Mini Skaw Cup 2021

Mini Skaw Cup 2021 spilles den 21. og 22. august for U5-U13 ( årg- 2017-2009). Ved tilmelding husk at man efter sommer går en årg. op.

U5-U7 spiller 3 mands (max. 5 spillere på et hold) Spilletid er 10 min pr. kamp. Pokaler til alle spil

U8-U13 drenge:

Rækkerne niveauinddeles i A og B. Husk derfor at tilmelde jeres hold på det rigtige niveau.

U8-u10 drenge (max. 8 spillere). Spilletid 1*15 min.

U11-U13 drenge (max. 11 spillere. Spilletid 1*20 min.

U8-U13 piger:

U8 piger (max. spillere). Spilletid 1*15 min.

U9/U10 piger (max. 8 spillere): Spilletid 1*15 min.

U11/U12 piger (max. 11 spillere): Spilletid 1*20 min.

U13 piger (max. 11 spillere): Spilletid 1*20 min.

Tilmelding af hold kan ske her på staevner.dk eller på familienbech@skagennet.dk med oplysning om klub, kontaktperson, spillerække samt niveau. Når turneringsprogrammet er klart, vil det blive lagt ud på hjemmesiden: www.skagenik.dk og på Mini Skaw Cups facebook side: www.facebook.com/miniskawcup. Alle regler vedr. stævnet kan findes på hjemmesiden: www.skagenik.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Piger Female 3 500 Søndag den 22. August 1 0
U6 Piger Female 3 500 Søndag den 22. August 0 0
U7 Piger Female 3 500 Søndag den 22. August 0 0
U5 Drenge Male 3 500 Søndag den 22. August 0 0
U6 Drenge Male 3 500 Søndag den 22. August 3 0
U7 Drenge Male 3 500 Søndag den 22. August 4 0
U8 Piger Female 5 600 Søndag den 22. August 2 0
U9/U10 Piger Female 5 600 Søndag den 22. August 2 0
U11/U12 Piger Female 8 900 Søndag den 22. August 3 0
U13 Piger Female 8 900 Søndag den 22. August 0 0
U8 A Drenge Male A 5 600 Søndag den 22. August 2 0
U8 B Drenge Male B 5 600 Søndag den 22. August 1 0
U9 A Drenge Male A 5 600 Lørdag den 21. August 2 0
U9 B Drenge Male B 5 600 Lørdag den 21. August 2 0
U10 A Drenge Male A 5 600 Lørdag den 21. August 4 0
U10 B Drenge Male B 5 600 Lørdag den 21. August 5 0
U11 A Drenge Male A 8 900 Lørdag den 21. August 4 0
U11 B Drenge Male B 8 900 Lørdag den 21. August 8 0
U12 A Drenge Male A 8 900 Lørdag den 21. August 2 0
U12 B Drenge Male B 8 900 Lørdag den 21. August 5 0
U13 A Drenge Male A 8 900 Søndag den 22. August 3 0
U13 B Drenge Male B 8 900 Søndag den 22. August 4 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club

U6 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club

U5 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club
BI1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI3 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
PVSport81 C

U8 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club
LSK Langholt A

U9/U10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club
LSK Langholt

U11/U12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club
Tsv 2 C Sulsted If
Tsv 1 C Sulsted If

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club

U8 A Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club
Hjørring if Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
KFUM 2014 A A Aalborg Kfum

U8 B Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club
KFUM 2014 B B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U9 A Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 21. August

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U9 B Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 21. August

Teamname LVL Logo Club
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Aalborg freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U10 A Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 21. August

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
AaB 1 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Shi A Skibsby Højene

U10 B Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 21. August

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
AaB 2 B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Shi B Skibsby Højene

U11 A Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 21. August

Teamname LVL Logo Club
AaB 1 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Skagen IK A Skagen IK Logo Skagen IK

U11 B Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 21. August

Teamname LVL Logo Club
AaB 2 B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Team Horne/Hirtshals B Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Skagen IK Skagen IK Logo Skagen IK
Shi B Skibsby Højene

U12 A Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 21. August

Teamname LVL Logo Club
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Shi A Skibsby Højene

U12 B Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 21. August

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United B Nørrebro United Logo Nørrebro United
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Shi B Skibsby Højene
Bangsbo Freja 1 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Bangsbo Freja 2 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja

U13 A Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club
Shi Skibsby Højene
Korup-Ubberud A Korup-Ubberud
FFI A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI

U13 B Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 22. August

Teamname LVL Logo Club
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Shi Skibsby Højene
Skagen IK B Skagen IK Logo Skagen IK
FFI B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - August 22
Last signup
Sunday, August 1, 2021

Organisation
Skagen IK
Place
Sparekassen Vendsyssel Arena
Address
Stadionvej 2
Postalcode
9990
City
Skagen
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
familienbech@skagennet.dk
Mini Skaw Cup 2021 map

Tournament overview