Kellmann's VVS Cup 2021 (AFLYST)

AFLYST GRUNDET CORONA. Se mere info på www.mif.dk

Spilleregler:
Der spilles efter de gældende DBU regler, som findes i dommertårnet.

U6 og U7 Poder spiller på en halv bane med 3mands mål og en kamptid på 7 minutter.
U8, U9 og U10 spiller med sænket overligger, og en kamptid på 9 minutter.
U11 og U12 spiller 9 minutter.
U13 spiller 10 minutter.

Der tages forbehold for flytning/sammenlægning af rækker i tilfælde af for mange eller for få tilmeldte hold i en række.

Vi håber, klubberne vil tilmelde i de rigtige rækker, så vi får gode, fair og lige kampe.

Præmier:
Der er præmier til alle spillere i U6 og U7 + overraskelse.
Der er præmie til nr. 1 og nr. 2 i de øvrige rækker - max. 7 spillere.
Spurgtpræmier til holdene som scorer hvert 50. mål (fra U8 og op efter).

Holdpris:
200 kr. pr. hold for poder
325 kr. pr. hold for øvrige hold
Gebyret kan overføres til MIF Fodbolds konto i Andelskassen, reg.-nr. 5953, konto-nr. 0001 014 997,
senest 8 dage inden spilledato. Husk at angive klub og række. (venligst oplys om overførslen på mail: lasse@mif.dk)
Alternativt kan der betales kontant eller via MobilePay på dagen.

Afbud:

Ved afbud indtil tilmeldingsfristen udløber, betales der ikke noget.
Ved afbud senest 7 dage før stævnet, betales halvt gebyr.
Ved afbud indtil 2 dage før stævnet, betales almindeligt gebyr.
Ved afbud senere end 2 dage før stævnet, betales dobbelt gebyr.

Spilledage:
(Stævnet vil så vidt muligt, blive afviklet på følgende dage)
Lørdag den 18. december:
Poder U6 Mix
Poder U7 Mix
U8 Piger A – B
U8 Drenge A – B
U9 Piger A – B
U9 Drenge A – B – C
U10 Piger A – B
U10 Drenge A – B – C

Søndag den 19. december:
U11 Piger A – B
U11 Drenge A – B – C
U12 Piger A – B
U12 Drenge A – B – C
U13 Piger A – B
U13 Drenge A – B – C

Program:
Programmet offentliggøres på hjemmesiden www.mif.dk når det foreligger, samt sendes ud via mail til de tilmeldte hold.

Tilmeldingsfrist:
Søndag den 28. november 2021

Spørgsmål:
Kontakt stævneleder Lasse Duus på
Tlf.: 20941434
Mail: Lasse@mif.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Poder U6 Mix Mixed 7 200 Forventet dag: Lørdag 6 0
Poder U7 Mix Mixed 7 200 Forventet dag: Lørdag 10 0
U8 Piger A Female A 7 325 Forventet dag: Lørdag 1 0
U8 Piger B Female B 7 325 Forventet dag: Lørdag 1 0
U8 Drenge A Male A 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U8 Drenge B Male B 7 325 Forventet dag: Lørdag 4 0
U9 Piger A Female A 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U9 Piger B Female B 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U9 Drenge A Male A 7 325 Forventet dag: Lørdag 1 0
U9 Drenge B Male B 7 325 Forventet dag: Lørdag 6 0
U9 Drenge C Male C 7 325 Forventet dag: Lørdag 1 0
U10 Piger A Female A 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U10 Piger B Female B 7 325 Forventet dag: Lørdag 2 0
U10 Drenge A Male A 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U10 Drenge B Male B 7 325 Forventet dag: Lørdag 5 0
U10 Drenge C Male C 7 325 Forventet dag: Lørdag 4 0
U11 Piger A Female A 7 325 Forventet dag: Søndag 1 0
U11 Piger B Female B 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U11 Drenge A Male A 7 325 Forventet dag: Søndag 2 0
U11 Drenge B Male B 7 325 Forventet dag: Søndag 2 0
U11 Drenge C Male C 7 325 Forventet dag: Søndag 8 0
U12 Piger A Female A 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U12 Piger B Female B 7 325 Forventet dag: Søndag 1 0
U12 Drenge A Male A 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U12 Drenge B Male B 7 325 Forventet dag: Søndag 1 0
U12 Drenge C Male C 7 325 Forventet dag: Søndag 3 0
U13 Piger A Female A 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U13 Piger B Female B 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U13 Drenge A Male A 7 325 Forventet dag: Søndag 2 0
U13 Drenge B Male B 7 325 Forventet dag: Søndag 3 0
U13 Drenge C Male C 7 325 Forventet dag: Søndag 1 0

Signetud teams

Poder U6 Mix 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg fremad Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hørup Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
BNS 1 A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Bns 2 A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

Poder U7 Mix 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Midtals IF C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
BNS Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Sønderborg fremad Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Hørup C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lysabild U7 hold 1 Lysabild SG Logo Lysabild SG
Lysabild U7 hold 2 Lysabild SG Logo Lysabild SG
Sønderborg Boldklub 1
Sønderborg Boldklub 2

U8 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Pigebanden B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U8 Piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Pigebanden B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U8 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl B Sønderborg
Midtalt IF Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Hørup ui C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Boldklub

U9 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
DreamTeam SB 2013 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U9 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sønderborg Fremad 1 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Midtals fodbold B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
BNS B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U9 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Fremad 3 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Lysabild B Lysabild SG Logo Lysabild SG

U10 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bov if B BOV IF Logo BOV IF
Midtals1 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Hørup ui B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Nord-Als boldklub B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Lysabild sg B Lysabild SG Logo Lysabild SG

U10 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bov if C BOV IF Logo BOV IF
Nordals boldklub C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Midtals2 C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Lysabild sg Lysabild SG Logo Lysabild SG

U11 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl u11 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Boldklub A Sønderborg Boldklub

U11 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bui fodbold B Broager UI Logo Broager UI
Bov IF BOV IF Logo BOV IF

U11 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Boldklub C Sønderborg Boldklub
Sønderborg Boldklub C Sønderborg Boldklub 2
Hørup Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup gule C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Midtals IF Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Bov IF BOV IF Logo BOV IF
Bui fodbold C Broager UI Logo Broager UI
EC Sølsted C Tønder

U12 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl u11 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Boldklub B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U12 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Boldklub C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Midtals IF C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Notmark C Notmark SU Logo Notmark SU

U13 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Frisør Morgenhår A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
EC Sølsted A

U13 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hørup ui Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U13 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lysabild C Lysabild SG Logo Lysabild SG

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - December 19
Last signup
Tuesday, November 30, 2021

Organisation
Midtals Idrætsforening
Place
Augustenborghallerne
Address
Kettingvej 19a
Postalcode
6440
City
Augustenborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
lasse@mif.dk
Kellmann's VVS Cup 2021 (AFLYST) map

Tournament overview