Tved Cup 2022

Tved Boldklub og Fynske Bank invitere til ungdomsstævne i indefodbold

Tved Cup 2022 14.-16. Januar i Tved Hallen

Der spilles i flg. drengerækker:

Drenge: Forventet starttidspunkt

U6 – årgang 16/17 (spiller 3:3 på tværs/små mål) Lørdag formiddag
U7 – årgang 15 (spiller 3:3 på tværs/små mål) Lørdag formiddag
U8 – årgang 14 (spiller 5:5 – 7 spillere i alt) Lørdag middag
U9 – årgang 13 Lørdag middag
U10 – årgang 12 Lørdag eftermiddag
U11 – årgang 11 Lørdag eftermiddag
U12 – årgang 10 Søndag formiddag
U13 – årgang 09 Søndag formiddag
U14 – årgang 08 Søndag eftermiddag
U15 – årgang 07 Fredag aften
U16U17 – årgang 06/05 Fredag aften

Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os ret til at sammenlægge rækker.

Præmier:
Der er præmier til nr. 1, 2 og 3 i alle rækker. Undtagen U6 og U7, hvor der er præmier til alle.
(Samt naturligvis som altid masser af andre præmier til flotte mål, gode redninger etc.)

Tilmelding og stævnegebyr:
Tilmelding via Staevner.dk eller på mail til ungdom@tvedboldklub.dk
Stævnegebyr Kr. 350,- pr. hold – indbetales ved tilmelding til mobilepay 12823 eller reg. nr.: 0815 konto nr.: 0000-820733 i Fynske Bank – Påfør klubnavn og årgang ved indbetalingen

TILMELDING ER FØRST BEKRÆFTET NÅR BETALING ER MODTAGET
SENESTE TILMELDING 31/12-2021

Kontaktperson:
Evt. spørgsmål kan sendes til ungdom@tvedboldklub.dk eller kontakt Tved Boldklubs ungdomsformand Claus Halkjær på telefon 20 235 235

Program:
Programmet er klar til download på www.tvedboldklub.dk senest 8/1 2022

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Mixed 6 350 Søndag formiddag 3 0
U13 Mixed 6 350 Søndag formiddag 6 0
U14 Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 2 0
U15 Mixed 6 350 Fredag aften 9 0
U16/U17 Mixed 6 350 Fredag aften 3 0
U6 Mixed 6 350 Lørdag formiddag 1 0
U7 Mixed 6 350 Lørdag formiddag 4 0
U8 Mixed 7 350 Lørdag middag 3 0
U9 Mixed 7 350 Lørdag middag 6 0
U10 Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 4 0
U11 Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SFB1 B
SFB2
SFB3

U13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Stjernen BK - 1 A Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stjernen BK - 2 C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Stenstrup IF C Stenstrup If
Stenstrup IF 2 C Stenstrup If
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Stenstrup IF 2 C Stenstrup If
Stenstrup IF C Stenstrup If

U15 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
NØFF 3 Dalby IF Logo Dalby IF
SFB 1 Sfb
Tved 3 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
NØFF 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
NØFF 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Rolfsted A

U16/U17 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Tekkerz09 A
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tved 1 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tved 1 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Thurø 1 Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Thurø 2 Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Thurø Boldklub B

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Mg&Bk B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Næsby Boldklub B Odense
Næsby Boldklub C Odense

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
S.f.B 3 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.f.B 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.f.B 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Stenstrup IF (1) C Stenstrup If
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Stenstrup IF C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF

U19/U21 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
14. - January 16 2022
Last signup
Friday, December 31, 2021

Organisation
Tved Boldklub
Place
Tved Hallen
Address
Skolevej 4 A
Postalcode
5700
City
Svendborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
ungdom@tvedboldklub.dk
Tved Cup 2022 map

Tournament overview