Føtex Pokal Cup 2021

Føtex Pokal Cup 2021

FC Horsens & Føtex

indbyder til

PokalCup 2021

for U6 - U13 drenge den 28/8 og 29/8 2021

(Husk at drengene skifter årgang efter sommerferien, f.eks. bliver U9 til U10)

Sidste år et af Danmarks største en-dags drengestævner med 2200 deltagere og igen i år er det Jyllands største og flotteste pokaler vi spiller om!

Der er personlige pokaler og præmier til alle !

U6-U7 (årg. 2016-2015):

3-mands, max. 5 spillere pr. hold. Ingen niveau-opdeling og ingen resultatformidling.

Holdgebyr kr. 400,-

U8-U9-U10 (årg. 2014-2013-2012):

5-mands, max. 8 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker (16/12/8 hold/niveau).

Holdgebyr kr. 800,-

U11-U12-U13 (årg. 2011-2010-2009. - I U13 INGEN mesterrække hold):

8-mands, max. 11 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker (16/12/8 hold/niveau).

Holdgebyr kr. 1100,-

Vi henstiller til Fairplay, og dermed at man tilmelder i den rigtige række/niveau !

U6, U8, U10 & U12 spilles lørdag den 28. august

U7, U9, U11 & U13 spilles søndag den 29. august

Der spilles efter DBU Jyllands regler.

Hvert hold garanteres min. 4 kampe.

Program udsendes ca. 1 uge før stævnet.

Tilmelding senest den 1. august 2021 og efter først til mølle....

Vi forbeholder os retten til at slå niveauinddelte rækker sammen, ved for få tilmeldte.

Tilmeldingen er bindende og er først gældende efter indbetaling af startgebyret på konto nr. 1685 - 3224751825 i Middelfart Sparekasse. Når man har modtaget bekræftelse på deltagelse, skal stævnegebyr være indbetalt seneste 7 dage efter, ellers ryger man på venteliste. VIGTIGT !!!! husk ved tilmelding at skrive HU-xx + det 6-cifrede tilmeldingstal. Eks. HU-12 FC Horsens 255616. Der spilles efter DBU Jylland’s regler.

Ved spørgsmål kan man henvende sig på mail info@pokalcup.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 - 2012 C Male C 8 800 Lørdag 28/8 26 0
U7 - 2015 Male 5 400 Søndag 29/8 21 0
U8 - 2014 A Male A 8 800 Lørdag 28/8 5 0
U8 - 2014 B Male B 8 800 Lørdag 28/8 6 0
U8 - 2014 C Male C 8 800 Lørdag 28/8 8 0
U9 - 2013 A Male A 8 800 Søndag 29/8 8 0
U9 - 2013 B Male B 8 800 Søndag 29/8 8 0
U9 - 2013 C Male C 8 800 Søndag 29/8 20 1
U13 - 2009 C Male C 11 1100 Søndag 29/8 4 0
U10 - 2012 B Male B 8 800 Lørdag 28/8 40 0
U13 - 2009 B Male B 11 1100 Søndag 29/8 1 0
U11 - 2011 A Male A 11 1100 Søndag 29/8 9 0
U11 - 2011 B Male B 11 1100 Søndag 29/8 9 0
U11 - 2011 C Male C 11 1100 Søndag 29/8 10 0
U12 - 2010 A Male A 11 1100 Lørdag 28/8 6 0
U12 - 2010 B Male B 11 1100 Lørdag 28/8 31 0
U12 - 2010 C Male C 11 1100 Lørdag 28/8 5 0
U13 - 2009 A Male A 11 1100 Søndag 29/8 1 0
U10 - 2012 A Male A 8 800 Lørdag 28/8 26 0
U6 - 2016 Male 5 400 Lørdag 28/8 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10 - 2012 C 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/8

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg if 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
FC Horsens C Fc Horsens
Hatting-Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover IF 1 C Hover if Logo Hover if
Hover IF 2 C Hover if Logo Hover if
Solbjerg if 2 C Solbjer If
Bmi 2 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Sabro IF C Sabro If
EfB C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
HEI C
Egebjerg if - 1 C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg if - 2 C
ØBG Silkeborg C C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Tjørring IF 2 C Tjørring IF Logo Tjørring IF

U7 - 2015 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/8

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund IF 1 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 3 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Sifolinos Silkeborg Idrætsforening
Skødstrup sf 1 Skødstrup If
Bramdrupdam 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BMI Z Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI X Bmi
Dalby gf 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby gf 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Skødstrup sf 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U8 - 2014 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/8

