Elromesterskaber 2021 i Helsted

ELRO FODBOLD DAGE 2021 I HELSTED FREMAD!!

OBS. Kun for hold der ligger i ELROs tidligere forsyningsområde!

https://www.elrofonden.dk/default.asp?id=24

Helsted Fremad afholder et gratis fodboldstævne for børn og unge, både piger og drenge i grupperne U6 – U13!

JERES KLUB FÅR PENGE FOR AT DELTAGE!!

Der er intet holdgebyr - ELRO FONDEN giver alle deltagende hold 1000 kr. for at deltage.

Præmier: Der er medaljer til alle deltagere samt pokaler til rækkevindere i 5- og 8 mands stævnet.

Sted: Helsted Fremad, Rønnebærvej 35, 8920 Randers NV

Stævnet er en del af Helsted Dagene, så der er en masse aktiviteter på pladsen. Lykkehjul, slikbod, hoppepude/borg m.m.

Vi håber på en fantastisk (solrig)dag, masser af deltagere, ledere og forældre med højt humør samt sjove og spændende fodboldkampe.

U6/U7 er 3 mands, max 6 spillere pr. hold. U7 drenge tilbyder også en række til de mest øvede.
U8/U9/U10 er 5 mands, max 8 spillere pr. hold. 
U11/U12/U13 er 8 mands, max 11 spillere pr. hold

Stævnet afvikles efter DBU reglement. Tiden styres fra dommerborde, så alle starter og slutter på samme tid, så programmet overholdes. Vi forventer at have frivillige til at dømme 3- og 5 mands samt “sorte” dommere til 8 mands.

Vi tager naturligvis Covid-19 restriktioner meget alvorligt, men håber DK er åbnet mere op til den tid. Vi krydser fingrene for det 🤞

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 drenge A Male A 5 0 1 0
U8 drenge C Male C 5 0 3 0
U9 drenge A Male A 5 0 1 0
U9 drenge B Male B 5 0 1 0
U9 drenge C Male C 5 0 1 0
U10 drenge A Male A 5 0 2 0
U10 drenge B Male B 5 0 2 0
U10 drenge C Male C 5 0 7 0
U11 drenge A Male A 8 0 0 0
U11 drenge B Male B 8 0 3 0
U8 drenge B Male B 5 0 2 0
U11 drenge C Male C 8 0 2 0
U12 drenge B Male B 8 0 2 0
U12 drenge C Male C 8 0 1 0
U13 drenge A Male A 8 0 0 0
U13 drenge B Male B 8 0 1 0
U13 drenge C Male C 8 0 2 0
U7 drenge, øvede Male 3 0 0 0
U12 drenge A Male A 8 0 0 0
U7 drenge Male 3 0 10 0
U6 drenge Male 3 0 3 0
U6 piger Female 3 0 5 0
U7 piger Female 3 0 5 0
U8 piger A Female A 5 0 2 0
U8 piger B Female B 5 0 1 0
U8 piger C Female C 5 0 0 0
U9 piger A Female A 5 0 1 0
U9 piger B Female B 5 0 6 0
U9 piger C Female C 5 0 2 0
U10 piger A Female A 5 0 0 0
U10 piger B Female B 5 0 2 0
U11 piger A Female A 8 0 0 0
U11 piger B Female B 8 0 1 0
U11 piger C Female C 8 0 0 0
U12 piger A Female A 8 0 0 0
U12 piger B Female B 8 0 0 0
U12 piger C Female C 8 0 0 0
U13 piger A Female A 8 0 0 0
U13 piger B Female B 8 0 0 0
U13 piger C Female C 8 o 0 0
U10 piger C Female C 5 0 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U8 drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Romalt if C Romalt IF Logo Romalt IF

U9 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U9 drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
IF Alliancen A If Alliancen

U10 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF 1 B

U10 drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF 2 C
Ommersyssel IF 1 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel IF 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
IF Alliancen C If Alliancen

U11 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF B Hornslet If
SIF/Assentoft B
NV Djurs B Allingåbro If

U8 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U11 drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Oif C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Romalt IF C Romalt If

U12 drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Virup IF

U12 drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OIF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U13 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OIF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U13 drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted årgang 2008 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 drenge, øvede 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
SIF Assentoft 1 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U6 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF
Hornbæk SF
Hornbæk SF

U6 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk SF C

U7 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk SF C
Hornbæk SF
Hornbæk SF

U8 piger A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF A
Helsted Fremad IF U8 piger Hold 1 A Helsted Fremad If

U8 piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF U8 piger Hold 2 B Helsted Fremad If

U8 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF A

U9 piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U9 piger Helsted 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
U9 piger Helsted 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk SF B
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U9 piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OIF U9 PIGER C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U10 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
OIF U10 PIGER C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U11 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U11 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF C Romalt IF Logo Romalt IF

U12 piger C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
4. - June 6
Last signup
Friday, May 21, 2021

Organisation
Helsted Fremad IF
Place
Helsted Fremad IF
Address
Rønnebærvej 35
Postalcode
8920
City
Randers NV
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
ELROMESTERSKABER2020@GMAIL.COM
Elromesterskaber 2021 i Helsted map

Tournament overview