Solrød Meny Cup 2022

Solrød Meny Cup 2022

Ved A- og B-række forstås, at B-rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i SBU 2-3 (B og C) og C-rækken henvender sig til nybegyndere og række 4 (D) o.l.

1. 5-holds puljer
2. Der spilles til store mål - 8 mandsmål **
3. Personlige pokaler til spillere på vindende hold og stor pokal til holdet.
4. Frugt og vand udleveres til alle ungdomsspillere.

** U-5, U-6 og U-7 drenge spiller på halv bane med minimål

Tilmelding : Senest Lørdag 1. januar 2022

Deltagergebyr pr.hold
(max.6 spillere pr.hold - Undtagen U9 og nedefter her er 7 spillere pr. hold)
Der spilles med 4 spillere på banen på hvert hold for U10 og opefter, og med 5 spillere på U9 og U8.
I U5, U6 og U7 drenge spilles der med 4 spillere på banen som er en minibane.

U5 0g U6: kr. 250,- alle spillere får medaljer, ingen pokaler i U5 og U6.

Ungdom: kr. 400,-

Senior og Oldboys kr . 450,-

Stævneinfo: Bo Løth Nielsen, mail: solrodfc@gmail.com

Et hold er først tilmeldt, når betalingen er modtaget, man kan altså godt være godkendt og alligevel ikke komme med hvis betalingen ikke registreres. Et hold er altså først tilmeldt når der er kommet svar retur om at betaling er modtaget. Så betal venligst når du modtager besked om at du er bekræftet og afventer betaling.
Betalingen kan ske på følgende måder:
Bankkonto: 2340 0718 802 237 (Nordea) - husk at skrive holdnummer først på indbetalingslinien
Betaling skal være Solrød FC i hænde senest torsdag 30. december 2021
Overholdes betalingsfristen ikke, kan holdet blive slettet og ventelisten benyttes.

Det forventede spilletidspunkt* er at de årgange der står først spiller fra morgenstunden og efter middag følger næste årgang og den sidste årgang om lørdagen spiller om aftenen.

Lørdag 22. januar                  Søndag 23. Januar               Lørdag 29. januar                Søndag 30. januar        
U8 Drenge A + B + C + D        U 7 Drenge A + B                  U9 Drenge A + B + C + D        U5 Drenge

U10 Drenge A + B + C            U9 Piger                               U11 Drenge A + B + C            U6 Drenge

Oldboys                                U12 Drenge A + B + C           HerreSenior A                        U13 Drenge

Oldgirls                                 U11 Piger                             HerreSenior B                       U12 Piger
                                                                                                                                   U13 Piger

*Ret til ændringer forbeholdes
- ved få tilmeldinger i A eller B rækker, kan disse rækker blive slået sammen

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-9 Pige (13-14) Female 7 400 1 0
U-10 Pige (12) Female 6 400 0 0
U-11 Pige (11) Female 6 400 0 0
U-12 Pige (10-11) Female 6 400 0 0
HerreSenior A Male 6 450 1 0
HerreSenior B Male 6 500 3 0
U-10 Drenge (12) D Male 6 400 0 0
U-13 Pige (09-10) Female 6 400 0 0
U-8 Drenge (14) C Male 7 400 0 0
U-8 Drenge (14) C Male 7 400 2 0
U-8 Drenge (14) D Male 7 400 0 0
U-9 Drenge (13) C Male 7 400 0 0
Oldboys Male 6 450 1 0
Oldgirls Female 6 450 0 0
U-6 Drenge (16) Male 6 250 3 0
U-7 Drenge (15) A Male 6 400 4 0
U-7 Drenge (15) B Male 6 400 5 0
U-8 Drenge (14) A Male 7 400 1 0
U-8 Drenge (14) B Male 7 400 2 0
U-9 Drenge (13) A Male 7 400 0 0
U-9 Drenge (13) C Male 7 400 0 0
U-9 Drenge (13) B Male 7 400 2 0
U-10 Drenge (12) A Male 6 400 2 0
U-10 Drenge (12) B Male 6 400 5 0
U-10 Drenge (12) C Male 6 400 2 0
U-11 Drenge (11) A Male 6 400 0 0
U-11 Drenge (11) B Male 6 400 0 0
U-11 Drenge (11) C Male 6 400 0 0
U-12 Drenge (10) A Male 6 400 0 0
U-12 Drenge (10) B Male 6 400 0 0
U-12 Drenge (10) C Male 6 400 1 0
U-13 Drenge (09) A Male 6 400 0 0
U-13 Drenge (09) B Male 6 400 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-9 Pige (13-14) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Pige (12) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Pige (11) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Pige (10-11) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

HerreSenior A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK - A Glostrup

HerreSenior B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tsunami FC 2 B
Tsunami FC B
Jersie United B

U-10 Drenge (12) D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 Pige (09-10) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 Drenge (14) C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 Drenge (14) C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårnby FF 3 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
FB U8 hvid C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U-8 Drenge (14) D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Drenge (13) C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Oldboys 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC U7 trænerteam Solrød FC Logo Solrød FC

Oldgirls 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 Drenge (16) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vestia 1 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U-7 Drenge (15) A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 A Solrød FC Logo Solrød FC
Rosenhøj BK A Rosenhøj Bk

U-7 Drenge (15) B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold Hold Hvid U7 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 4 B Solrød FC Logo Solrød FC
Rosenhøj BK B Rosenhøj Bk

U-8 Drenge (14) A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårnby FF 1 A Tårnby FF Logo Tårnby FF

U-8 Drenge (14) B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårnby FF 2 B

U-9 Drenge (13) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Drenge (13) C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Drenge (13) B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Husum B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK

U-10 Drenge (12) A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TGB A Toreby
Fix 1 A Boldklubben Fix

U-10 Drenge (12) B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Olympic B
BK Olympic 2 B
Fix 2 B Boldklubben Fix

U-10 Drenge (12) C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fix 2 C Boldklubben Fix

U-11 Drenge (11) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge (11) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge (11) C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge (10) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge (10) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge (10) C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge (09) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge (09) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
22. - January 30 2022
Last signup
Saturday, January 1, 2022

Organisation
Solrød FC
Place
Solrød Idræts Center
Address
Tingryds Allé 27
Postalcode
2680
City
Solrød
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
solrodfc@gmail.com
Solrød Meny Cup 2022 map

Tournament overview