KORUP CUP 2022

KORUP CUP 2022

VELKOMMEN TIL KORUP CUP 2020

Der spilles i følgende rækker: Piger/damer og drenge/herrer 2021/2022 årgange.
 .

Præmier:
Der er personlige præmier til nr. 1 – 2 – 3 i hver for række U8 – U13. I finalepuljer er der præmier til nr. 1 - 4

I U5, U6 & U7 er der præmier til alle.

I U14 til U18 i piger og drenge spilles der om penge præmier til nr. 1 – 2 – 3

Herrer & Dame senior:
Puljevinderne går videre til finalepuljen, hvor der spilles om penge præmier til nr. 1 – 2 – 3

1. præmie Herrer senior kr. 6.000,- & Dame senior kr. 3.000,- v/minimum 20 Herrer hold & 10 Dame hold tilmeldt pr. række. Ved flere hold bliver præmierne gradueret opad.

Tilmelding og betaling til:

Henrik Brendholdt, Tlf. 22 75 62 88, E-mail: henrik@brendholdt.com

Ligeledes kan der også tilmeldes her via www.staevner.dk .
Vi vil gerne opfordre jer til, at så vidt det er muligt, at I tilmelder jer via www.staevner.dk

Bindende tilmelding/betaling senest den 20. december 2021 til Nordfyns Bank konto 6866-1043338, eller via MobilePay til 22756288.
Husk at skrive: Klubnavn og række ved betalingen, eller ID fra staevner.dk.

Tilmelding er først gældende, når betaling er registreret.

Pris:
  U5 – U7……....….....…..250 kr.
  U8 – U13.……....……....400 kr.
U14 – U18……….....…....500 kr.
Dame & Herrer senior.... 600 kr.

Følgende rækker kan der tilmeldes i:

Mix U5 Fødselsår 2017 Mix U6 Fødselsår 2016
Mix U7 Fødselsår 2015 Drenge U8 Fødselsår 2014
Drenge U9 Fødselsår 2013 Drenge U10 Fødselsår 2012
Drenge U11 Fødselsår 2011 Drenge U12 Fødselsår 2010
Drenge U13 Fødselsår 2009 Drenge U14 Fødselsår 2008
Drenge U15 Fødselsår 2007 Drenge U16 Fødselsår 2006
Drenge U17 Fødselsår 2005 Herre Senior Fødselsår 1901->
Piger U9 Fødselsår 2013 Piger U10 Fødselsår 2012
Piger U11 Fødselsår 2011 Piger U12 Fødselsår 2010
Piger U13 Fødselsår 2009 Piger U14 Fødselsår 2008
Piger U15 Fødselsår 2007 Piger U16 Fødselsår 2006
Piger U17 Fødselsår 2005 Piger U18 Fødselsår 2004
Dame Senior Fødselsår 1901->

Kvartalsspillere:
Der må maksimalt bruges 1 kvartalsspiller pr. hold, klasselister anvendes ikke.
Holdkort skal udfyldes ved ankomst, indeholdende navne & fødselsdato på alle spillerne

Spilletid:
Spilletiden er 5 minutter pr. kamp, kan dog kun ændres opad, hvis vi mener det letter kampafviklingen. Vi gør opmærksom på at kampene starter til tiden i kampprogram, uanset om holdene er klar eller ej. Alle hold bedes derfor være klar til kamp senest fem minutter før tidspunktet i programmet. Uret kører hele tiden under stævnet. Det er alene kampens dommer, der kan bestemme om tiden må/skal stoppe, hvis dommeren vurderer at der er en alvorlig skade.
Opstilling:
Førstnævnte hold stiller op på banehalvdelen under uret. (Dog undtaget U5, U6 & U7). I tilfælde af trøjelighed, er det førstnævnte hold i programmet, der tager overtræksveste på inden kampen starter. Disse forefindes ved dommerbordet. Førstnævnte hold starter med at give bolden op.
Udskiftning:
Der spilles med flyvende udskiftning, husk dog at spillerne skifter ud modsat dommerbordet og kun fra sidelinjen. U5, U6 & U7 spiller 3:3 på tværs af hallen. U8 & U9 spiller 5:5 på hel bane, mens alle andre rækker spiller 4:4 på hel bane

Spilletidspunkterne er vejledende. Vi forbeholder os ret til at ændre tiderne, for at få alle dagene fyldt op.
Ved for få tilmeldte hold pr. årgang, forbeholder vi os ret til at udvide andre årgange med en ekstra pulje.

DBU Fyn – Regler for indefodbold på små mål!

