Hørning IF Julecup 2021

Velkommen til Hørning IF Fodbold Julecup 2021

Vi glæder os til at se spillere, trænere, ledere, forældre og publikum til vores 36. indendørs julestævne i Hørning. Vi spiller mellem jul og nytår, 27.-30. december. Stævnet er et af de største endags stævner i Midtjylland, hvor der er garanti for hygge og spændende kampe i gode omgivelser. Her er garanti for gode mål og flotte detaljer - og der er slik til de ekstra gode mål, redninger og detaljer.

Vi glæder os til at se rigtig mange klubber og hold til nogle gode dage med top underholdende kampe.

OBS: Der spilles på store 7/8-mands mål fra U10 og opefter.

Pengepræmier i seniorrækken.

Spilleregler: Der spilles efter DBU Jyllands indendørsregler til og med U9 og med vores egne regler for 7/8-mands mål fodbold fra U10 og opefter. Der spilles 7 minutter pr. kamp

Reglerne kan læses her  https://teamhif.dk/julecup/regler-for-julecup/

U6 & U7 spilles 3:3 på tværs på små mål – max. 5 spillere på et hold.

U8 & U9 spilles 5:5 - max 8 spillere på et hold.

U10 og opefter spilles 4:4 på 7/8-mands mål - max 6 spillere på et hold. Husk målmand + målmandshandsker
U10-piger er dog 5:5 på 7/8-mands mål - max 8 spillere på et hold. Husk målmand + målmandshandsker

Alle hold er garanteret min. 4 kampe.

Spillested: Hørning Idrætscenter, Toftevej 53, 8362 Hørning

I Café Sejr er der mulighed for at købe kaffe, te, sodavand, slik, sandwich og varm mad.

Dommer: Der dømmes med dommere fra Århus Dommerklub i seniorrækkerne og U13-U19. Yngre rækker dømmes af lokale dommere. U6 & U7 dømmes af en fra de hold, der er på banen.

Præmier: Der er præmier til nr. 1 og 2 i hver række fra U10 - max 6 spillere pr. hold. I U6-U9 er der medaljer til alle spillere.

Pengepræmier til seniorer:  Nr. 1. kr. 2.000,- og nr. 2. kr. 1000,- pr. række

Spilleplan: Programmet sendes ud i uge 51 og lægges på vores hjemmeside: https://www.teamhif.dk/julecup/program/

Holdgebyr

U6 & U7: kr. 275,00

U8-U19: kr. 425,00

Seniorhold: kr. 750,00

Betaling skal ske ved tilmelding - betalingslink følger, når man har tilmeldt holdet.

Et hold er først endeligt tilmeldt, når holdgebyret er betalt. Tilmeldingen er bindende.

Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre turneringsform, eller aflyse ved for få tilmeldinger. Ved aflysning af en række refunderes holdgebyret.

SIDSTE FRIST FOR TILMELDING ER DEN 15. DECEMBER

Tilmelding kan kun ske via staevner.dk

Spørgsmål pr. mail til julecup@teamhif.dk

OBS. OBS. OBS. Hvis der bliver nedlagt rækker åbnes der for flere hold i de andre rækker.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6-Mix Mixed 3 275 Tirsdag 28/12 10 0
U7-Mix Mixed 3 275 Tirsdag 28/12 19 0
U8-drenge Male 5 425 Mandag 27/12 12 1
U9-drenge Male 5 425 Mandag 27/12 11 0
U16-drenge Male 4 425 Mandag 27/12 1 0
U10-drenge Male 4 425 Tirsdag 28/12 13 0
U10-piger Female 5 425 Tirsdag 28/12 3 0
U11-piger Female 4 425 Tirsdag 28/12 1 0
U11-drenge Male 4 425 Tirsdag 28/12 8 0
U12-drenge Male 4 425 Onsdag 29/12 17 6
U12/U13-piger Female 4 425 Onsdag 29/12 22 8
U13-drenge Male 4 425 Onsdag 29/12 14 2
Seniorkvinder Female 4 750 Onsdag 29/12 11 1
U14-piger Female 4 425 Torsdag 30/12 6 0
U14-drenge Male 4 425 Torsdag 30/12 3 0
U15/16-piger Female 4 425 Torsdag 30/12 5 0
U15-drenge Male 4 425 Torsdag 30/12 5 0
U19-drenge Male 4 425 Torsdag 30/12 3 0
Herrer senior Male 4 750 Mandag 27/12 10 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6-Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Bredballe if 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if 2 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U7-Mix 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Stilling IF B Stilling IF Logo Stilling IF
Odder 1 A Odder IGF Logo Odder IGF
Odder 2 B Odder IGF Logo Odder IGF
Odder 3 B Odder IGF Logo Odder IGF
Tmg 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Hørning 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
TMG 1 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Tmg 3 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U8-piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 27/12

Teamname LVL Logo Club

U8-drenge 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Mandag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FC Skanderborg A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Solbjerg IF 1 C

U8/U9-piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 27/12

Teamname LVL Logo Club

U9-drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 3 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
VSK Aarhus Ellevang C Risskov
Bmi 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Bmi 2 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening

U16-drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 27/12

Teamname LVL Logo Club

U10-drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad B B Give Fremad Logo Give Fremad
TMG U10 B B Tmg
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Team CR7 C
BMI C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hørning 4 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hørning 1 A
Hørning 2 B
Hørning 3 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Funder GF B Funder GF Logo Funder GF

U10-piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Østbirk if u10-piger C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Åbyhøj B Åbyhøj

U11-piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF C Hørning

U11-drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
KHIF C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Harlev IK u11 B B Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK u11 C C
Hørning 1 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 4 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
TMG C Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Hørning 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 3 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U12-drenge 10 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Horsens Nord A Horsens Nord
KHIF U12 1 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Khif u12 2 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF U12 3 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Hørning IF - X B Hørning
Hørning IF - Y Hørning
Stjær boldklub C Stjær Boldklub
Silkeborg IF 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 3 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF

U12-piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club

U12/U13-piger 9 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg pigerne C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Østbirk 1 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Østbirk 2 C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hørning if 3 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning - hold 2 C
Hørning - hold 1
søften 1 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
søften 2 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
søften 3 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U13-drenge 11 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ry Fodbold B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Hørning if c1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
TMG C Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Stensballe IK 2 B Horsens
Hørning IF B B
Hørning IF A A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
SIF 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hørning IF C C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Frisør Morgenhår A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

Seniorkvinder 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF A Romalt If
Hørning IF C Hørning
Egmont Rollators FC Egmont Rollators Fc
Kamelklubben og venner B Kamelklubben Og Venner
GFS Fodbold B Galten Fs
Solbjergs Oldgirls C Solbjerg

U14-piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Team Rævene B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Team Fox B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U14-drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning if C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U15/16-piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 30/12

Teamname LVL Logo Club
HT/SIK B Ht/sik
Napoli A Napoli

U15-drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning 1 B Hørning
Hørning 2 B Hørning

U19-drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Balle old boys A
DP SES B

Herrer senior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Tumperne C
Discipulos A Skanderborg
Per A
VintageCrew #2 B
TeamniclaRs
Havnekranerne A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 30
Last signup
Saturday, December 11, 2021

Organisation
Hørning Idræts Forening
Place
Hørning Idrætscenter
Address
Toftevej 53
Postalcode
8362
City
Hørning
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
julecup@teamhif.dk
Hørning IF Julecup 2021 map

Tournament overview