Simon Kjær Cup 2022

Simon Kjær Cup 2022

Lund IF har fornøjelsen af, at invitere til Simon Kjær Cup i Lundhallen den 11.,12., & 13. marts 2022 for drenge og piger.
Der laves rene drenge og pigerækker, skulle der dog mixes med piger i drengerækkerne accepteres dette.

Kom og vær med til en herlig fodbold-weekend med fokus på hyggelig samvær, jævnbyrdige kampe og festlige præmieoverrækkelser i vores fine faciliteter.

Det er først til mølle princippet om pladserne.

Vi spiller efter DBU regler. Link: https://dbujylland.dk/regioner/region-3/indefodbold/spilleregler/

Max. 5 spillere pr. hold for U4 til U7.
For rækkerne U8, U9 samt U10 piger spilles der 5 mod 5 inkl. målmand. Max. 7 spillere pr. hold.

Stævnet er for hold på B-C niveau (Rene A-hold accepteres ikke)

Tilmelding foregår på staevner.dk, og er først gældende når indbetalingen er registreret. (Klub/årgang/ID nummer skal oplyses ved tilmelding). Seneste tilmelding er d. 18. Februar 2022.

Program udsendes ca 1-2 uger før stævnet

Fredag: 15.00 - ca. 22.30

U10 Drenge (Eftermiddag)

U12 / U13 Piger (Eftermiddag/Aften)

U13 Drenge (Aften)

Lørdag: 8.15 - ca. 21.00

U4 / U5 Drenge (3 mands) - 1/2 bane (Morgen)

U6 / U7 Piger (3 mands) - 1/2 bane (Morgen)

U8 / U9 Piger (Formiddag/Middag)

U10 / U11 Piger (Middag/Eftermiddag)

U11 Drenge (Eftermiddag/Aften)

U12 Drenge (Aften)

Søndag: 8.15 - ca. 18.30

U6 Drenge (3 mands) - 1/2 bane (Morgen)

U7 Drenge (3 mands) - 1/2 bane (Formiddag/Middag)

U8 Drenge  (Middag/Eftermiddag)

U9 Drenge  (Eftermiddag)

Vi tilbyder:

- Flotte præmier

- Indløb til præmieoverrækkelse med musik og lysshow

Deltagergebyr:

U4-U7: 500 kr. pr. hold (3 mands, maks 5 spillere pr. hold)

U8-U10 piger: 500 kr. pr. hold (5 mands, maks 7 spillere pr. hold)

U10 drenge-U13: 500 kr. pr. hold (4 mands, maks 7 spillere pr. hold)

Indbetalingsoplysninger medfølger registreringsmail. Registreringsmailen vil I modtage, umiddelbart efter I har registreret Jer.

OBS: "Tilmelding til turneringen er først gældende, når indbetaling af stævnegebyr er gennemført!!!"

Stævnet afholdes i Lundhallen:

Skolevej 7, 8700 Horsens

Vedr. spørgsmål, send mail til: simon.kjaer.cup.2022@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 / U7 Piger Female B-C 5 500 Lørdag formiddag 4 0
U8 / U9 Piger Female B-C 7 500 Lørdag middag 9 0
U10 / U11 Piger Female B-C 7 500 Lørdag eftermiddag 25 9
U12 / U13 Piger Female B-C 7 500 Fredag eftermiddag 18 2
U4 / U5 Drenge Male B-C 5 500 Lørdag formiddag 0 0
U6 Drenge Male B-C 5 500 Søndag formiddag 2 0
U7 Drenge Male B-C 5 500 Søndag middag 11 0
U8 Drenge Male B-C 7 500 Søndag eftermiddag 12 2
U9 Drenge Male B-C 7 500 Søndag eftermiddag 17 6
U10 Drenge Male B-C 7 500 Fredag eftermiddag 15 2
U11 Drenge Male B-C 7 500 Lørdag eftermiddag 5 0
U12 Drenge Male B-C 7 500 Lørdag eftermiddag/aften 8 0
U13 Drenge Male B-C 7 500 Fredag aften 14 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 / U7 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Lund If U7 piger B Lund If
Hatting Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 / U9 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Stensballe IK fodbold 1 C Horsens
Stensballe IK fodbold 2 C Horsens
Mg & Bk piger U8 piger B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U10 / U11 Piger 8 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lund if 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund if 2 C Lund IF Logo Lund IF
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Hatting/Torsted B Hatting-Torsted
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
NBSIF C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U12 / U13 Piger 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team First Lease / Autohuset Vestergaard B
Lund IF C Horsens
Sole IF 1 B Sole IF Logo Sole IF
Sole IF 2 B Sole IF Logo Sole IF
Østbirk 2 C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Østbirk 1 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Magic Girls B Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Uldum tøserne C Uldum If
Uldum pigerne C Uldum If

U4 / U5 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Lund IF (1) B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF (2) Lund IF Logo Lund IF

U7 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 3 C Lund IF Logo Lund IF
SKØDSTRUP SF 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SKØDSTRUP SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SKØDSTRUP SF 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Dalum IF 1 B
Dalum IF 2 B
Dalum IF 3 B
Lindved Tigers B

U8 Drenge 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 B
Lund IF 1 C
Middelfart G&BK B B
Horsens FS 1 B Horsens
Hatting-Torsted C Hatting-Torsted Fodboldklub
Hatting-Torsted 1 B Hatting-Torsted Fodboldklub
Hatting-Torsted 2 B Hatting-Torsted Fodboldklub
Hatting-Torsted 3 B Hatting-Torsted Fodboldklub
Gauerslund IF 1 Børkop

U9 Drenge 9 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lund IF B Lund If
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Gedved IF C Gedved If
Mg&bk 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Mg&bk 2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Horsens 1 B Fc Horsens
FC Horsens 2 Fc Horsens
SIK B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U10 Drenge 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TRAVTORBØF B Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Lund B Lund
Lund C Lund
Solbjerg IF C Solbjerg If
Solbjerg if C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Gedved IF B Gedved If
Team ways sebo jacobsen B Horsens Fs
Team Cr7 C
Daugaard/Engum C

U11 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lund If B Lund IF Logo Lund IF
Engum - Daugård B

U12 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Lund 1 B
Lund 2 C
De Konge Blå C Løsning If
Dinhos disciple B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Dinhos drenge C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Engum - Daugård C

U13 Drenge 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 C L
Lund IF 2 C Lund If
De Kongeblå 1 C Løsning If
De Kongeblå 2 C Løsning If
Gutterne B Privat
Snejbjerg SG&I C Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
Hasta La Victoria Siempre B Gedved If
Gedved stjernerne B Gedved If
Stensballe IK B

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - March 13
Last signup
Friday, February 18, 2022

Organisation
Lund IF
Place
Lundhallen
Address
Skolevej 7C
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
simon.kjaer.cup.2022@gmail.com
Simon Kjær Cup 2022 map

Tournament overview