Harte Indoor cup 2022

Harte Indoor cup 2022

Harte Indoor Cup værdier - Sportslig kvalitet - Præcision - overholdelse af tidsplan - Første kamp tidligst kl. 09.00 lørdage og søndage - Indløb med lysshow og navneopråb i alle finaler - Medaljer og gratis frugt til samtlige spillere i alle rækker - Fair-play i god sportslig atmosfære med respekt for frivillige dommere - Lige børn leger bedst - tilmeld i rette niveau (B/C) -U6 og U7 hold er 3 spillere på banen og max 2 udskiftere, ingen niveaudeling. - Der spilles på tværs af håndboldbanen på 3 mandsmål, 2 kampe samtidig, efter DBU's regelsæt. - Pokaler, gratis frugt og gave til alle i U6 og U7.

Pigeaften fredag for U11 og U13 med 4 spillere på banen uden fast målmand og max 3 udskiftere, der spilles fælles B/C rækker.

Drenge U8 B og U8 C, U9 B og U9 C. Der spilles på håndboldmål efter DBU's regelsæt,  5 spillere på banen med fast målmand og max 3 udskiftere - Medaljer til samtlige spillere - Der er præmier til hold i finaler. - Vi forbeholder os retten til at slå rækkerne (B/C) sammen samt ændre spilledage efter tilmelding

U10 B og C række og U11 fælles B/C række, der spilles efter DBU regler med 4 spillere på banen- ingen fast målmand og max 3 udskiftere.

De små rækker bliver meget hurtig fyldt op, så skynd Jer at tilmelde Jeres hold for at være sikker på en plads.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Piger Niveau B/C Female B/C 7 375 Fredag eftermiddag/aften 18 3
U11 Drenge Niveau B/C Male B/C 7 375 Søndag Eftermiddag 10 0
U6 Mixed 5 325 Lørdag formiddag 13 0
U7 Mixed 5 325 Lørdag formiddag 20 4
U8 Drenge Niveau B Male B 8 375 Lørdag eftermiddag 11 0
U8 Drenge Niveau C Male C 8 375 Lørdag eftermiddag 16 2
U10 Drenge NIveau B Male B 7 375 Lørdag eftermiddag/aften 12 1
U10 Drenge NIveau C Male C 7 375 Søndag eftermiddag 13 2
U9 Drenge Niveau C Male C 7 375 Søndag formiddag 14 3
U9 Drenge Niveau B Male B 7 375 Søndag formiddag 11 1
U13 Piger NIveau B/C Female B/C 7 375 Fredag eftermiddag/aften 5 0

Signetud teams

U11 Piger Niveau B/C 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Harte C Harte G&if
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Harte 1 C Harte G&if
Vojens BI 1 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens BI 2 Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens BI 3 Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Øster Starup Vester Nebel IF C
Uldum IF 1 C
Uldum IF 2 C

U11 Drenge Niveau B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Harreslev Kobbermølle UF B Hkuf E. V.
NSBIF1 Nbsif
NSBIF2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalby GF Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 3 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Daugård/Engum B Engum
KFUM Tigers C Fredericia Kfum

U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Harte Fodbold C Harte G&if
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
NBSIF 1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Kolding IF C
Kolding IF - 2 C Kolding IF Logo Kolding IF
Dalby GF 3 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Harte Fodbold C Harte G&if
NBSIF 3 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U7 15 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Bramdrupdam 1
Bramdrupdam 2
Bramdrupdam 3
Seest Boldklub 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest Boldklub 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Esbjerg IF92 B
Harte U7 1 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 3 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Mg & Bk piger U7/U8 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalby GF Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 3 Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening

U8 Drenge Niveau B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 1 B Dalby Gf
Dalby GF 2 B Dalby Gf
ØSVN B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Gauerslund IF 1 Gauerslund If
bjert if B Sdr Bjert
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF
Middelfart G&Bk Middelfart
Gauerslund IF 2 Gauerslund If

U8 Drenge Niveau C 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF 1 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bramdrupdam 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Seest Boldklub C Seest Boldklub
Harte G&IF 2 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF
Vamdrup 1 C Vamdrup If Fodbold
Vamdrup 2 C Vamdrup If Fodbold
AVGIF 2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U10 Drenge NIveau B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bredballe IF (B) B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
Dalby GF 1 B Dalby Gf
Dalby GF 2 Dalby Gf
AVGIF B Almind
Vejen SF B Vejen SF Logo Vejen SF
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U10 Drenge NIveau C 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bredballe IF (C) C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Seest Boldklub C
Vonsild FK 1 C Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub
Bov IF C BOV IF Logo BOV IF
Dalby GF 1 C Dalby Gf
Dalby GF 2 C Dalby Gf
De Grønne Gutter C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
AVGIF Almind

U9 Drenge Niveau C 9 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Seest Boldklub Sort C
Seest Boldklub Gul
Dalby GF 1 C
Dalby GF 1 C
Ammitsbøl Fodbold C
Hover if C Hover If
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
vamdrup C Vamdrup
Kolding Boldklub C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U9 Drenge Niveau B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Nørre Aaby IK B Nørre Aaby Ik
Dream Team SB2013 A Sønderborg Boldklub
Harreslev Kobbermølle UF B Hkuf E. V.
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
NBSIF 1 Kolding
NBSIF 2 Kolding
Fæstningsbyens Flotte Fyre B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fæstningsbyens Friske Fyre B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber

U13 Piger NIveau B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Team First Lease / Autohuset Vestergaard B
Dalby GF C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Harte A Harte Gif
Harte B B Harte Gif
Team Vab B Vejen

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - January 16
Last signup
Monday, December 6, 2021

Organisation
Harte G&IF
Place
Harte Fritidscenter
Address
Stubdrupvej 44
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
hartecup@gmail.com
Harte Indoor cup 2022 map

Tournament overview