Brøndby Mini Cup 2.-3.april

Brøndby Mini Cup 2.-3.april

FEDE DELTAGER POKALER TIL ALLE !

En-dags stævne udendørs på vores kunstbaner. Der vil være fokus på spilletid og korrekt matching, hvilket vi beder jer fokusere på, når I melder til, så alle får mest muligt ud af stævnet.

ALLE RÆKKER AFVIKLES I EN TURNERINGS FORM, SOM GØR AT MAN SOM MINIMUM FÅR 5 KAMPE.

Brøndbyernes IF fokuserer i børnefodbolden på glæde og spilletid og ikke resultater.

2 X 6 MINUTTER. ALLE KAMPE BLIVER FLØJTET I GANG OG AF, OVER HØJTALERE.

Det opførte hjemmehold stiller med en dommer.

U7 spiller 3-mands og må have 5 spillere med, mens øvrige rækker spiller 5-mands, og må have 8 spillere med. Der bliver spillet på henholdsvis 3-mands og 5-mands mål.

Der er et holdgebyr på 575kr. pr. deltagende hold. U7 spiller 3-mands med et hold gebyr på 400kr.

Er efterspørgslen stor vil rækkerne kunne udvides.

BETALINGSINFO SENDES PÅ MAIL LØBENDE I TILMELDINGSPERIODEN. BEMÆRK AT HOLDGEBYR IKKE TILBAGEBETALES VED AFBUD EFTER UDSENDELSE AF KAMPPROGRAM. TURNERINGSLEDELSEN FORBEHOLDER SIG RET TIL AT FLYTTE TILMELDTE HOLD OP ELLER NED I NIVEAU. SPILLEDAGEN ER VEJLEDENDE, ALT EFTER HVOR MANGE HOLD DER TILMELDES.

Vi henviser til DBU Sjællands regler for 3-mands & 5-mands fodbold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 Lørdag Mixed 3-mands 400 Lørdag morgen 6 0
U8-A Male A 5-mands 575 Lørdag morgen 3 0
U8-B Male B 5-mands 575 Lørdag morgen 4 0
U8-C/D Male C/D 5-mands 575 Lørdag morgen 3 0
U9-A Male A 5-mands 575 Lørdag middag 1 0
U9-B Male B 5-mands 575 Lørdag middag 1 0
U9-C/D Male C/D 5-mands 575 Lørdag middag 3 0
U7-Søndag Mixed 3-mands 400 Søndag morgen 6 0
U8-B (søndag) Male B 5-mands 575 Søndag morgen 0 0
U8-C/D (søndag) Male C/D 5-mands 575 Søndag morgen 0 0
U10-B (søndag) Male B 5-mands 575 Søndag middag 1 0
U10-C/D (søndag) Male C/D 5-mands 575 Søndag middag 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-7 Lørdag 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Rosenhøj BK 1 B Rosenhøj Bk
Rosenhøj BK 2 Rosenhøj Bk

U8-A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ørestad IF Orange A Ørestad IF Logo Ørestad IF
B93 A

U8-B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ørestad IF Grøn B Ørestad IF Logo Ørestad IF
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U8-C/D 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Kirke Hyllinge IF C
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9-A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Islev BK A Roedovre

U9-B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Islev BK B Roedovre

U9-C/D 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Islev bk C Roedovre
Husum Boldklub C
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U7-Søndag 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
lynge-broby if B
Ølstykke FC A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
LBI 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U8-B (søndag) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club

U8-C/D (søndag) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club

U10-B (søndag) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården RØD B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U10-C/D (søndag) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården Grøn C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - April 3
Last signup
Friday, March 18, 2022

Organisation
Brøndbyernes IF
Place
Brøndby Stadion
Address
Brøndby Stadion, Klubhuset, 26
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
tobr@brondbyif.net
Brøndby Mini Cup 2.-3.april map

Tournament overview