HIF – Medaljestævne d.18-19 december 2021

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold, for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U9 søndag d.18-19 december 2021.

Tilmeldingsgebyret er KUN 200,- i U6+U7 og 250,- i U8+U9 pr. hold (medaljer til alle hold)

Tid og sted: Indendørs i Dansborghallen, Sollentuna Allé 2, 2650 Hvidovre.

U6 spiller lørdag kl.9-11 og 11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U7 spiller søndag kl.9-11 og 11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U8 spiller lørdag kl.13-15 og 15-17: A pulje og B/C pulje, 5 kampe til alle hold.
U9 spiller søndag kl.13-15 og kl.15-17: A pulje og B/C pulje, 5 kampe til alle hold.

Drenge             Format             Holdgebyr       Antal spillere

U6 (2016)        3v3                    kr. 200,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U7 (2015)        3v3                    kr. 200,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U8 (2014)        4v4                    kr. 250,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 4 vs. 4 (med målmand)
U9 (2013)        4v4                    kr. 250,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 5 vs. 5 (med målmand)                                                                               - Målmand i U8 og U9 må ”kun” parere

Der spilles 8 minutter pr. kamp, uden pause i kampen, dvs. kun 1 halvleg. Tidtagningen styres centralt af dommerbordet med ”running clock”.

Medaljer til alle hold, hvert hold tildeles 5 medaljer. Ekstra medaljer kan bestilles for 30,- pr. medalje.

Alle kampe i U6 og U7 spilles på tværs af 1/3 del håndboldbane på bandemål med net i banden. Alle kampe i U8 og U9 spilles på tværs af 1/2 del håndboldbane på bandemål med net i banden.

Dette indendørsstævne afvikles med bander hele vejen rundt og store midterpølser til opdeling af banerne. Alle kampe afvikles med FUTSAL bolde ud fra devisen, flere boldberøringer, mere spil, flere afleveringer, flere 1 vs. 1 dueller og flere skud på mål. Skriv endelig til risbjerg@hif.dk for nærmere uddybelse.

Der spilles med en speciel støddæmpet Futsalbold, som er mindre og giver spillere en unik mulighed for at drible, tæmme og sparke i højt tempo.

Der er 3 spillere på banen ad gangen i U6 og U7. 4 spillere på banen ad gangen i U8 og U9 hvoraf den ene må tage med hænder (er målmand der kun må parere).

Ingen niveaudelte hold i U6 og U7. Niveaudeling i U8 og U9 med A pulje og B/C pulje.

Ved spørgsmål skriv til risbjerg@hif.dk

Info om indbetaling udsendes 2 uger inden stævneafviklingen. Tilmelding er først reelt gyldig efter modtagelse af betaling.

Program fremsendes i ugen op til stævner. Men den programsatte tidsafvikling for de respektive årgange holder!

Med Venlig hilsen
Jack Nilaus
Børneakademileder
U3 til U12 Hvidovre IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 lørdag kl.9.00-11.00 Male ingen 3 200 Lørdag d.18/12 kl.9.00-11.00 22 0
U6 lørdag kl.11.00-13.00 Male ingen 3 200 Lørdag d.18/12 kl.11.00-13.00 9 0
U7 søndag kl.9.00-11.00 Male ingen 3 200 Søndag d.19/12 kl.09.00-11.00 6 0
U7 søndag kl.11.00-13.00 Male ingen 3 200 Søndag d.19/12 kl.11.00-13.00 7 0
U8 C lørdag kl.13.00-15.00 Male C 4 250 Lørdag d.18/12 kl.13.00-15.00 2 0
U8 B lørdag kl.13.00-15.00 Male B 4 250 Lørdag d.18/12 kl.13.00-15.00 6 0
U8 A lørdag kl.15.00-17.00 Male A 4 250 Lørdag d.18/12 kl.15.00-17.00 4 0
U8 B/C lørdag kl.15.00-17.00 Male B/C 4 250 Lørdag d.18/12 kl.15.00-17.00 2 0
U9 C søndag kl.13.00-15.00 Male C 4 250 Søndag d.19/12 kl.13.00-15.00 2 0
U9 B søndag kl.13.00-15.00 Male B 4 250 Søndag d.19/12 kl.13.00-15.00 7 0
U9 A søndag kl.15.00-1700 Male A 4 250 Søndag d.19/12 kl.15.00-17.00 3 0
U9 B/C søndag kl.15.00-1700 Male B/C 4 250 Søndag d.19/12 kl.15.00-17.00 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 lørdag kl.9.00-11.00 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/12 kl.9.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
Kb Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B93 B 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ab taarnby Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Ab taarnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB Q1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q1 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Måløv U6 mix 1 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv U6 mix 2 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
KB Q2 (2) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q2 (1) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIF Løver Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Leopard Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Zebra Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
VBA 1 Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
VBA 2 Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi

U6 lørdag kl.11.00-13.00 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/12 kl.11.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 B 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIF Tigre Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Giraf Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Næsehorn Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kastrup boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup boldklub 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U7 søndag kl.9.00-11.00 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/12 kl.09.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
Greve drengene A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rebæk IF U7 Rebæk If Logo Rebæk If
Hellerup ik A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ab tårnby Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U7 søndag kl.11.00-13.00 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/12 kl.11.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
Fb 2 - hold 2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Rosenhøj bk B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj bk B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FB2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Allerød FK 2 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U8 C lørdag kl.13.00-15.00 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/12 kl.13.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Hif ulvene C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U8 B lørdag kl.13.00-15.00 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/12 kl.13.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
FB-gul B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK Ekstra B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB Wind B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HIF Rævene B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U8 A lørdag kl.15.00-17.00 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/12 kl.15.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
Ab tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB Falk Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIF Løverne A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U8 B/C lørdag kl.15.00-17.00 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/12 kl.15.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
Ab tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIF Tigerne B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U9 C søndag kl.13.00-15.00 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/12 kl.13.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF 1 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B1903 - tigerne C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U9 B søndag kl.13.00-15.00 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/12 kl.13.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF 1 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Fodboldtosserne Fodboldtosserne
B1903 - Løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Husum B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B1903 - Leoparderne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U9 A søndag kl.15.00-1700 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/12 kl.15.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Islev bk A Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
Lsf 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U9 B/C søndag kl.15.00-1700 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/12 kl.15.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre if 1 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Islev bk blå Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
Islev bk B Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
Valby boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Lsf 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - December 19
Last signup
Sunday, December 12, 2021

Organisation
Hvidovre IF
Place
Hvidovre Stadion - Dansborghallen
Address
Sollentuna Alle 2
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
risbjerg@hif.dk
HIF – Medaljestævne d.18-19 december 2021 map

Tournament overview