Sportigan Langebæk Cup 2022

SPORTIGAN LANGEBÆK CUP 2022.

Langebæk Alliancen inviterer til indendørsfodboldstævne.

Igen i år, vil indendørsstævnet blive afviklet, over to weekender.

(Langebækhallen, Åløkkevej 2, 4773 Stensved).

Det sker i weekenderne d. 21-22-23 januar og d. 29-30 januar.

Alle hold får minimum 3 kampe.

I årgangene U7-U8-U9 vil der være medaljer til alle.

I drenge-rækkerne U10-U11-U12-U13, vil der være flotte præmier til nr. 1, 2 og 3.

Der vil vanen tro, være flotte REMA 1000 holdposer i årgangene U7-U13.

I U14-U15-U17 Bliver der spillet om, flotte pengepræmier.

I rækkerne U10 til U17 kårer vi stævnes spiller.

Der spilles i følgende rækker :

FREDAG D. 21 JANUAR : U14 DRENGE

LØRDAG D. 22 JANUAR : U7 MIX -  U12 DRENGE - U17 DRENGE

SØNDAG D. 23 JANUAR : U9 MIX - U11 DRENGE

LØRDAG D. 29 JANUAR : U13 DRENGE - U15 DRENGE

SØNDAG D. 30 JANUAR : U8 MIX - U10 DRENGE

Tilmelding og betaling :

Holdgebyr pr hold U7-U13 er 400 kr. U14-U17 er 500 kr.

Holdet er IKKE endeligt tilmeldt, før betalingen er registreret!

Holdgebyret indbetales på Konto.nr : 6140 0004302160 Eller på MobilePay : 242446

HUSK ved indbetaling, at opgive holdets navn og det id-nr, som du får tilsendt pr. mail, når i er registreret via stævner.dk.

Sidste frist for tilmeldinger er søndag d. 5 januar 2022. (Hvis max hold i rækken, IKKE er fyldt).

Stævneprogrammet bliver sendt på mail. Samt kan ses på stævner.dk 1 uge før stævnet start.

Yderligere oplysninger fås ved henvendelse til Kontaktperson:

Jannic Andersen

Mobil 51212148

Mail : sportigan.langebaek.cup@gmail.com

Følg os på Facebook : Sportigan Langebæk Cup

Sportslig hilsen Langebæk Alliancen & Sportigan Præstø

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 8 400 Lørdag d. 22 Januar 1 0
U8 Mixed 7 400 Søndag d. 30 Januar 0 0
U9 Male 7 400 Søndag d. 23 Januar 0 0
U10 Male 6 400 Søndag d. 30 Januar 4 0
U11 Male 6 400 Søndag d. 23 Januar 4 0
U12 Male 6 400 Lørdag d. 22 Januar 3 0
U13 Male 6 400 Lørdag d. 29 Januar 3 0
U14 Male 6 500 Fredag d. 21 Januar 3 0
U15 Male 6 500 Lørdag d. 29 januar 3 0
U17 Male 6 500 Lørdag d. 22 januar 6 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 22 Januar

Teamname LVL Logo Club
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 30 Januar

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 23 Januar

Teamname LVL Logo Club

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 30 Januar

Teamname LVL Logo Club
VBA sort A
VBA gul A Hvidovre
Langebæk Alliancen 1 Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen 2 Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 23 Januar

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads Hvid C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Faxe Ladeplads Blå B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Faxe Ladeplads Hvid C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
LA Drengene Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 22 Januar

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads IF B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
TeamTelt

U13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 29 Januar

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Rød B
Faxe Ladeplads IF B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
TeamTelt

U14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 21 Januar

Teamname LVL Logo Club
Amager All-Stars B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sb youth C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
ØGIF Rød B

U15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 29 januar

Teamname LVL Logo Club
Young Boys A
Smågrisene
SKILZ A Privat Hold

U17 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 22 januar

Teamname LVL Logo Club
Det andet hold A
Al-Khuoris børn A
HGB Rød B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB Blå C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Danish Dynamite A
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - January 30 2022
Last signup
Wednesday, January 5, 2022

Organisation
Langebæk Alliancen
Place
Langebæk Hallen
Address
Ålykkevej 2
Postalcode
4773
City
Stensved
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
Sportigan.Langebaek.cup@gmail.com
Sportigan Langebæk Cup 2022 map

Tournament overview