DRENGE/HERRER: U5 - U7 U8 & U9 U10 - U12 U13 & U14 U15 - U17 Herrer Senior
Spillere på banen max. 3 5 4 4 4 4
Udskiftere (max) 2 2 2 2 2 2
1 spiller over midten Nej Nej Nej Ja Ja Ja
Målmand tage m/hænder Nej Ja Nej Nej Nej Nej
Udvist spiller må erstattes af ny Ja Ja Ja Nej Nej Nej
Udvist spiller til næste scoring XX XX XX Ja Ja Ja
Boldstørrelse 3 3 4 4 5 5

PIGER/DAMER: U9 U10 - U12 U13 - U14 U15 - U18 Dame Senior
Spillere på banen max. 5 4 4 4 4
Udskiftere max. 2 2 2 2 2
1 spiller over midten Nej Nej Ja Ja Ja
Målmand tage m/hænder Ja Nej Nej Nej Nej
Udvist spiller må erstattes af ny Ja Ja Nej Nej Nej
Udvist spiller ude til næste scoring XX XX Ja Ja Ja
Boldstørrelse 3 4 4 4 - 5 5

Placering:
Har 2 eller flere hold lige mange points afgøres holdenes placering således:
1. Opnåede points i indbyrdes kampe.
2. Målforskel i indbyrdes kampe.
3. Flest scorede mål i indbyrdes kampe.
4. Målforskel i alle kampe.
5. Flest scorede mål i alle kampe.
6. Omkamp med normal spilletid. Er denne kamp uafgjort ved spilletids ophør, fortsættes uden afbrydelse til først scorede mål.

Yderligere oplysninger og spørgsmål til:
Brian Holm, tlf. 28 74 10 40.

Der spilles efter egne regler der læner sig op af DBU Fyn’s indendørsregler på små mål, dog kun med maks. 6 spillere på hvert hold, undtaget U8 & U9 hvor det er maks. 7 spillere på hvert hold.

Ændringer i regelsæt:
- Max 200 hold
- Max 6 spillere pr. hold, dog i U8 & U9 max. 7 spillere.
- Max 1 kvartalsspiller pr. hold, klasselister anvendes/accepteres ikke.
- Spilletiden er 5 minutter pr. kamp, som dog kun kan ændres opad.
- Stævneledelsen afgør suverænt alle tvivlsspørgsmål.
- Dommernes afgørelser er endegyldige på banen og kan IKKE ændres.
- Ankomst senest 20 minutter før puljestart, hvor holdkort SKAL være udfyldt. Holdkort udleveres ved indtjekning.
- OBS! Tiden (kampen) stoppes kun når dommeren vurderer, at der er en alvorlig skade.

Specielt for U5-U12:
Hold, der er bagud med tre mål, må indsætte én ekstra spiller på banen. Ved reducering, så holdet er bagud med mindre end 3 mål, tages én spiller ud igen. Hvis holdet er bagud med seks mål, kan det have to ekstra spillere på banen.

Program tilsendes via mail ca. 1 uge før stævnet, men kan også læses på vor hjemmeside: www.korup-fodbold.dk  samt på www.staevner.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U15 Piger Female 6 500 Lørdag eftermiddag d. 8/1 8 0
U14 Drenge Male 6 500 Fredag eftermiddag/aften d. 7/1 6 0
Dame Senior Female 6 600 Lørdag eftermiddag/aften d. 8/1 1 0
U15 Drenge Mixed 6 500 Fredag eftermiddag/aften d. 7/1 11 0
U17 Drenge Mixed 6 500 Fredag aften d. 7/1 2 0
U13 Drenge Male 6 400 Søndag eftermiddag d. 9/1 5 0
U12 Drenge Male 6 400 Lørdag eftermiddag d. 8/1 9 0
U11 Drenge Male 6 400 Søndag eftermiddag d. 9/1 2 0
U10 Drenge Male 6 400 Søndag formiddag d. 9/1 12 0
U9 Drenge (5 mands) Male 7 400 Lørdag morgen d. 8/1 7 0
U17 Piger Female 6 500 Lørdag eftermiddag/aften d. 8/1 0 0
U14 Piger Female 6 500 Lørdag eftermiddag d. 8/1 6 0
Herrer Senior Male 6 600 Lørdag eftermiddag/aften d. 8/1 0 0
U8 Drenge (5 mands) Male 7 400 Lørdag morgen d. 8/1 9 0
U11 Piger Female 6 400 Lørdag formiddag d. 8/1 4 0
U5 (3 mands) Mixed 5 250 Søndag formiddag d. 9/1 3 0
U6 (3 mands) Mixed 5 250 Søndag formiddag d. 9/1 4 0
U16 Drenge Mixed 6 500 Fredag aften d. 7/1 8 0
U18 Piger Female 6 500 Lørdag eftermiddag/aften d. 8/1 1 0
U9 Piger (5 mands) Female 7 400 Lørdag formiddag d. 8/1 1 0
U16 Piger Female 6 500 Lørdag eftermiddag/aften d. 8/1 3 0
U10 Piger Female 6 400 Lørdag formiddag d. 8/1 6 0
U12 Piger Female 6 400 Lørdag formiddag d. 8/1 2 0
U7 (3 mands) Mixed 5 250 Søndag formiddag d. 9/1 11 0
U13 Piger Female 6 400 Lørdag eftermiddag d. 8/1 6 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U15 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag d. 8/1

