Skals Cup 2021

Det er med stor fornøjelse, at Skals Fodboldforening - Valkyrien igen i år kan indbyde til det populære indefodboldstævne for børne- og ungdomsspillere:

Skals Cup (skalscup.dk)

DATO: 27. - 28. november samt  04. - 05. december.

STED: Skals Idrætscenter, Kærvej 9, 8832 Skals, tlf. 86 69 41 50.

Der garanteres MINIMUM 4 KAMPE PR. HOLD !

SPILLERANTAL: Max. 6 (7) spillere pr. hold, - dog undtaget U6 - U7, hvor der spilles Jyske 3-bold efter DBU-Jyllands regler. U8 spiller på hel bane!
Bemærk: U8, U9 og U10 spiller 5-mands. Her er det tilladt at have syv spillere med på et hold!

RÆKKER: 
U6 og U7 (3 mands): Mix.  
U8 - U10: Puljerne inddeles efter "A" (Ajax), "B" (Barcelona) og "C" (Chelsea)-rækker. Ved tilmelding angiv venligst om holdet er A, B eller C. 
U11 - U15: Puljerne inddeles efter AB og BC-rækker.  
”AB-rækken” tiltænkt A-spillere samt de stærkere B-spillere, og
”BC-rækken” tiltænkt C-spillere samt de svagere B-spillere.

PRÆMIER: I U6 - U12 er der fine præmier til ALLE spillere.
U6 - U7 (3-mands): Præmier til 5 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).
U8 - U12: Præmier til 6 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller). (U8, U9 og U10 er der præmier til 7 spillere pr. hold)
Bemærk: I U8, U9 og U10 "A"-rækken er der personlige præmier til nummer 1 og 2!

I øvrige rækker er der personlige præmier til minimum nr. 1 og nr. 2 i hver række (max. 6 pr. hold, - her kan der ikke tilkøbes ekstra præmier). I U16 er der kontante præmier til vinderne.

DOMMERE: Alle kampene dømmes af vore egne dommere.

PROGRAM: Offentliggøres på skalscup.dk ca. en uge før spilledato.

TILMELDING: Efter ”først-til-mølle-princippet”, - rækkerne kan blive overtegnede…

BETALING på stævnekontoret inden første kamp!

(OBSDer tages forbehold for ændring af  de forventede spilletidspunkter (se nedenfor), samt evt. sammenlægning af rækker/årgange ved for få tilmeldinger i en række...)

Yderligere information på vores hjemmeside skalscup.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 MIX 2016 Mixed 3 300 Lør 27/11 formiddag 18 1
U7 Piger 2015 Female 3 300 Lør 27/11 formiddag 6 0
U7 Drenge 2015 Male 3 300 Lør 27/11 formiddag 17 0
U8 Drenge 2014 Mixed A 5 400 Lør 27/11 formiddag 16 0
U8 Drenge 2014 Male B 5 400 Lør 27/11 formiddag/middag 8 0
U8 Drenge 2014 Male C 5 400 Lør 27/11 middag 2 0
U9 Piger 2013 Female 5 400 Lør 27/11 middag/eftermiddag 15 0
U9 Drenge 2013 Male A 5 400 Søndag d. 28/11 formiddag 14 0
U9 Drenge 2013 Male B 5 400 Søndag d. 28/11 formiddag 2 0
U9 Drenge 2013 Male C 5 400 Søndag d. 28/11 formiddag 4 0
U10 Drenge 2012 Male A 5 400 Søndag d. 28/11 middag/eftermiddag 13 0
U10 Drenge 2012 Male B 5 400 Søndag d. 28/11 middag/eftermiddag 6 0
U11 Piger 2011 Female 4 400 Lør 04/12 formiddag 4 0
U11 Drenge 2011 "AB" Male AB 4 400 Lør 04/12 formiddag 2 0
U11 Drenge 2011 "BC" Male BC 4 400 Lør 04/12 middag 14 0
U12 Drenge 2010 "AB" Male AB 4 400 Lør 04/12 middag/eftermiddag 13 0
U12 Drenge 2010 "BC" Male BC 4 400 Lør 04/12 middag/eftermiddag 15 0
U13 Piger 2009 "AB" Female AB 4 450 Søndag 05/12 formiddag 1 0
U13 Piger 2009 "BC" Female BC 4 450 Søndag 05/12 formiddag 5 0
U13 Drenge 2009 "AB" Male 4 450 Søndag 05/12 formiddag/middag 6 0
U13 Drenge 2009 "BC" Male BC 4 450 Søndag 05/12 formiddag/middag 10 0
U14 Piger 2008 Female 4 450 Søndag 05/12 middag 1 0
U14 Drenge 2008 "AB" Male AB 4 450 Søndag 05/12 middag 1 0
U14 Drenge 2008 "BC" Male BC 4 450 Søndag 05/12 middag 14 0
U15 Drenge 2007 "AB" Male AB 4 450 Søndag 05/12 middag/eftermiddag 7 0
U15 Drenge 2007 "BC" Male BC 4 450 Søndag 05/12 middag/eftermiddag 7 0
U15 Piger 2008 Female 4 450 Søndag 05/12 eftermiddag 4 0
U16 Drenge 2007 Male 4 500 Lør 04/12 eftermiddag/aften 3 0
U10 Drenge 2012 Male C 5 400 Søndag 28/11 middag/eftermiddag 0 0
U12 Piger 2010 Female 4 400 Lørdag 04/12 middag 10 0

