Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2022

MIDDELFART SPAREKASSE INDOOR CUP 2022

Hedensted Idrætsforening inviterer til børnestævne i indefodbold i Hedensted Centret

Fredag den 4. februar, lørdag den 5. februar og søndag den 6. februar 2020.

Stævnet afvikles efter DBU's regler for indefodbold med enkelte ændringer, fx holdstørrelsen.

U8 og U9 spilles med 5 spillere på banen, og der spilles med målmand.

Der spilles i følgende rækker:

RÆKKE NIVEAU HOLD MAX SPILLERE MAX HOLD PR RÆKKE
U6 MIX (2016) - 3:3 5 36
U7 MIX (2015) - 3:3 5 36
U8 Drenge (2014) A,B,C 5:5 7 10 pr. række
U9 Drenge (2013) A,B,C 5:5 7 10 pr. række
U10 Drenge (2012) A,B,C 4:4 6 10 pr. række
U11 Drenge (2011) A,B,C 4:4 6 10 pr. række
U12 Drenge (2010) A,B,C 4:4 6 10 pr. række
U13 Drenge (2009) A,B 4:4 6 20 total

...

Når max antallet af hold for en række er nået, kommer efterfølgende tilmeldinger automatisk på en venteliste.

Der vurderes løbende om der skal/kan justeres på antallet af hold i rækkerne.

Vi tilstræber at alle hold får minimum 4 kampe. U6 og U7 garanteres minimum 4 kampe. Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os ret til at slå rækker sammen, eller helt aflyse en række.

Vi henstiller til at holdene melder sig til i det korrekte niveau. Vi forbeholder os ret til at diskvalificere et hold fra stævnet, hvis det tydeligt fremgår af resultaterne at holdet er meldt til i for lavt niveau.

Vi henstiller yderligere til, at der IKKE anvendes DBU Topcenter spillere i C-rækker, og max én DBU Topcenter spiller i B-rækker.

Pigehold må melde til stævnet i årgangen under, dog på samme niveau, som de plejer at spille.

Spilletidspunkt:

Fredag aften: U13 drenge

Lørdag: U6 Mix, U8 + U10 + U12 Drenge

Søndag: U7 Mix, U9 + U11 Drenge

Stævnegebyrer:

U6-U7: 375 kr.

U8-U9: 550 kr.

U10-U13: 475 kr.

U11 – U13 kampene dømmes af eksaminerede dommere.

Vi benytter online kampprogram og registrering af resultater i rækkerne U8-U13 under hele stævnet.

Præmier:

U6 – U7: der vil være pokaler til alle.

U8 – U10: der vil være præmier til alle, og store pokaler til finaleholdene.

U11 – U13: der vil være præmier til finaleholdene

Tilmelding foregår via www.staevner.dk senest onsdag den 6. januar 2022.

Tilmelding er først gældende når betaling er registreret modtaget på Reg. nr. 9570 Konto: 11747248 eller på MobilePay 367417.

Betaling skal mærkes med HoldID Nr + række fra tilmeldingen på stævner.dk

Stævnegebyret refunderes ikke ved afbud efter sidste tilmeldingsfrist.

Skulle der kommer restriktioner igen pga. COVID-19 der gør, at vi ikke kan afvikle stævnet, refunderes stævnegebyret.

Evt. spørgsmål rettes til: hif.staevner@gmail.com

Med sportslige hilsener

Hedensted IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 3+2 375 kr. Lørdag morgen 3 0
U7 Mix Mixed 3+2 375 kr. Søndag morgen 0 0
U8 Drenge A Male A 5+2 550 kr. Lørdag 1 0
U8 Drenge B Male B 5+2 550 kr. Lørdag 2 0
U8 Drenge C Male C 5+2 550 kr. Lørdag 1 0
U9 Drenge A Male A 5+2 550 kr. Søndag 4 0
U9 Drenge B Male B 5+2 550 kr. Søndag 2 0
U9 Drenge C Male C 5+2 550 kr. Søndag 2 0
U10 Drenge A Male A 4+2 475 kr. Lørdag 3 0
U10 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Lørdag 3 0
U10 Drenge C Male C 4+2 475 kr. Lørdag 2 0
U11 Drenge A Male A 4+2 475 kr. Søndag 0 0
U11 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Søndag 0 0
U11 Drenge C Male C 4+2 475 kr. Søndag 0 0
U12 Drenge A Male A 4+2 475 kr. Lørdag 1 0
U12 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Lørdag 1 0
U12 Drenge C Male C 4+2 475 kr. Lørdag 1 0
U13 Drenge A Male A 4+2 475 kr. Fredag aften 0 0
U13 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Fredag aften 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U7 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 4 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Dream Team SB2013 A Sønderborg Boldklub
NBSIF A Kolding
Måbjerg A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U9 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
NBSIF B Kolding

U9 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
NBSIF C Kolding

U10 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hover IF A Hover if Logo Hover if
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U10 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover IF B Hover if Logo Hover if

U10 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hover IF 1 C Hover if Logo Hover if
Hover IF 2 C Hover if Logo Hover if

U11 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BBB1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U12 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BBB2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U13 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - February 6 2022
Last signup
Thursday, January 6, 2022

Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted Centret
Address
Gesagervej 68-70
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
hif.staevner@gmail.com
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2022 map

Tournament overview