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 - 2014 B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/8

Teamname LVL Logo Club
SIFolinos B Silkeborg Idrætsforening
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 - 2014 C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/8

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF

U9 - 2013 A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/8

Teamname LVL Logo Club
Måbjerg if A Måbjerg If
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Bredballe IF A Bredballe If
Fc Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
SIFolinos A Silkeborg Idrætsforening
Hover A Hover if Logo Hover if

U9 - 2013 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/8

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Herning Fremad 3 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
ØBG Buskelund 1 B Luis Birksø
BUF Horsens B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Bredbredballe U9B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
SIFolinos RØD B Silkeborg Idrætsforening
SIFolinos HVID B Silkeborg Idrætsforening

U9 - 2013 C 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/8

Teamname LVL Logo Club
Lund IF C Lund If
Hatting-Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
BUF Horsens C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Øbg buskelund C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Solbjerg IF C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Fc horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Bredbredballe U9C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover C Hover if Logo Hover if
Brædstrup C Brædstrup

U13 - 2009 C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/8

Teamname LVL Logo Club
Fc horsens u13 - hold 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
SIF 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Sif 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
FEH C Haarby

U10 - 2012 B 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/8

Teamname LVL Logo Club
Solbjergb B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
ØBG Silkeborg B B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Fc horsens B Fc Horsens
Hatting-torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover IF B Hover if Logo Hover if
Skive IK B
Bryrups Gule Drenge B Bryrup If
Bmi 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
TMG U10 B B Tmg
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Efb B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hei B
Jetsmark IF B Jetsmark If
S.f.b 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.f.B 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Stensballe IK B Stensballe Ik

U13 - 2009 B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/8

Teamname LVL Logo Club
Fc horsens u13 - hold 2 B FC Horsens Logo FC Horsens

U11 - 2011 A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/8

Teamname LVL Logo Club
Fc horsens A Fc Horsens
Bredballe IF A Bredballe If
Hatting Torsted 1 A Hatting-Torsted
Stensballe IK 1 A Stensballe
Vri A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Efb 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U11 - 2011 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/8

Teamname LVL Logo Club
Dalby gf B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Bredballe IF B Bredballe If
Sabro if B Sabro If
Efb (u10) B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
SSF2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Efb 2 (2011) B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Stensballe IK (U10) B Stensballe Ik

U11 - 2011 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/8

Teamname LVL Logo Club
Fc horsens C Fc Horsens
Hornbæk SF C Hornbæk Sf
Seest Boldklub C
Hatting Torsted 2 C Hatting-Torsted
Solbjerg IF C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
BMI u11 c - 1 C Bmi
Stensballe ik 2 C Stensballe
Stensballe Ik 3 C Stensballe

U12 - 2010 A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/8

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
FC1 A Fc Horsens
Hatting / Torsted A Hatting / Torsted
Als A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Sik 1 A Stensballe Ik
Horsens Nord 1 A

U12 - 2010 B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/8

Teamname LVL Logo Club
Lund IF B Lund If
FC2 B Fc Horsens
Als B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Bonderøvene B Næsbjerg
FEH B Haarby Bk
Silkeborg IF 2 B Silkeborg
Beder-Malling Idrætsforening B
B.U.F Horsens B
Horsens Nord 2 B Horsens Nord

U12 - 2010 C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/8

Teamname LVL Logo Club
Hatting / torsted C Hatting / Torsted
FEH 2 C Haarby Bk
Kolind-pederstrup C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Sik 2 C Stensballe Ik
Horsens Nord 3 C Horsens Nord

U13 - 2009 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/8

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens U13 - Hold 1 A FC Horsens Logo FC Horsens

U10 - 2012 A 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/8

Teamname LVL Logo Club
Øbg silkeborg a A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hatting-torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover IF A Hover if Logo Hover if
Skive IK A
TMG U10 A A Tmg
Hei A
Avarta A
Als A
VRI A Risskov
Tjørring IF 1 A Tjørring IF Logo Tjørring IF

U6 - 2016 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/8

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg IF 1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF 2 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
28. - August 29
Last signup
Sunday, August 15, 2021

Organisation
FC Horsens
Place
FC Horsens
Address
Ternevej 83
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
info@pokalcup.dk
Føtex Pokal Cup 2021 map

Tournament overview