Mixed 6 400 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-11 Pige (10) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Pige (11) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve Fodbold U10 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U-12 Pige (09-10) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Pige (12-13) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 Drenge (15) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
KBQ3 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ3 2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj BK B Rosenhøj Bk

U-7 Drenge (14) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Young Guns A Young Guns
BK Frem 1 A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Solrød A1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød A2 A Solrød FC Logo Solrød FC
Holbæk B&I 1 Holbæk B&i
Holbæk B&I 2 Holbæk B&i

U-7 Drenge (14) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BK Frem 2 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Solrød B1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød B2 B Solrød FC Logo Solrød FC
FB 2 Frederiksberg Boldklub

U-8 Drenge (13) A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
B73 U8 Gul A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U-8 Drenge (13) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Stenløse Vikingerne Stenløse
Stenløse Vikingerne Stenløse
B73 U8 Blå B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
IF Frem Bjæverskov B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U-9 Drenge (12) A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Avarta A

U-9 Drenge (12) B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NIF 1 B Næstved If
Avarta
IF Frem Bjæverskov B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U-9 Drenge (12) C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF C
NIF 2 C Næstved If

U-10 Drenge (11) A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød A Solrød FC Logo Solrød FC

U-10 Drenge (11) B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC

U-10 Drenge (11) C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hold 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Hold 2 Solrød FC Logo Solrød FC

U-11 Drenge (10) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge (10) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge (10) C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge (09) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge (09) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge (09) C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge (08) A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted if A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Team Sura B

U-13 Drenge (08) B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Old Vipper B

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - January 24 2021
Last signup
Thursday, December 24, 2020

Organisation
Solrød FC
Place
Solrød Idræts Center
Address
Tingryds Allé 27
Postalcode
2680
City
Solrød
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
solrodfc@gmail.com
Solrød Meny Cup 2021 map

Tournament overview