RADIOMETER CUP

RADIOMETER CUP

Brønshøj Boldklub afholder igen i år Stævne i efterårs ferien for alle aldre og for både piger og drenge.

Vi glæder os til at tage i mod jer igen i år, hvor vi forhåbentlig ikke bliver forstyrret af corona situationen og får afviklet stævnet på optimal vis

Se invitationen for mere info.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Male A,B,C 3 300,- Lørdag 16/10 formiddag 26 0
U8 Male A,B,C 5 400,- Lørdag 16/10 formiddag 18 0
U9 Male A,B,C 5 400,- Lørdag 16/10 formiddag 29 0
U10 Male A,B,C 5 400,- Lørdag 16/10 formiddag 15 0
U11 Male A,B,C 8 500,- Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag 4 0
U12 Male A,B,C 8 500,- Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag 6 0
U13 Male A,B,C 8 500,- Lørdag 23/10 10.00-14.00 17 0
U14 Male A,B,C 11 650,- Lørdag 23/10 10.00-14.00 6 0
U15 Male A,B,C 11 650,- Lørdag 23/10 10.00-14.00 3 0
U17 Male A,B,C 11 650,- Søndag 24/10 formiddag og eftermiddag 2 0
U19 Male A,B,C 11 650,- Søndag 24/10 formiddag og eftermiddag 2 0
U7 Piger Female A,B,C 3 300,- Lørdag 16/10 formiddag 0 0
U8 Piger Female A,B,C 5 400,- Lørdag 16/10 formiddag 1 0
U9 Piger Female A,B,C 5 400,- Lørdag 16/10 formiddag 2 0
U10 Piger Female A,B,C 5 400,- Lørdag 16/10 formiddag 4 0
U11 Piger Female A,B,C 8 500,- Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag 1 0
U12 Piger Female A,B,C 8 500,- Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag 2 0
U13 Piger Female A,B,C 8 500,- Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj BK B Rosenhøj Bk
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Orient 1 A Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
VBA C Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
NIF C Næstved IF Logo Næstved IF
KBQ3 2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj BK B Hvidovre
KBQ3 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB Q1 2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q1 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj C Brønshøj Boldklub
Brønshøj 1 B Brønshøj Boldklub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Greve Fodbold hold blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold hold blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge bk A
Herfølge bk C
Grøn C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brønshøj C Brønshøj Boldklub
Nivå-Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Nivå-Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Islev BK A Rødovre
Karlslunde 2 B Karlslunde If
Karlslunde 1 C Karlslunde If
KB - Sultne Løver B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB - Løver på Lur C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB - Modige Løver A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF A A Lsf
Blå A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
LSF B B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Rosenhøj BK 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj BK 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj BK 3 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Lynge Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Greve Fodbold A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold B B Greve Fodbold
Greve Fodbold C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fix 1 A Boldklubben Fix
Fix 2 B Boldklubben Fix
Fix 3 C Boldklubben Fix
Fix 4 Boldklubben Fix
Brønshøj Boldklub B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Nødebo U10 C Nødebo If
SGIF B B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF C C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Greve Fodbold B
Solrød FC B Solrød Strand

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B93 A
B93 A
Brønshøj Boldklub 1 A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub 2 C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub

U13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23/10 10.00-14.00

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK A
BKC B Bosnisk Kulturcentar
Gladsaxe-Hero A
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Brønshøj Boldklub 1 A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub 2 B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Hekla B København S
Ølstykke FC A
Sundby Boldklub A
Sundby Boldklub B

U14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23/10 10.00-14.00

Teamname LVL Logo Club
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FC Rudersdal A Birkerød
Brønshøj Boldklub 2 B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub 1 A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub

U15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23/10 10.00-14.00

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub 1 A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub 2 B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Vanløse IF U15-A A Vanløse IF Logo Vanløse IF

U17 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 24/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub 1 A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub 2 Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub

U19 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 24/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Afk A Allerød

U9 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby C

U10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve Pigerne B Greve Fodbold
Slagslunde-Ganløse IF B

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF

U12 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - October 24
Last signup
Friday, October 1, 2021

Organisation
Brønshøj Boldklub
Place
Tingbjerg Idrætspark
Address
Ruten 2
Postalcode
2700
City
Brønshøj
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bronshojboldklubungdom@gmail.com
RADIOMETER CUP map

Tournament overview