Teamname LVL Logo Club
Korup Ubberud Ungdom B B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup Ubberud Ungdom A

U14 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften d. 7/1

Teamname LVL Logo Club
Otterup 1 A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup 2 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Korup Ubberud A B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup Ubberud B B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Boeslunde BK B

Dame Senior 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften d. 8/1

Teamname LVL Logo Club
Old enough B Old Enough

U15 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften d. 7/1

Teamname LVL Logo Club
Gylfis Akademi A Privat Hold
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 4 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Skildpadderne A Privat Hold
Vejle drenge
Odense A
OKS 3 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OB1 Odense Boldklub
OB2 Odense Boldklub
Rolfsted A

U17 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften d. 7/1

Teamname LVL Logo Club
Tekkerz09 A
PDIF A Pdif

U13 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag d. 9/1

Teamname LVL Logo Club
Young Boys A Privat Hold
OKS GOPS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Jydebanden A

U12 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag d. 8/1

Teamname LVL Logo Club
OKS Rød A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Stribet B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Hvid B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby 1 B
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BBB1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby 4 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U11 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag d. 9/1

Teamname LVL Logo Club
Korup Ubberud A B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup Ubberud B B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U10 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag d. 9/1

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B
Marienlyst B
Sanderum Boldklub B Sanderum
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Korup Ubberud C B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup Ubberud A B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup Ubberud B B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U9 Drenge (5 mands) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen d. 8/1

Teamname LVL Logo Club
Mg&Bk C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Næsby Boldklub C Odense
Næsby Boldklub B Odense
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U17 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften d. 8/1

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag d. 8/1

Teamname LVL Logo Club
Allesø 1 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Munkebo C
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

Herrer Senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften d. 8/1

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge (5 mands) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen d. 8/1

Teamname LVL Logo Club
Morud 1 B Morud
Årslev 1 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Korup Ubberud A Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup Ubberud B B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup Ubberud C B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Thurø Boldklub B

U11 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag d. 8/1

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby 2 B Næsby Boldklub
Korup Ubberud Ungdom C
Næsby

U5 (3 mands) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag d. 9/1

Teamname LVL Logo Club
BBB Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby pigerne Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U6 (3 mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag d. 9/1

Teamname LVL Logo Club
Korup Ubberud Ungdom Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF B Odense Sv
Morud if B Morud

U16 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften d. 7/1

Teamname LVL Logo Club
Team Sputnik A

U18 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften d. 8/1

Teamname LVL Logo Club
Forza søs B Sydøstsjællands Idrætsefterskole

U9 Piger (5 mands) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag d. 8/1

Teamname LVL Logo Club
Næsby

U16 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften d. 8/1

Teamname LVL Logo Club
Alutagrender.dk A
Korup Ubberud Ungdom B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Fiduserne A Dalum IF Logo Dalum IF

U10 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag d. 8/1

Teamname LVL Logo Club
Thurø Thurø Boldklub
Korup Ubberud Ungdom C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Næsby 2 Næsby Boldklub
Næsby
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag d. 8/1

Teamname LVL Logo Club
Dalum u12 A Dalum
Korup Ubberud Ungdom C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U7 (3 mands) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag d. 9/1

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 4 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Mg & Bk piger U7/U8 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Korup Ubberud A Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup Ubberud B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag d. 8/1

Teamname LVL Logo Club
Dalum - Rød B Dalum
Dalum - Sort C Dalum
Team First Lease / Autohuset Vestergaard B
Korup Ubberud A C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup Ubberud B C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - January 9 2022
Last signup
Friday, December 10, 2021

Organisation
Korup IF
Place
Korup Kultur- & Idrætscenter
Address
Præstevej 12
Postalcode
5210
City
Odense NV
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
henrik@brendholdt.com
KORUP CUP 2022 map

Tournament overview