Signetud teams

U6 MIX 2016 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lør 27/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skive IK (Åkjær) 1 C Skive IK Logo Skive IK
Skive IK (Åkjær) 2 Skive IK Logo Skive IK
NUGF C Nørremarken Ugf
Grøn Magi 1 C Viborg FF Logo Viborg FF
Grøn Magi 2 C Viborg FF Logo Viborg FF
Borup/Skals
NUGF 2 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg SIK 1
Viborg SIK 2
Viborg SIK 3

U7 Piger 2015 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 27/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF (1) C
Overlund GF (2) C Overlund Gf
Overlund GF (3) C Overlund Gf
Feriepartner Vejlby Klit B Lemvig
Team Viborg 1 B
Team Viborg 2 B

U7 Drenge 2015 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 27/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Skive IK (Åkjær) Skive IK Logo Skive IK
Overlund Overlund GF Logo Overlund GF
Sjørslev-Demstrup IF C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 4 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg FF (1)
Viborg FF (2)
Ravnsbjerg IF B
Rosendal IK B
IK Frem Skørping B
Gødvad IF B

U8 Drenge 2014 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 27/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Viborg Søndermarken IK A Viborg Søndermarken Ik
Viborg Søndermarken IK B Viborg Søndermarken Ik
Viborg Søndermarken IK 1 C Viborg Søndermarken Ik
Skive IK - Egeris A
NUGF ! C
NUGF 2 C
IF Trojka Team Nørreå B
Viborg FF A
HA 85 (1) B
HA 85 (2) B
BMK B
BMK C
Vegger IF C
Struer Boldklub C

U8 Drenge 2014 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 27/11 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Viborg Søndermarken IK 2 C Viborg Søndermarken Ik
Skive IK - Egeris B
Hadsund boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Sunds IF B
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF
Viborg FF B
Rosendal IK B

U8 Drenge 2014 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 27/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Viborg FF C

U9 Piger 2013 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 27/11 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skive IK C Skive IK Logo Skive IK
NUGF piger 1 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF piger 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
SUB 88 C
Rebild Syd B
Ravnsbjerg IF B
Team Viborg B Team Viborg
Viborg FF C
Rosendal IK B
ØBG Silkeborg B
Støvring IF 1 B Støvring
Støvring IF 2 B Støvring
ØBG Silkeborg (U10 1) C
ØBG Silkeborg (U10 2) C

U9 Drenge 2013 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
NUGF 1 B Viborg
Nugf 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Rask mølle 1 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Låsby Boldklub B
Alhedens IF B
KVIK/Aalestrup B
Kvik/aalestrup C
Viborg Søndermarken 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U9 Drenge 2013 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sjørslev-Demstrup IF C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Ikast FC B

U9 Drenge 2013 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Farsø-ullits ik C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø-Ullits IK C
Team Gården C

U10 Drenge 2012 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/11 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF (Grøn) C Bredballe IF Logo Bredballe IF
BMK 90 B
Rask Mølle A Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Rask Mølle 2 B Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Helsted Fremad A
AIF/Alheden C
AIF/Alheden (2) C
Løgstør IF A
Løgstør IF B
Tjele Vest Sport B
Svenstrup-Godthåb IF

U10 Drenge 2012 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/11 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe if (Gul) B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Sjørslev-Demstrup IF C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Rask Mølle 3 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Tjele vest sport B Tjele Vest Sport

