Sportmaster cup 2022

Horsens fS Indbyder til Sportmaster Cup 7. – 9. januar 2022

Drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14 og U15 i Vesthallen, Torstedhallen, Hattinghallen og Stensballehallen.

Præmier: Statuetter til alle spillere fra U6-U12 samt finalepræmier fra U8 til U15 til nr. 1, 2 og 3 i alle rækker.

Niveau-opdeling i A, B og C-rækker (maks. 12 hold pr. række). Max. 24 hold i hver årgang U6-U7 - ingen niveau opdeling.

Alle hold er garanteret minimum 4 kampe.

Årgangene bliver lukket når de er fyldt, så det er først til mølle. Spilletid: 7 minutter

U6 og U7 spiller 3 bold - spiller søndag

U8 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U9 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U10 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U11 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U12 spiller 4 mands bold - spiller søndag

U13 spiller 4 mands bold - spiller fredag aften

U14 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U15 spiller 4 mands bold - spiller søndag

Holdgebyr U6 og U7 pris pr. hold kr. 400,- (præmier til max. 5 spillere pr. hold)

U8 - U15 pris pr. hold kr. 500,- (præmier til max. 6 spillere pr. hold)

Tilmelding foregår på staevner.dk (husk niveau skal angives ved tilmelding) og er først gældende når indbetalingen er registreret (husk at oplyse årgang, klub og holdnavn). Tilmelding: senest den 15. december 2021.

Indbetaling skal ske ved tilmelding på konto: 5376-0000242062

Spørgsmål kan rettes til: kontor@horsensfs.dk

Program uploades ca. 1 uge før stævnet.

Vi forbeholder os ret til at slå niveauinddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U6 Mixed 3 400 Søndag 9/1 - formiddag 0 0
Drenge U7 Mixed 3 400 Søndag 9/1 - formiddag 0 0
Drenge U8 Male A 5 500 Lørdag d. 8. januar 0 0
Drenge U8 Male B 5 500 Lørdag d. 8. januar 0 0
Drenge U8 Male C 5 500 Lørdag d. 8. januar 0 0
Drenge U9 Male A 5 500 Lørdag d. 8. januar 1 0
Drenge U9 Male B 5 500 Lørdag d. 8. januar 1 0
Drenge U9 Male C 5 500 Lørdag d. 8. januar 1 0
Drenge U10 Male A 5 500 Lørdag d. 8. januar 0 0
Drenge U10 Male B 5 500 Lørdag d. 8. januar 0 0
Drenge U10 Male C 5 500 Lørdag d. 8. januar 0 0
Drenge U11 Male A 4 500 Lørdag d. 8. januar 0 0
Drenge U11 Male B 4 500 Lørdag d. 8. januar 0 0
Drenge U11 Male C 4 500 Lørdag d. 8. januar 0 0
Drenge U12 Male A 4 500 Søndag d. 9. januar 0 0
Drenge U12 Male B 4 500 Søndag d. 9. januar 0 0
Drenge U12 Male C 4 500 Søndag d. 9. januar 0 0
Drenge U13 Male A 4 500 Fredag d. 7. januar 0 0
Drenge U13 Male B 4 500 Fredag d. 7. januar 0 0
Drenge U13 Male C 4 500 Fredag d. 7. januar 0 0
Drenge U14 Male A 4 500 Lørdag d. 8. januar 0 0
Drenge U14 Male B 4 500 Lørdag d. 8. januar 0 0
Drenge U14 Male C 4 500 Lørdag d. 8. januar 1 0
Drenge U15 Male A 4 500 Søndag d. 9. januar 0 0
Drenge U15 Male B 4 500 Søndag d. 9. januar 1 0
Drenge U15 Male C 4 500 Søndag d. 9. januar 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Drenge U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9/1 - formiddag

Teamname LVL Logo Club

Drenge U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9/1 - formiddag

Teamname LVL Logo Club

Drenge U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 7. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 7. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 7. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9. januar

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - January 9 2022
Last signup
Wednesday, December 15, 2021

Organisation
Horsens FS
Place
Vesthallen
Address
Fussingsvej 61
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
kontor@horsensfs.dk
Sportmaster cup 2022 map

Tournament overview