Bælum Cup 2021

Bælum Cup 2020 - gratis bredde ungdomsstævne for piger & drenge lørdag & søndag den 1. weekend i skolernes sommerferie. Vi gentager succesen med vores gratis fodboldstævne for børn, hvor der spilles finaler i alle rækker, og der uddeles medaljer til alle deltagende børn. Der spilles efter DBU-regler. Program udsendes på mail 1 uge før stævnet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 3 0 Lørdag formiddag 4 0
U6 Male 3 0 Søndag formiddag 22 1
U7 Male 3 0 Lørdag formiddag 18 0
U8 Male 5 0 Søndag middag 11 0
U9 Male 5 0 Søndag eftermiddag 15 0
U7 Female 3 0 Søndag formiddag 1 0
U8 Female 5 0 Lørdag middag 3 0
U9 Female 5 0 Søndag middag 9 0
U10 Female 5 0 Søndag eftermiddag 6 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bælum/Solbjerg IF Bælum/solbjerg If
Gug 2016 mix C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Rosendal 1 C Ik Rosendal
Rosendal 2 C Ik Rosendal

U6 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bælum/solbjerg if 1 C Bælum/solbjerg If
Arden IF 1 Arden If
Arden IF 2 Arden If
Vejgaard B 1 Vejgaard B
Vejgaard B 2 Vejgaard B
Rosendal 2 C Ik Rosendal
Rosendal 1 C Ik Rosendal
Farsø Ullits IK 1 Farsø Ullits Ik
Farsø Ullits IK 2 Farsø Ullits Ik
Gug B 1 Gug B
Gug B 2 Gug B
Gug B 3 Gug B
Gug B 4 Gug B
Terndrup 1 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup 2 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Bælum/Solbjerg IF 2 C Bælum/solbjerg If
Sindal IF 1 Sindal If
Sindal IF 2 Sindal If
Nibe B 1 Nibe B
Nibe B 2 Nibe B

U7 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Aars IK 1 Aars Ik
Aars IK 2 Aars Ik
Aars IK 3 Aars Ik
Støvring IF 1 Støvring If
Støvring IF 2 Støvring If
Støvring IF 3 Støvring If
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Svenstrup/Godthaab IF 1 Svenstrup/godthaab If
Svenstrup/Godthaab IF 2 Svenstrup/godthaab If
Svenstrup/Godthaab IF 3 Svenstrup/godthaab If
Nibe B 1 Nibe B
Nibe B 2 Nibe B
Terndrup Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Sindal IF 1 Sindal If
Sindal IF 2 Sindal If

U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Aalborg Freja 1 Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 Aalborg Freja
VB1 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
VB2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Gug B 1 A Gug B
Gug B 2 B Gug B
Skagen IK 1 A Skagen Ik
Skagen ik 2 B Skagen Ik
Skagen IK 3 C Skagen Ik

U9 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja 1 B Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 C Aalborg Freja
Gug B 1 A Gug B
Gug B 2 B Gug B
Gug B 3 C Gug B
Ssb 1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Ssb 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup/Bælum 1 Terndrup/bælum
Terndrup/Bælum 2 Terndrup/bælum
LKB Gistrup Lkb Gistrup
Vejgaard B 1 A Vejgaard B
Vejgaard B 2 B Vejgaard B
Støvring IF Støvring If
Hadsund B C Hadsund B

U7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Langholt LSK B Langholt Lsk

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Terndrup/Bælum A Terndrup/bælum
Langholt LSK B Langholt Lsk
Jarl Arden IF Jarl Arden If

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Terndrup/Bælum A Terndrup/bælum
Langholt LSK B Langholt Lsk
Hadsund B Hadsund B
AAIF B Aabybro IF Logo Aabybro IF

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørresundby fb 2 B Nørresundby Fb
Nørresundby fb 1 B Nørresundby Fb
Terndrup IF C Terndrup If
Aalborg Freja B Aalborg Freja
Skalborg SK Skalborg Sk
RKG B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - June 27
Last signup
Friday, June 11, 2021

Organisation
Bælum Solbjerg IF
Place
Bælum Stadion
Address
Skolevej 1
Postalcode
9574
City
Bælum
Sport
Soccer
Type
Outdoor cup

Organisermail
info@baelumsmeden.dk
Bælum Cup 2021 map

Tournament overview