U11 Piger 2011 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 04/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
De Gule Bier C Skive Ik
SUB 88 (1)
SUB 88 (2) B

U11 Drenge 2011 "AB" 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 04/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Balle A
Skørping A

U11 Drenge 2011 "BC" 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 04/12 middag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 (1) C
SUB 88 (2) C
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Løgstrup I B Løgstrup
Løgstrup II C Løgstrup
Hobro IK (1) B
Hobro IK (2) B
Frederiks AIF 1 B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Frederiks AIF 2 C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Farsø/Ullits IK 1 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø/Ullits IK 2 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U12 Drenge 2010 "AB" 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 04/12 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BMK 90 B
Magic Boys A
Farsø Ullits IK B Farsø
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Eastside 2 A Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Eastside 3 A Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Eastside 4 A Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Spentrup/Ommersyssel IF A
SHN-Ulfborg B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
TEAM MS 1 A Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
HA 85 B
Svigermors drøm A

U12 Drenge 2010 "BC" 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 04/12 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sjørslev-Demstrup IF 1 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Sjørslev-Demstrup IF 2 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Farsø Ullits IK C Farsø
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
Eastside 1 C Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Spentrup/Ommersyssel IF C
Farstrup BK Hold 1 C
Farstrup BK Hold 2 C
BT/SVIF C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Rebild Syd C Rebild Syd
Tjele vest sport B Tjele Vest Sport
TEAM MS 1 B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening

U13 Piger 2009 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 2009 "BC" 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 C
SGF 1 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
SGF 2 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
BMK 90 B
Rebild Syd C

U13 Drenge 2009 "AB" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/12 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Farsø Ullits IK A Farsø
Green Boys A Viborg FF Logo Viborg FF
Løgstør IF A
Løgstør if (2) B
Team United A
Sundby Thy Gulvmontering A

U13 Drenge 2009 "BC" 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/12 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Holstebro boldklub 1 B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Sjørslev-Demstrup IF C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Farsø Ullits IK C Farsø
Bording IF 1 C Bording If
Bording IF 2 C Bording If
Sparkær IF B
Aif/alheden (1) B
Ans if B Ans IF Logo Ans IF
SUB 88 C

U14 Piger 2008 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/12 middag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 C SUB 88 Logo SUB 88

U14 Drenge 2008 "AB" 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/12 middag

Teamname LVL Logo Club
Team X A Struer

U14 Drenge 2008 "BC" 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/12 middag

Teamname LVL Logo Club
De Grønne Ærter C Privat
Sjørslev-Demstrup IF C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
HGF U14dr 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HGF U14dr 2 B Hammel
Sjørslev-Demstrup 2 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
NUGF (1) B
NUGF (2) B
Team X Go B Struer
Team X Stars C Struer
Team X Pro B Struer
SSB1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Team United
BMK 90 B

U15 Drenge 2007 "AB" 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/12 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Glenns Drenge B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
De Sløve Skildpadder 1 B Horsens
De Sløve Skildpadder 2 B Horsens
SUB 88 A
Team X U14 B Struer
Thisted Allstars A
BMK 90 A

U15 Drenge 2007 "BC" 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/12 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AIF/NBK C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
FC Young Guns B Privat
SUB C
Napoli B
Team Mandehørm C
Team X Pro B Struer
Daddy Deans Drømmehold B

U15 Piger 2008 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 05/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 (1) B SUB 88 Logo SUB 88
SUB 88 (2) SUB 88 Logo SUB 88
SUB 88 (3) B SUB 88 Logo SUB 88
FC Thy Piger B

U16 Drenge 2007 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 04/12 eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
De Sløve Skildpadder 1 B Horsens
De Sløve Skildpadder 2 C Horsens
Eastside A

U10 Drenge 2012 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 28/11 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 2010 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 04/12 middag

Teamname LVL Logo Club
Fodboldstjernerne A Fodboldstjernerne
SUB 88 C SUB 88 Logo SUB 88
Helsted B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
BT/SVIF C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
AIF/Alheden (2) B
Alhedens IF B
Team Viborg 2 B Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 1 A Team Viborg Logo Team Viborg

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
November 27 - December 5 2021
Last signup
Wednesday, November 24, 2021

Organisation
Skals Fodboldforening Valkyrien
Place
Skals Idrætscenter
Address
Kærvej 9
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
skalscup@skalsff.dk
Skals Cup 2021 map

Tournament overview